Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.03.20
36862 30 Друкувати

За нереєстрацію яких ПН/РК не штрафуватимуть під час карантину?

Нагадуємо, що Законом України від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533), внесено зміни до ПКУ, які передбачають звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за нереєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію ПН/РК.

Але у платників ПДВ залишилися з цього приводу питання.

Податківці уточнили, що не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК з датою складання з 16 лютого по 15 травня 2020 року, у яких граничний термін реєстрації припадає на період з 1 березня по 31 травня.

Застерігаємо, що порушення вимог ПКУ щодо реєстрації ПН/РК до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.

  

За матеріалами ДПСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • економіст
26.03.20 20:20

Це "покращення" тільки для збільшення бюджетних надходжень .так як  зменшує податковий кредит,та несприяє васного поповнення ліміту в СЕА. .

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.20 08:04

Почему все ответы касаются только налоговых накладных и корректировок к ним? Про акциз молчат, а там ситуация по-круче. Регистрация а/н по передвижному акцизному складу день в день. В принятом законе н/н и а/н перечисляются через запятую, а из этих разъяснений складывается впечатление, что по налоговым накладным послабление при регистрации есть, а по акцизным нет.

Відповісти
  • Алексей
27.03.20 09:12

Кирпулька,
по акцизним теж є:
https://tax.gov.ua/data/material/000/322/412719/Informaciyniy_list_7.pdf

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.20 11:51

Алексей,спасибо вам, а администратору сайта минус.

Відповісти
  • Людмила
27.03.20 13:06

Кирпулька,  Ви  забули, що  сайт  безкоштовний.  Дякувати  потрібно, а не ганьбити.

Відповісти
  • Ігор
27.03.20 08:10

Одночасно скасуйте штрафи за відображення ПК при відсутності зареєстрованої ПН.

Відповісти
  • Елена О
27.03.20 09:11

Это плюс для крупных торговых сетей , мне покупатели  "мозг вынесут" если не получат кредит , когда  к уплате у них получаться суммы заоблачные по декларациям.

Відповісти
  • Алексей
27.03.20 09:17

писали ідіоти:
ПН з датою складання з 1-го по 15 лютого з запізненннням реєструються, починаючи з березня - тобто коли вже діє мораторій!
ПН складені з 1-го по 15 травня з запізненням реєструються вже в червні - коли мораторій вже не діятеме
ганьба!
"и эти люди запрещают мне ковыряться в носу..."

Відповісти
  • Анна
27.08.20 11:07

Алексей, а штраф мне по НН за первую половину февраля таки отменили))) Жалобу ГНС Украины удовлетворила, что бы они сами там в информационных письмах не писали... Долго правда длилась эпопея, но рассуждение было верным)

Відповісти
  • Анна
27.03.20 09:22

Алексей, я поддерживаю Вас обеими руками!!!!!!! Я уже не первый раз наталкиваюсь на привязку к таким датам выписки и не могу понять откуда они взялись... Если 01.03.2020 наступает нарушение именно по НН за первую половину февраля. Кто-то размножил эти даты, причем в ЗИР 101.28 никаких привязок к дате выписки нет, только к дате "вчинення порушення". Но никто не комментирует и не исправляет свои разъяснения. Пишут по материалам ДПС...

Відповісти
  • Юлія
27.03.20 14:06

Анна,Олексій ,читайте уважніше: в періоді з 01.03.20 по 31.05.20
реєструються ПН, виписані 16.02.20 по 15.05.20. Звідки перша половина лютого ?

Відповісти
  • Анна
30.03.20 11:40

Юлія, читать следует не только публикации на ФБ... Тем более без ссылок на статьи закона... Разве не было случаев, когда ГНС отзывала свои консультации? 

Відповісти
  • Алексей
30.03.20 10:09

Юлія,
Закон звільняє від штрафів за порушення, ВЧИНЕНІ (!) з 01.03 по 31.05. А ПН, виписані за першу половину лютого з порушенням (!) реєструються тільки з 1 березня, тобто порушення вчиняється, коли вже діє мораторій!  

Відповісти
  • Ирина
27.03.20 09:20

По этой отмене штрафа, то ли некомпетентность, то ли подстава 

Відповісти
  • Анна
27.03.20 09:33

"Налоговики уточнили, что не применяются штрафные санкции за несвоевременную регистрацию НН/РК с датой составления с 16 февраля по 15 мая 2020 года, у которых предельный срок регистрации приходится на период с 1 марта по 31 мая" - пожалуйста, уточните источник этих данных... это важно

Відповісти
  • Наталья
27.03.20 11:16

Анна, нажмите на слово ГНСУ в фразе "По материалам ГНСУ" и увидите источник. Это оф страница ГНСУ в Фейсбуке

Відповісти
  • Анна
27.03.20 13:34

Наталья, я имела ввиду под источником нормативный акт, а не ссылку на страницу в фб. Вы же понимаете что такая публикация не может использоваться как основание. В ЗИР написано иное. В Законе №533 и близко нет привязки к датам выписки налоговых накладных. Именно поэтому я считаю что ГНС погорячились опубликовав такое мнение. Скорее всего подожду недельку, может одумаются, и буду запрашивать индивидуальную консультацию.

Відповісти
  • Оксана
01.04.20 14:34

Анна, тоже актуален этот вопрос, Вам удалось получить индивидуальную  консультацию?

Відповісти
  • Анна
27.08.20 11:08

Оксана, подала уже сразу жалобу на ППР, удовлетворили и штраф отменили

Відповісти
  • Анна
02.04.20 08:58

Оксана, в данном случае нам на руку то, что в  Законе №533 достаточно четко обозначен период нарушений... его невозможно трактовать двояко, поэтому попытки ГНС притянуть применение штрафов к указанным датам выписки НН-это все надумано... Я буду отстаивать свою позицию. не уже порядком поднадоело что кругом

Відповісти
  • Анна
02.04.20 08:53

Оксана,только сегодня подаю... До этого обратилась к эксперту по бухгалтерскому и налоговому учету одного из авторитетных интернет-ресурсов, которая мне пояснила что публикацию ГНС публикуют, но это не означает что эксперты придерживаются такого же мнения. На их взгляд нарушение возникает с 01.03.2020, а следовательно попадает в период действия карантина и под штраф не попадает...

Відповісти
  • Оксана
02.04.20 14:23

Анна, спасибо!Если Вас не затруднит, поделитесь пожалуйста ответом ДФС

Відповісти
  • Andrey
27.03.20 10:41

Якщо э обов'язок включати в податкове зобов'язання суми ПДВ по не зареєстрованих ПН, то відповідно на час такого звільнення від штрафних санкцій, має бути право на включення суми ПДВ до податкового кредиту по таких не зареєстрованих ПН

Відповісти
  • дина
27.03.20 11:19

коллеги  вы отримуэте витяги з держреэстра??сегодня=27.03?

Відповісти
  • Елена Дрозд
27.03.20 11:49

нет. И на налоговые, отправленные вчера вечером, пока не приходят квитанции о регистрации

Відповісти
  • Татьяна
27.03.20 12:19

Елена Дрозд,
Вчера отправила налоговые на регистрацию в 17-40, квитанции пришли в 21-20. Вытяг не отправляла, рег.сумму смотрю в кабинете

Відповісти
  • дина
27.03.20 11:51

аналогично..налоговые вчерашние не зарег. витяги=0

Відповісти
  • Раиса
27.03.20 19:10

А в Декларацию включать? И можно обязательство не платить? Или как это будет выглядеть?

Відповісти
  • Лёля
30.03.20 13:51

Ну бред какой-то НК не получила, НН не возможно зарегистрировать т.к. нет лимита. В итоге по деке за м-ц заплати НДС. Вот ну прям уже не смешно....

Відповісти
  • Надюшка
17.06.20 13:08

Добрый день, подскажите если за вторую половину мая просрочили НН, она уже попадает под штраф?

Відповісти