Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.03.21
3478 8 Друкувати

ДПС пояснила аграріям порядок коригування ПДВ за перехідними операціями

Із 1 березня для окремої с/г продукції діє ставка ПДВ у розмірі 14%, нагадує Бухгалтер.ua.

ДПС станом на 01.03.2021 року повідомляла, що реєстрація податкових накладних для аграріїв із ставкою ПДВ 14% відкладається. Причина цьому проста - ДПС розробила, але Мінфін ще не затвердив, проєкт нових форм податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції за ставкою ПДВ у розмірі 14%.

Ця ж позиція підтверджується й листі ДПС від 01.03.2021 р. № 5257/7/99-00-21-03-02-07. В ньому податківці також пояснили особливості нарахування та коригування податкових зобов'язань з ПДВ.

Якщо перша подія при постачанні сільськогосподарської продукції, операції з постачання якої з 01.03.2021 року оподатковують за ставкою ПДВ у розмірі 14%, відбулася до вказаної дати, то перерахунок ставки ПДВ і суми ПДВ на дату настання другої події не здійснюється.

Коли ж за операціями з постачання сільськогосподарської продукції, здійсненими до 01.032021 року, після 01.03.2021 року відбувається повернення авансового платежу або поставлених товарів або у зв'язку зі зменшенням кількості або вартості таких товарів, то коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ у розмірі 20%.

Тому якщо, починаючи з 01.03.2021 року відбувається повернення авансового платежу або сільськогосподарської продукції, яка класифікується за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД, визначеними у Законі № 1115, зміна кількості або вартості товарів, поставлених до вказаної дати у сторону зменшення або в межах попередньої суми, то у РК до ПН, що була складена за операцією з постачання таких товарів, платнику ПДВ (постачальнику) треба зазначити ставку ПДВ, вказану у податковій накладній, що коригується (20%).

А ось роз'яснення щодо особливостей заповнення ПН/РК до ПН, складених за операціями з постачання сільськогосподарської продукції, здійснюваними із 01.03.2021 року, та відображення таких операцій у податковій звітності з ПДВ буде надано додатково після затвердження нових форм ПН/РК до ПН та податкової звітності з ПДВ.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Андрій
03.03.21 09:08

ДПС розробила, Мінфін не затвердив, супер....а з Законопроектом форму розробити не пробували?

Відповісти
  • Сергій
03.03.21 14:24

Андрій, так так воно мабуть і було. Проект розроблений був давно, ще до того як законопроект про 14 % став законом і його було опубліковано. І одразу після публікації ДПС повідомила про проект наказу із змінами. До опублікування закону повідоміти про зміни не можна було. Хто ж знав коли його Зеленський підпише  і чи підпише взагалі. Наприклад, законопроект 1210 чи як там його, майже півроку десь лежав, про нього ве й забули :) А 23 травня бац, і опублікували. Тому Мінфіну не можна було нічого робити на підзаконному рівні поки закон не був опублкований. Тепер треба наказ про нову форму ПН та декларацію зареєструвати в Мінюсті. А перед цим погодити з усіма з ким треба. Ви думаєте що це можна зробити за один день? Там ще та бюрократія та процедура :)))) 

Відповісти
  • Анжела
03.03.21 16:13

Сергій, а опублікувати на три дні пізніше, тим самим ввести в дію з 1квітня і мати цілий місяць на бюрократичні процедури, то дуже багато розуму тре мати?

Відповісти
  • Сергій
04.03.21 16:36

Анжела, так це питання до того, хто дав вказівку терміново опублікувати закон в "ГУ" та в "УК". Згоден, якби опублікували 1 -2 березня не було б того, що маємо зараз.

Відповісти
  • Олена
04.03.21 08:21

Анжела, Це роблять різні люди. Не змогли домовитись з ОП, бо проблеми ДПСУ не хвилюють ОП. В мене інше питання. Законороєкт насправді розробляли ДПСУ та Мінфін. Вони не здогадувались, що президент може не підписати його 1го числа? Вони ніяк не могли подумати про перехідний період? Треба було влаштувати весь цей цирк?

Відповісти
  • Сергій
04.03.21 16:31

Олена, а чому Ви так впевнені, що це був законопроЄкт від ДПСУ та Мінфіну? Я чомусь у цьому не впевнений. Думаю вони самі не в захваті від цих змін. А от те, що останнім часом законопроЄкти пишуться через одне місце, то окрема тема... І про цирк:  73 відсотки проголосували за це...тому "маємо те, що маємо" (Л.Кравчук)

Відповісти
  • Андрій
03.03.21 14:46

Сергій, Я не знаю їхньої кухні, але бачу факт, тому роблю висновок, що все робиться через одне місце, Закон прийнято, а виконати його фізичної можливості не має. Нехай затверджують форму, а потім підписують Закон, або роблять перехідний період, хоча б місяць, але це не робота, а постійний стрес...Як не ПДВ то ЄСВ то ПДФО, то разом то окремо, то поквартально то помісячно.

Відповісти
  • Сергій
04.03.21 16:24

Андрій, "нехай затверджують форму, а потім підписують Закон" :))))))))) Ржунемогу!!!!! О, це Вам треба до президента звернутися, щоб підписував закони лише після того як йому дадуть відмашку із ДПС :)))))))))))) А то те що все робиться через одне місце - 100 % згоден! Нещодавно передивився старий фільм "Гєній". Слова "страна непуганных идиотов" це про нас мабуть :)

Відповісти