Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.03.20
5602 12 Друкувати

Відшкодування працівнику витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів оподатковується ПДФО

Якщо підприємство відшкодовує витрати, понесені працівниками підприємства на придбання паливно-мастильних матеріалів для транспортних засобів, використовуючи їх у господарській діяльності, сума такого відшкодування підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо.

Це передбачено п.п. «г» п.п. 164.2.17 ПКУ, згідно якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
12.03.20 08:22

Ну и кто после этого будет выходить из теневого бизнеса. Везде сплошной дурдом.

Відповісти
  • Виктор
12.03.20 08:44

Я так понимаю это касается личного автомобиля работника, а если возмещение выплачивается как компенсация топлива на транспортное средство предприятия?

Відповісти
  • Вячеслав
12.03.20 12:00

Виктор, эта старая песня налоговиков. Речь у них идёт о любом возмещении. Они это вообще трактовали раньше не как дополнительное благо, а как продажу.  Сотрудник купил себе бензин, потом свой бензин передал предприятию, а предприятие оплатило сотруднику за этот товар.

Відповісти
  • Надежда
12.03.20 08:45

Использование в хоздеятельности, оплаченный НДС и акциз, очень надо еще НДФЛ и ВС

Відповісти
  • Светлана
12.03.20 09:51

для ГУ  ГНС в м. Києві - уважно читайте свої закони  -  " как дополнительное благо" . 
А какое я, как водитель, получаю дополнительное благо, если заполняю  бак автомобиля предприятия бензином , чтоб довезти товар покупателю, за свои 200,00 грн. а потом мне эти 200,00 грн. предприятие возмещает???
Идиоты...

Відповісти
  • Вячеслав
12.03.20 12:09

Светлана, буквально. Вы израсходовали свои деньги (а не выданные вам под отчет)? Безусловно! Далее подключается пункт "г" "суммы денежного или имущественного возмещения любых расходов или потерь плательщика налога" Возмещение ваших личных расходов на топливо есть? Есть! Всё, благо. Я вам объяснил позицию налоговиков, я сам против такой позиции.  
 

Відповісти
  • Светлана
12.03.20 16:32

Вячеслав,  я про то же перекручивание,  Нет возмещения моих личных расходов на топливо, нет вообще моих расходов.!!!

Відповісти
  • Dens
12.03.20 10:35

Дополнительное благо работника, это когда он с этих расходов, для себя что-то получил, а ему это потом компенсировали, а в данном случае, приобретая для предприятия, что он для себя получил? 

Відповісти
  • Сергій
12.03.20 11:30

Я отримав те, що хочеться відкусити ДПІ.

Відповісти
  • Татьяна
12.03.20 14:15

Если водитель получил деньги под отчет(на покупку ГСМ), а потом маршрут поменялся и ему еще дополнительно нужно потратить деньги на ГСМ? Это тоже дополнительное благо?

Відповісти
  • павелл
12.03.20 15:10

Цей їхній бред вже задрав.Вже було і рішення судів по даному питаню на користь підприємств, в яких чітко вказано нема доходу у працівника відповідно  нема ПДФО і ВЗ.

Відповісти
  • Andrey
12.03.20 15:52

Брєдятіна...самі ж пишете, що підприємство відшкодовує понесені працівником витрати, він же не поніс той бензин до дому? як тут розгледіли то "додаткове благо" ?

Відповісти