Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.11.20
16373 19 Друкувати

Ф. № 1ДФ + ф. № Д4 = квартальне злиття

Біляєва Олена, податковий експерт.

Злиття з 01.01.2021 р. ПДФО/ВЗ-звітності зі Звітом з ЄСВ, «заплановане» законодавцями ще минулого року*, потихесеньку набуває «видимих» форм. Щоправда, поки на проєктному рівні. Зараз у нашому полі зору проєкт наказу Мінфіну щодо ф. № 1ДФ.

* Див. статтю «Злив» ЄСВ-звітності в ПДФО/ВЗ/ЄП-звітність: подробиці» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 40).

Проєкт наказу, про який ідеться, можна знайти на офіційному вебсайті Мінфіну за посиланням. Він передбачає не просто внести правки, а викласти в новій редакції Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ і Порядок його заповнення. Оскільки це поки лише проєкт, коротко пробіжимося по основних новаціях.

Мінфін не став винаходити велосипед, а пішов за принципом «я его слепила из того, что было». При цьому, враховуючи той факт, що ЄСВ-звіт за своїм обсягом значно перевершує нинішню ф. № 1ДФ, основний упор зроблений саме на нього, а від нинішньої ф. № 1ДФ залишиться тільки один додаток. Але про все за порядком.

По суті, оновлена ф. № 1ДФ буде деяким аналогом ЄСВ-звіту і складатиметься з трьох розділів, до яких перекочують окремі таблиці з нині чинної ф. № Д4 з деякими доповненнями:

— розділ I ф. № 1ДФ «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників…» заснований на таблиці 1 ф. № Д4. Саме цей розділ нової ф. № 1ДФ буде цікавий для більшості роботодавців;

— розділ II ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами…» — таблиця 4 ф. № Д4. Назва цього розділу говорить сама за себе. Його заповнюють страхувальники, які нараховують і сплачують ЄСВ за військовослужбовців (окрім військовослужбовців строкової й альтернативної служби), осіб рядового та начальницького складу;

— розділ III ф. № 1ДФ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків — вихователів та прийомних батьків…» — розділ II таблиці 2 ф. № Д4. Цей розділ заповнюють управління праці та соцзахисту, що здійснюють відповідні виплати.

Планується, що в нової ф. № 1ДФ буде 4 додатки.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
23.11.20 09:46

Боже одни маразматики разрабатывают объединение отчетов 1ДФ и ЕСВ!!!!  В чем упрощение: куча таблиц взято с обеих отчетов (кони и люди вместе!!!),  таблицы ЕСВ должны быть с разбивкой по м-цам, военный сбор по каждому человеку? Чтобы покруче запутать? Да, таких спецов пора гнать метлой!!!

Відповісти
  • Ольга
24.11.20 15:05

Светлана, я вообще не понимаю, кого не устраивает существующий порядок отчетности. Лично у меня никаких проблем не возникало с этим. Почему трогают и ломают все время то, что еще, как ни странно, хорошо работает? Ну неужели нет других проблем, которые нужно решать, вместо того, чтобы создавать новые? Так же, как и с единым счетом для уплаты налогов. Ну платим уже, наладили и работаем! Нет же, все время нужно что то менять...

Відповісти
  • Шурик
23.11.20 16:51

Вместо того чтобы покончить с маразмом несуществующего ФондаОплатыТруда, лепят ещё большие выдумки обкуренных.

Відповісти
  • Наталія
23.11.20 09:47

А соцстрах по лякарняних як інформацію буде брати. Чи знову повертаємося до "пісюльок".

Відповісти
  • ^^^
23.11.20 11:39

Наталія, еще не придумали, но ничего хорошего нас не ждет, это точно.

Відповісти
  • *
23.11.20 09:56

Наталія, закон о социальном страховании следовало бы вообще переписать. Чтобы это самое страхование разбиралось с физлицами без участия работодателя. И это требует время. Ведь давно уже нет совкового крепостного права работать только на зарплату. Кто-то одновременно и ФЛП. И платить ЕСВ как ФЛП тоже. Все это у соцстраха есть. Поменять методику расчета (взносы не под самый последний месяц, а за предыдущий квартал, полугодие), и пусть чиновники ковыряются, все данные для этого у них есть. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
23.11.20 10:21

Странно, что мудрецы из ВР во главе с гением бухгалтерской мысли Данилкой Гетьманцевым, решили объединить 1ДФ и Додаток 4 ("покращення", "по пожеланиям бухгалтеров", "идя навстречу бизнесу"). Могли бы сюда же впихнуть 20-ОПП, 1ДР, 5ДР, акциз, парковку, турсбор – всё отдельными додатками. Если объединять необъединимое, то им нужно было идти "до конца" – объединять к чёртовой матери всё в одну кучу. Бух разберётся

Відповісти
  • Елена
23.11.20 12:55

Сомневающийся Sкептиk, они восемь месяцев создавали этот "шедевр" , а вы им только сейчас про 20-ОПП напомнили!!

Відповісти
  • Татиана
23.11.20 11:18

Сомневающийся Sкептиk, обожаю Ваш юмор!!! Особенно: "гением бухгалтерской мысли"

Відповісти
  • Марина
23.11.20 10:46

Сомневающийся Sкептиk,без экологии - не считается!!! ААА! Статистику забыли

Відповісти
  • Надія
23.11.20 11:00

А что касается военного сбора, его уже пора давно отменить!
А они добавляют еще персонализацию для него?? Кошмар , бухгалтерам работы добавляют с каждым годом , на счета при совке работали и отчетность намного была проще!!!

Відповісти
  • Елена
23.11.20 12:54

Надія, а два стола стояли в налоговой !

Відповісти
  • Яна
23.11.20 14:29

                                                                     никогда такого не было и вот опять                                                                             да мы ж вам работу облегчаем, уменьшаем количество звитов!                                                  Дальше должен быть  смайлик. бьющийся головой о стену, но тут нет такого
                                                    

Відповісти
  • 555
23.11.20 16:45

потихесенькеу-помалесеньку-подуресеньку

Відповісти
  • Алла
24.11.20 08:07

Одне слово Сумашедшие!!!

Відповісти
  • ***
24.11.20 10:16

"Чтобы сойти с ума нужно иметь его"  Карл Маркс. 

Відповісти
  • Ирина
24.11.20 09:49

Что курят эти люди???? (да, жаль, что нет смайлика "головой о стену")

Відповісти
  • ***
24.11.20 10:18

За проханнями бізнесу можуть це побажання і виконати.

Відповісти
  • Наталія
24.11.20 13:14

Це тільки головна біль для бухгалтерів, ні бізнес ні наші керівники-директора не знають що це таке і не хочуть знати ,вони кажуть що це не їхні проблеми і в них є свої ,а це ваша (бухгалтерів) робота. Як обідно що тільки  в даному випадку бухгалтеру може поспівчувати теж бухгалтер.Такі реформи повинні робити і відповідні спеціалісти, а не діти з вулиці.

Відповісти