Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.01.21
10363 4 Друкувати

Підприємець або юридична особа купує у ФОП - є нюанси!

Сайт Бухгалтер 911 допомогає розібратися з тонкощами документального оформлення розрахунків із контрагентами. Якщо юридична особа або ФОП купує у підприємця, необхідно підтвердити статус підприємця.

Це слід зробити, щоб не сплачувати податки з виплат на його користь. Статус підприємця підтверджують підприємницькі документи та спеціальні Реєстри. У новому відео Олена Павленко розповість про всі нюанси.

  • Якщо контрагент — ФОП на єдиному
  • Якщо контрагент — ФОП на загальній
  • Підприємець з окупованої території
  • Незареєстровані та заборонені види діяльності
  •  Виплати підприємцям у Податковому розрахунку
  • Коли платити ЄСВ

Корисні посилання:

Міністерство юстиції України.

Електронний кабінет Державної податкової служби.

Журнал "Бухгалтер 911" завжди поруч попри карантин!

Передплачуйте і будьте здорові!

Коментарі
  • Бух
22.01.21 08:16

Столкнулись с такой ситуацией. Юрлицо арендует у физлица (3 группа ЕН) помещение. В дог указано, что арендная плата не включает коммуналку. Но так же в нем прописано, что коммуналка возмещается согласно потреблению по отдельным счетам. Налоговики говорят, что у ФОП нет деятельности - продажа коммуналки, поэтому там вылезает НДФЛ и слетает с упрощение. Вопрос - компенсация коммуналки разве не входит в 68.20? Может, кто сталкивался?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
22.01.21 10:37

Бух, если возмещение коммуналки прописано в договоре, то налоговая, у которой Вы спрашивали, Вас обманула. В том же ЗИРе (107.01.03) на вопрос: "Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП другої та третьої групи відшкодована орендарем сума комунальних платежів?" даётся такой короткий ответ: 
 Якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається до доходу платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду). 

     Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку, то сума цих платежів включається до доходу платника єдиного податку та оподатковується за обраною ним ставкою, за винятком платників єдиного податку другої групи. Сума відшкодована орендарем комунальних платежів, що згідно договору не включаються до орендної плати, у платника єдиного податку другої групи буде вважатися доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначений у реєстрі платників єдиного податку і до такого доходу застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15%.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Сергей
22.01.21 12:07

здесь писали о таком
https://i.factor.ua/journals/buh911/2020/november/issue-48/article-112179.html?search=&text_article=%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%20%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бух
23.01.21 08:30

Спасибо всем, очень помогло

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Середня зарплата: як ви виплату назвете, то… нікого не колишить...
20270 38
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд