Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.01.20
6371 15 Друкувати

Уряд готує запуск "Електронної акцизної марки"

"З осені ми працюємо над проєктом "Електронна акцизна марка". У цьому проєкті було закладено протиріччя, яке буквально не давало мені спати", - пише на своїй сторінці в facebook Міністр КМУ Дмитро Дубілет

І ось, здається, Уряд знайшов рішення, яке заощадить бізнесу та державі багато грошей та часу.

Що таке "Електронна акцизна марка" Дубілет пояснює так: 

"Ви, напевно, знаєте, що таке звичайна акцизна марка. Це папірець, який клеять на алкоголь і іншу продукцію, який свідчить про сплачений податок.

Проблема з акцизними марками в тому, що їх масово підробляють. Зараз в Україні до 50% алкоголю продається "в чорну". Це велика проблема. З одного боку, це загроза здоров'ю українців. З іншого — колосальні збитки для бюджету (5-10 млрд грн на рік) та розсадник корупції.

Багато країн пішли шляхом впровадження так званих електронних акцизних марок. Ця система дозволяє відстежувати продукцію в електронній формі з моменту виробництва до моменту продажу.

Останні кілька років в Україні також було кілька спроб запустити таку систему. Як і личить великим ІТ-проєктам в нашій країні, під цим соусом було розпиляно величезні бюджети (один кейс був особливо кричущим, зараз готуємо документи в органи).

І ось, що мене мучило з цим проєктом. З одного боку, якщо правильно впровадити цю систему, буде реальна користь. З іншого боку, це рішення вимагало б великі витрати з боку держави та, що ще гірше, з боку бізнеса. До того ж, на її впровадження пішли б роки.

Особливо мене бентежило, що спеціальне обладнання знадобилося б ставити в магазинах. Передбачалося, що всім супермаркетам і ларькам треба буде купити окремі скануючі пристрої. Така система працює, наприклад, в Росії.

І ось, ми знайшли рішення, яке дозволить все це зробити майже без додаткових інвестицій для бізнесу і держави. І набагато швидше.

Ідея проста. Ми будемо наносити на звичайні акцизні марки штрих-код, який зчитується стандартними для магазинів пристроями. Інформацію про ці штрих-коди не потрібно буде передавати в окрему систему, а лише "пікати" у касовий чек, як звичайний товар.

Виходить, що ця система не вимагатиме від бізнесу нового обладнання. А державі не потрібно буде створювати окрему ІТ-систему, а буде достатньо правильно працювати з інформацією, яка передається в касові чеки.

Таким чином, у нас досить швидко може запрацювати система, яка "активує" і "деактивує" акцизні марки.

Це дозволить створити простий мобільний додаток (або чат-бот), яким податківці та громадяни зможуть сканувати акцизні марки і перевіряти їх достовірність. Втім, навіть без цього додатка система призведе до скорочення чорного ринку.

Єдине, що мене бентежить в цьому проєкті, — це додатковий "пік" на касах, що трохи сповільнить обслуговування... Але це все одно швидше і дешевше, ніж якби це було окреме обладнання.

Ми вже опрацювали всі технологічні частини проєкту, також обговорили концепцію з бізнесом. Поки що все складається.

Перед запуском на всю країну будемо теститись через пілот".

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Мария
22.01.20 09:59

Билу Гейтсу работать и работать, что бы его айфоны потянули "Украина в смартфоне"

Відповісти
    Оцінити
  • 42
  • 1
  • Шурик
22.01.20 10:32

И какой РРО сможет напечатать штрих-код неизвестно чего, есть ли у него поля для распечатки этих дубилетов. Такое никогда падатковцев не интересовало, только сплошные идиотские выдумки всю незалежность. Другого от держ-террористов нечего ожидать.
Сканеры далеко не на всех РРО есть, у подавляющего большинства их нет. Дубилет решил на сканерах озолотится, а это коррупция.

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 3
  • Юра Г.
22.01.20 11:34

Шурик, Програмний, що не за БАРОМ

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Буржуй
22.01.20 10:25

Я смотрю талантливый Димочка не поспит пару ночей,а Бухгалтера не будут спать весь год !

Відповісти
    Оцінити
  • 58
  • 3
  • Юра Г.
22.01.20 11:39

Буржуй,Мне больше всего понравилось "пикати". Как далек пикальщик от реалей жизни. Дотянуть бы до весны. Папа Димона ржет наверное вместе с Беней. Съездил бы Дима в асвенцим, там номера набивали, эти мечтают всех обязать иметь смартфон и не расставаться с ним даже в бане.

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 4
  • Буржуй
22.01.20 12:02

Юра Г., анекдот - Мужика спрашивают зачем когда пьет таблетки -пищит.ПИ...ПИ..Пи..Отвечает - инструкцию прочитал:" Перед употреблением пищи!"

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 0
  • Жанна
22.01.20 10:38

Мы работаем без сканеров, что нам тогда делать, оборудование дороговато.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 1
  • Юра Г.
22.01.20 11:41

Жанна, ну и сканируете, типа это Вам поможет . Увидите надпись - неизвестный код товара. 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Людмила
27.01.20 12:56

Юра Г.,C апреля месяца в касовый апарат будут вносится коды товара с накладной поставщика.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Юра Г.
22.01.20 11:50

Вот у меня простой вопрос, если то, что напикали ни куда не надо передавать, то нафиг пикать? Может кто подскажет, а то моего интелекта не хватает успеть за мыслью Димона.

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 1
  • Нона
22.01.20 12:37

Юра Г.,Дімчик хоче щоб Ви придбали " дороговатое оборудование" і пищіть со в своє задоволення! Вони тепер кожних пів року щось таке придумують, токени, наприклад

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Елена
22.01.20 16:42

Нона, то то Вы от жизни немного отстали. Вчера Дипелет выдал идею добавить столбик и отчет по ЕСв и вбивать номера воееных билелов сотрудников. сегодня -вишь новое ноу-хуа. Мысли не бурлят, а фонтинируют прям!Каждый день со страхом открываю ленту новостей

Відповісти
    Оцінити
  • 33
  • 0
  • Нона
22.01.20 16:54

Елена, таки да

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • roman
24.01.20 10:05

если, он это реализует как перепись, то ну нх...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталія Кучеренко
27.01.20 15:32

все сложнее и сложнее становится работать.А когда-нибудь что-нибудь упростится в нашей стране? т всех этих нововведений "виндовс пдвисает "конкретно.

Відповісти