Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.09.20
12374 11 Друкувати

Роботодавець сплатив за тестування працівників на COVID-19. Що з ПДФО?

Чи оподатковуються ПДФО вартість безкоштовно отриманих послуг платником ПДФО у вигляді сплачених роботодавцем коштів закладу охорони здоров’я за тестування працівників на коронавірусну хворобу (COVID-19)?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV ПКУ, ст. 165 якого визначено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Так, п.п. 165.1.19 ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги.

У разі якщо роботодавцем недотримуються вимоги п.п. 165.1.19 ПКУ, то вартість послуг, безкоштовно наданих фізичним особам - працівникам у вигляді тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких працівників як додаткове благо та оподатковується ПДФО. При цьому роботодавець повинен виконати всі функції податкового агента, визначені ПКУ.

За матеріалами Категорія 103.02 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Владимир
10.09.20 07:16

Как всегда. Или через колдоговор провести как обязанность работодателя или ндфл

Відповісти
  • ^^^
10.09.20 09:14

Обнять и плакать.

Відповісти
  • ***
10.09.20 09:41

Ведь это можно и нужно  отнести на затраты по охране труда (без ПДФО).

Відповісти
  • Елена
10.09.20 11:54

Государство не способно провести всему населению тест на ковид, так еще и тем работодателям (спасибо, что таковы есть), которые беспокоятся о своих сотрудников, вместо поддержки налоги втуляют... Вместо благодарности пенок по зад дают...
Убожество на страна...
Ладно в африке плохая экономика, т.к. нет ресурсов, а у нас всё есть: и поля, и недры, и заводы, и умы толковые, но самое главная проблема в стране - жадность богатых не имеет границ...

Відповісти
  • Ирина
10.09.20 12:03

Статью можно было дополнить примером налогообложения данного дохода.

Відповісти
  • Светлана
10.09.20 12:29

как всегда родная ГНС "порадовала"

Відповісти
  • Ігор
10.09.20 12:55

Тобто роботодавці, які виконають за свій рахунок соціально значні дії, які корумпована держава не виконує, повинні нести додаткову відповідальність!!!
Як взагалі це повинно бути? Людей протестували при вході у приміщення, щоб убезпечити інших працівників, а потім зменшити зарплату на ПДФО+ВС від цього?
Ви реальні гопники!!!

Відповісти
  • Ева
10.09.20 14:28

Я не поняла, что за паника в обсуждении. В статье написано, что НЕ ОБЛАГАЕТСЯ. Подтверждение в ст.165.1.19 "...на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"

Відповісти
  • Лариса
10.09.20 17:41

Ева, а вакцинация и тестирование  - это синонимы? или процесс один и то же?

Відповісти
  • Вячеслав
10.09.20 16:06

Ева, криво как-то 165.1.19 написан. Без изменений в колдоговор, как писали выше, можно на НДФЛ и ВС налезть.

Відповісти
  • Наталья
11.09.20 08:25

Вопрос остался - какие конкретно документы необходимы для "документального подтверждения расходов, связанных с предоставлением указанной помощи."  Ведь любой проверяющий сразу включит режим полета фантазии. И даже просто кол. договора будет недостаточно.

Відповісти