Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.02.20
3951 20 Друкувати

Чергові нововведення: українці отримуватимуть дві платіжки за газ на одному аркуші паперу

Українці з січня 2020 року почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями, пише УНІАН.

Споживачі для зручності отримуватимуть дві платіжки за газ на одному аркуші паперу, на якому тарифи за блакитне паливо як товар і за його транспортування будуть рахуватимуться окремо. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк на брифінгу.

«Коли ми говоримо, щоб знову зробити одну платіжку, ми говоримо просто про зручність споживача. Ми зараз спілкуємося і з транспортуючими компаніями, і з постачальниками, і дійшли того, щоб для зручності споживачів вони отримували ці дві платіжки на одному аркуші паперу. Фактично це означатиме одну платіжку», - сказав він.

За словами Тарасюка, повернутися до старої форми квитанції за газ українці все одно не зможуть, оскільки постачальник і транспортер газу - це різні компанії, які надають окремі послуги.

«Платіжка не може бути одна. Це дві різні компанії. У нас уже зараз працює газовий ринок. Так, він недосконалий, але він буде поліпшуватися з кожним місяцем. Ми повинні зрозуміти, що транспортування здійснює монополія. Ми ж не можемо прокладати кілька мереж, але їх потрібно обслуговувати. А постачальників вже зараз багато і з'являється багато нових», - пояснив очільник регулятора.

Як повідомляв УНІАН, українці з січня 2020 року почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук назвав поділ платіжок за газ на дві правильним кроком, але зазначив, що отримувати їх краще в одному документі.

У жовтні 2019 року НКРЕКП внесла зміни у порядок формування тарифів облгазів на розподіл газу таким чином, щоб плата визначалася не за фактичними обсягами споживання, а по спожитим за минулий рік.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
13.02.20 00:47

– На одном листе, но дороже, чем на отдельных листах, – подытожил премьер-министр.
–  С газом мы разобрались. Теперь работаем над тем, чтобы доставкой фекалий из квартир украинцев занималась совсем другая компания. Чтобы не было монополии как с газом, каждое домохозяйство должно будет провести по 3-4 трубы с унитаза в течение переходного периода полгода-9 месяцев. От этого качество отвода твёрдых бытовых отходов только вырастет.
– Конечно же за такой сервис придётся платить отдельно, но более 64% украинцев выступают именно за это, – добавил премьер и попрощался с журналистами. Далее он уже не смог сдерживать себя и дико заржал: "а что, неплохо я придумал с 3-4 трубами!"
     

Відповісти
  • Галина
13.02.20 13:11

Сомневающийся Sкептиk,не подсказывайте

Відповісти
  • NN
13.02.20 07:34

На счет множества поставщиков - это он круто завернул. В Запорожье он один - Запорожгазсбыт.  У кого больше - отзовитесь.

Відповісти
  • Mariya A.
13.02.20 08:46

Две платежки на одном листе! Боже-Боже! Из чего же я буду оригами складывать? А может введем СЭА - Коммуналка, а? Ну чтобы вообще без листов бумаги... О чем это правительство вообще думает и говорит? О количестве платежек и бумажек ((( Конечного потребителя всегда интересует "итого". Если "итого" уменьшается с ростом количества платежек - тогда лады... И коболевых / смелянских не мешало бы спустить на землю... ну или наоборот:  "а я его на бочку с порохом посадил, пущай полетает"

Відповісти
  • СержК
13.02.20 08:47

Жуткая дремучесть... "Фактически это будет означать одну платежку"... "Платежка не может быть одна"... Вызовите психиатра!!!

Відповісти
  • 555
13.02.20 09:29

УЖАС!!!!!!!!!

Відповісти
  • 555
13.02.20 09:38

 а почему я должна платить за транспортировку кубов прошлого года, за которые уже оплатила в прошлом году (всё входило в одну платежку)? Сделайте плату за транспортировку кубов, потребленных в этом месяце

Відповісти
  • бурундук
13.02.20 10:00

555,повторюсь  следуя их логике, за транзит газа платит поставщик.Иначе бы мы России платили за транзит ее газа по Украине.

Відповісти
  • 777
13.02.20 09:41

До влади прийшло покоління яке не поважає ні своїх батьків, ні дідів, а тим паче старших за себе людей! Це видно як вони розмовляють з політиками які їм заперечують і кажуть, що вони помиляються! Це покоління яке буде мстити всім попереднім та це видно й по деяких депутатах яких перед тим як заводити в парламент треба було ретельно перевіряти у психіатра! Бо людина, яка виказує із злістю , що їй зруйнували життя, або життя її поколінню, що добре може принести народу?!  

Відповісти
  • я
13.02.20 09:52

суперлогика, а если платишь не получая платежки в бумаге (герц, приват...), то их и совсем нет - ни одной платежки)) 

Відповісти
  • економіст
13.02.20 10:10

Роздільна плата -це пародія на європейську модель в котрій кожен споживач газу має вибір з продавців ,В нас один продавець тому він може в ціну газу включити і доставку .а потім розрахуватись за доставку газорозподільним компаніям. Це розділення придумали щоб обманути МВФ ,та українців і показати ніби газ подешевшав.Мені здається що це тимчасово .бо споживання газу цієї зими зменшилось .а плату за доставку беруть виходячи з споживання минулого року. Якщо ситуація зміниться .тобто зросте споживання газу через погодні умови .ви думаєте що і далі за доставку будуть брати споживання попереднього період чи придумають новий спосіб обдурити населення?

Відповісти
  • Ігор
13.02.20 10:19

Тобто постачальник зможе зекономити на папері та доставці рахунків. А споживачу що від цього?
Чому ці Рошен-95 брешуть про різних постачальників? Скрізь отримувачі - облгази фірташа. Може вже потім вони розподіляють на різні офшори! А от коли і справді будуть різні, то буде 2 платежі та 2 комісії банку. В чому Зерошено-покращення?

Відповісти
  • Ігор
13.02.20 11:23

Взагалі, дарма їх критикуємо. Вони взагалі робили це з турботою про нас (як насичена водою ряба):

"... заявил председатель НКРЕКП Валерий Тарасюк, сообщает корреспондент Укринформа.

"Мы выделили плату за обслуживание сетей, это не плата за пользование. Это плата за то, чтобы газ всегда был подведен, всегда был под давлением, работала аварийная служба и техники. Плата за обслуживание всегда была, есть и будет. Мы разделили эту плату равными частями на 12 месяцев, чтобы потребитель получал меньшую нагрузку в отопительный период. Ранее основная часть распределения приходилась на зимние месяцы, когда идет повышение потребления природного газа. Эти суммы добавлялись", - сказал Тарасюк.

Рошеніють, як попередники.

Відповісти
  • Ігор
13.02.20 11:47

Объединять газовые платежки в Украине все же не будут. Две суммы – стоимость потребленного газа и его доставки – будут указывать на одном бланке.


Об этом заявил глава Национальной комиссии регулирования в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) Валерий Тарасюк.


Глава НКРЭКУ напомнил, что разделение платежей связано с реформой - отделением поставщиков газа от распределительных компаний, обслуживающей сети. Такое нововведение позволит абонентам самостоятельно выбирать поставщика газа, которых на рынке около сотни. Кроме того, можно будет отказаться от услуг своего газсбыта.


Но компания, обслуживающая газораспределительные сети (облгаз), остается монополистом, вед проводить отдельные сети для потребителя, никто не будет, пояснили в НКРЭКУ.


В НКРЭКУ подтвердили, что "обнаружили недосмотр", в результате чего потребители, которые в прошлый "газовый год" не потребляли газ, получали расценки по наивысшему тарифу. Теперь такие потребители будут оплачивать транспортировку газа по минимальному тарифу – от 3 до 20 грн в месяц.

Відповісти
  • Споживач
13.02.20 10:39

"Фактично це означає", що цей геній реформ має нас за долбодятлів.  

Відповісти
  • Елена
13.02.20 14:52

Кто учил политэкономию, поднимите руку! Стоимость доставки входит в стоимость товара и компенсируется транспортной компании теми, кто покупает товар. Иначе бы в чеках писали стоимость товара+траспортировка отдельными строчками. Ну а такого, чтобы платить за машину которая проехала по дороге мимо тебя, так это из страны абсурда. Кого они лечат?? Люди, остановите землю, я сойду. 

Відповісти
  • ((
13.02.20 19:47

Транспортировка газа - это нашумевшее, а вот я у себя в платёжке выявила непонятный коэфициент, доведения до нормальных условий, и он меняется по месяцам, иногда он 1,1 иногда 1,05, иногда 1,03 и применяется к объёму потребляемого газа. Так за несколько лет незаметно упало на недоплату 223куба. Ох Николаевгаз ... никогда не слышала о таком коэфициенте,  а про него пишут мелким шрифтом в платежке

Відповісти
  • Ирина
14.02.20 00:58

((В настоящее время применение такого коэффициента законодательно не урегулировано, и применение его к объемам потреблённо газа облгазами незаконно (Николаевгаз за доначисление коэффициента  корректировки был оштрафован нац комиссией по регулированию енергетики и комуслуг). Мой совет : оплачивать только фактическое потребление, написать заявление в облгаз  и в  облгазсбыт об отказе от уплаты, дождаться ответов и далее эти копии направить в вышеозначенную комиссию. Как правило, после вмешательства комиссии доначисления снимаются.

Відповісти
  • ((
14.02.20 21:16

Ирина, спасибо за совет! Так и сделаю

Відповісти
  • Сергій
14.02.20 13:11

Скотинякі, сказав би Ляшко.

Відповісти