Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.02.21
37835 85 Друкувати

Нові ПН та Декларація з ПДВ ще не "народилися", а вже застаріли: Мінфін підготував чергові зміни

Як відомо нашим читачам, з 1 березня платників ПДВ очікують нові форми податкової накладної та розрахунку коригування. Крім того, за березень звітувати з ПДВ будемо також за новими формами декларації. 

Про те, що змінилося в формах податкової накладної та декларації з ПДВ ми писали тут.

І ось, 1 березня ще не наступило, нові форми ще не набрали чинності, а Мінфін вже підготував нові зміни.

Пов'язано це з прийняттям Законів від 04.11.2020 р. № 962-ІХ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” та від 17.12.2020 р. № 1115-ІХ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції”.

Відповідно до змін, внесених Законом № 962 до підпункту „в” пункту 193.1 ПКУ, до переліку операцій, що оподатковуються за ставкою 7 %, включено операції з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій, зокрема із показу (проведення) вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів, показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проєктів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках тощо.

Новим підпунктом „г” пункту 193.1 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом № 1115, до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України відповідних товарних груп сільськогосподарської продукції, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у пункті 197.18 ПКУ, передбачено застосування ставки ПДВ у розмірі 14 %.

У зв'язку з цим виникла необхідність у приведенні форм та Порядку заповнення податкової звітності з ПДВ і форми та Порядку заповнення податкової накладної у відповідність до вимог ПКУ, з урахуванням змін, внесених Законами №№ 962, 1115, виклавши їх у новій редакції, з метою практичної реалізації податкових механізмів у частині застосування ставки ПДВ у розмірі 14 % до операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції та у розмірі 7 % до операцій з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС, за адресами:

  • Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент правової роботи, e-mail: m.temruk@tax.gov.ua;
  • Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua;
  • Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@drs.gov.ua.

А поки цей документ не прийнято, готуємося до реєстрації з 1 березня ПН/РК за формами, затвердженими Наказом Мінфіну від 02.12.2020 р. №734. Сподіваємося, що ДПС вчасно оновить своє програмне забезпечення і у платників ПДВ не виникне проблем за реєстрацію ПН/РК та поданням звітності.  

Додаткові матеріали:

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
24.02.21 01:36

Палата 6

Відповісти
  • Ольга
25.02.21 19:01

Елена, Это чтобы о тарифах меньше думали. Затейники, однако.

Відповісти
  • *+*
24.02.21 12:14

Елена, может быть. Но дураки в свою пользу. Вот креативным артистам/клоунам ставка 7% ......................... А другим  20% по прежнему

Відповісти
  • Елена
24.02.21 11:46

так что теперь - будет с 1 марта новая налоговая или пока на старой работаем пока они все изменения учтут?

Відповісти
  • Татьяна
24.02.21 12:38

Елена, с 1 марта новая форма

Відповісти
  • Тема
24.02.21 08:16

Чему удивляться...

Відповісти
  • Ірина
24.02.21 08:36

Еще не вечер......

Відповісти
  • Санса
01.03.21 10:54

Ірина,  "... если делать нечего тебе, мой друг", то давайте будемо робити ІБД і міняти форми ПН...

Відповісти
  • Ещеневечер
24.02.21 09:41

Ірина, Я тут. Согласна с  вами.

Відповісти
  • Татьяна
24.02.21 08:50

Вот просыпаются утром и думают  в Минфине:Чем бы еще заняться? Какую еще бы форму, дек-цию изменить?

Відповісти
  • ***
25.02.21 18:44

Я еще застала время отчёта по соцстраху. Форма не менялась с 1937г.  И когда-то( середина 90-х)  не поленилась, посчитала  внесенные изм в Закон о НДС. Несколько сотен. 
Стабильность и покращення так и прёт!

Відповісти
  • Галина
24.02.21 11:55

Татьяна, вот мало у них работы,видно, в минфине. Нечем заняться. Только формы меняют. Посокращали бы их что ли. Чиновников развелось много. Изображают видимость работы,а у бухгалтеров мозги заворачиваются от их бредовых идей.

Відповісти
  • Санса
01.03.21 10:55

Галина, скорочують всіх на місцях. А ці займаються ІБД, їх не скоротять.

Відповісти
  • SHADOW
24.02.21 09:00

ну и как их не называть дибилоидами?

Відповісти
  • Олена
24.02.21 09:05

Наверно они сидят на откате от айтишников

Відповісти
  • Олег
25.02.21 18:09

Олена,ти думаєш нам, приємно цією хернею займатися. Є дуже багато цікавих задач. А через цю муть ніколи й робити.

Відповісти
  • Галина
24.02.21 14:08

Олена,

Відповісти
  • S
24.02.21 09:08

Когда собаке делать нечего, она яйца лижет.

Відповісти
  • ***
25.02.21 18:45

S, Не обижай собачек! Собака - друг человека.

Відповісти
  • S
27.02.21 01:59

***, Это не о собачках, а о собаках.

Відповісти
  • Нона
24.02.21 09:43

Доброго дня! А чого ніхто нічого не каже про це
Увага! Закінчення підтримки 1С:Підприємство та пе рехід на BAS
Що робити з цим?? 

Відповісти
  • Олег
25.02.21 18:11

Нона,а що ви хочете від bas, та сама 1с тільки морозяться від санкцій. Хай в росію валять.

Відповісти
  • Olga
25.02.21 14:19

Нона, хотелось бі понимать а только 1с 8.2 прекращается поддержа. 1с 8.3 пока не трогают?

Відповісти
  • Нинель
24.02.21 10:37

Нона, В листопаді перейшли на цей BAS чи BAF. що можна сказати. Я не айтішник, але комп став працювати в два рази повільніше, мабуть вона дуже "важка". Якщо у вас декілька баз, то іде "конфлікт" і друга не працює, як потрібно. Треба закривати одну і відкривати другу. Відкриття бази займає до 4-5 хвилин. В 1С такого не було. Також в ній потрібно буде виправляти помилки, яких не було в 1С, а за це теж беруть оплату. Друковані форми відображаються не вірно, все треба коригувати. Статті витрат податкових декларацій не прописані, сказали "дописуйте сами як вам потрібно". Не програма, а саме "недоразумение".

Відповісти
  • ***
25.02.21 18:51

Нинель, Работаю в 1С 7 с доработками  и не парюсь. Если директорам нужен упр учёт - вперёд и с песней. Есть финдиректора, получают они в разы больше гл бухгалтера, а умеют  только  шуршать капустой. 
Пусть сами и парятся. Для бух и налогового  учета 7 и Медка хватает. Налоговикам можно показать Эксельные таблицы реестров , в которых "ведётся" учёт.

Відповісти
  • Ксюша
24.02.21 12:36

Нинель, А я думала это у меня только так тормозит это чудо. Грешила что  комп. просто старый . Программа действительно сырая  и это мягко сказано.

Відповісти
  • Олена
24.02.21 11:55

Нинель,а Вы хотели, чтобы украинское начало работать с "полтычка". Они до путя центральный сервер не могут наладить , каждый месяц с новыми формами зависает на неделю.

Відповісти
  • SHADOW
24.02.21 11:12

Нинель, ну не знаю, у меня наоборот стала шустрее работать программа. 

Відповісти
  • Руслан
24.02.21 20:25

SHADOW, А вы не с Луны????Программа работает медленее, открывается дольше. Нюансов много, есть и положительные моменты.

Відповісти
  • Нинель
24.02.21 11:19

SHADOW, ну может от компьютера зависит, но больше ничего не устанавливали. До этого все было нормально.

Відповісти
  • Елена
24.02.21 10:32

Нона, переход на BAS уже перенесли на следующий год. Но все одно проблем от этого не уменьшилось. Хотя времени побольше для изучения.

Відповісти
  • Anastasiya
24.02.21 14:28

Елена,там нечего изучать. Если у Вас 8.2, то изменения увидите только в дико тормозящей загрузке и заставка с другим логотипом. Вот и вся "маскировка", а по сути та же 1С

Відповісти
  • Ния
24.02.21 13:33

Елена, это точно, что переносят отмену поддержки восьмерки?

Відповісти
  • Олена
24.02.21 11:56

Елена, я перешла. абсолютно не отличается от 1С платформа 2,0. никакой разницы

Відповісти
  • Олена
24.02.21 09:46

Нона,, как?!

Відповісти
  • Нона
24.02.21 09:51

Олена,Нам на електронку вже надходить реклама не буду казати від якої контори, щоб не рекламувати, про цей "бас". Ми зателефонували своєму давньому спеціалісту з компанії яка ставила нам 1-С - він нам відмовив. ВСЕ 
Передбачаю 1 березня велику дупу

Відповісти
  • Ніна-Н
24.02.21 11:18

Нона, відмовив 1с оновлювати чи "бас" ставити?

Відповісти
  • Нона
24.02.21 12:09

Ніна-Н, відмовив 1-с- нік, він нас 15 років оновлював.
А про цей "бас" я перший раз сьогодні прочитала

Відповісти
  • *
24.02.21 10:06

Нона, меняйте обслуживающую компанию. Знаю предприятия, и очень с немалыми оборотами, которые до сих пор юзают еще 1С 7.7! И кто-то пишет им все изменения. Потому что большой учет перенести в новую программу похуже ремонта будет.  И так бухгалтера в мыле. 

Відповісти
  • Елена
24.02.21 11:43

*, и мы работаем на 1С 7,7 -у нас простая деятельность, оптовая торговля, мало сотрудников, заморочек по зарплате нет.  Зачем огород городить? "семерка" была и есть очень удачная версия. А 1С 8 куплена и так и лежит не распакованная

Відповісти
  • Лара
25.02.21 10:29

Елена,а как вы ее обновляете?

Відповісти
  • Ольга
25.02.21 18:59

Холдинги еще работают на 1С7, в штате свои программисты.
Вопрос о переходе на 1С 8 пару лет назад учредители закрыли, стоимость 140 млн грн, разработка под себя нужных доработок 2-3 года. Решили, что к тому времени будет уже 1С 10.
Оказались правы. От добра  добра не ищут.  

Відповісти
  • Елена
25.02.21 11:33

Лара, а их много, программистов-частников, которые дописывают все, что захочешь, у меня два таких. Вы в интернете поищите - найдете, они и на удаленном доступе вам все сделают. 1С всех версий хорошая кормушка для таких.

Відповісти
  • 333
24.02.21 12:51

Елена,   на BAS всех загянют из=за прекращения поставки обновления отчетов, перенос в Медок  будет невозможен, только в ручном  наборе, если налоговых мало и ассортимент не большой, то можно и не заморачиваться сильно.Любые доработки  в эту программу не переносятся, только опять повторно,  У меня действительно тормозит при открытии, потом вроде быстрее работает, но тяжела для меня чисто с информативной составляющей визуально( есть и 1с7,7 и 18.2, пока их держу и не переходим, )

Відповісти
  • Ива
24.02.21 15:37

Не правда обновила на бас, налоговы  счета и акты все прекрасно выгружается в медок. Да доработки которые были в 1с8, пришлось заново дорабатывать и платить за это

Відповісти
  • Ірина
25.02.21 12:35

Ива,  человек говорил об остановке обновления не на БАС, а на старые версии Бухгалтерия

Відповісти
  • ОЛЬГА
24.02.21 09:43

Это уже не смешно.Что  они курят в своем Минфине?

Відповісти
  • Мария
24.02.21 10:18

ОЛЬГА, ну явно не курят. от травки так не колбасит. Госпожа Южанина, Вы же вроде с налогообложением  дружите. Скажите хоть слово. вразумительное. Сейчас заключаются форвардные контракты на будущую сельхозпродукцию, кто-то уже по 20 % получил частично предоплату. почти у всех остатки есть. И.....???? 

Відповісти
  • Mariya A.
24.02.21 10:23

Да уж....
Новые деки, новые НН, 14% НДС для некоторых, новый отчет по ЕСВ/ПДФО/ВС...
Все это приправлено переходом с 1С на BAS...
Ухххх!.. Хорошо!.. Закусить бы!..

Відповісти
  • Андрій
24.02.21 10:25

Тобто, як я зрозумів, за раз це все зробити не вдасться? Може б ви трохи відпочили там в міністерстві і бухгалтерам було б легше

Відповісти
  • бух
24.02.21 11:06

Андрій, ні, не можна! Бо треба показувати свою бурхливу діяльність!  

Відповісти
  • Ірина
24.02.21 11:01

На карантин их всех длительный.... Дайте уже спокойно год сдать И так мозг плавится, каждый год одно и то же. Мало того, что год сводить и закрывать, так еще мозг плавь из-за новых бланков.... И так каждый год.... Такими темпами на пенсию раньше положенного уйдешь, или из профессии

Відповісти
  • Тетяна
22.03.21 13:23

Ірина, це добре, якщо на пенсію, з такими покращеннями в турборежимі, можна прямо з роботи виїхати на нові квартири, де тихо, багато квітів і музика грає.

Відповісти
  • Сергій
24.02.21 11:15

Так то треба "дякувати" не розробникам форм, які є лише виконавцями, а депутатам НАРОДНИМ (!), які приймають х...ю всяку, та головнокомандуючому нашому, який цю х...ю потім підписує. Якщо закон про 14 % відсотків з 1 березня набуде чинності, то як в понеділок складати ПН?!!! Там немає 14 %. Але якщо не опублікують на цьому тижні, тоді нова ПН буде з 01.04.2021 - вже легше.

Відповісти
  • Інна
24.02.21 14:43

Сергій, у мене таке ж питання. Як в понеділок складати ПН на 14%.
Відповідно до анонсу протягом одного місяця будут приймати пропозиції до нової  ПН, це до 24 березня. Потім потрібен час на затвердження. То всі ПН під 14% ми будемо мати змогу зареєструвати тільки у кінці березня... якось так...

Відповісти
  • Олена
24.02.21 19:36

Інна, А коли Ви збираєтесь їх реєструвати? У ПН за лютий нової ставки немає. ПН за 1шу половину березня до кінця березня

Відповісти
  • Вася
24.02.21 11:24

Сергій, проект ще не затверджений і не заюстований...тому до 01.03 він малоймовірно буде опублікований....тому чекаємо певно на 01.04

Відповісти
  • Анжелика
24.02.21 16:35

Вася, уже опубликовали https://buh.ligazakon.net/ru/news/201809_opublikovan-zakon-o-snizhenii-nds-dlya-otdelnoy-agrarnoy-produktsii-do-14

Відповісти
  • Просто
24.02.21 11:41

Скоро такие "прыжки в сторону"  назовут  - "Податковый аборт"

Відповісти
  • Елена
24.02.21 12:05

А потом спрашивают почему все бухгалтера нервные...
Для нас уже радость (которые не все понимают или не до понимают нашу бухгалтерскую работу) что мы можем пока  еще разговаривать не на матах, и пить чай/кофе не проливая из чашки в дрожащих руках, и что очки прикрывают дергающийся глаз...
Коньяк пожалуйста нам, как молоко - за вредные условия труда... :)

Відповісти
  • Алена
24.02.21 12:19

Елена, у меня директор удивляется почему я не оптимистка и почему все время злая, он просто не думает о таких вещах, для него это не интересно, мы бухгалтера для них баласт, расходная часть, которой почему то надо платить, он просто не читает новостей по бухгалтерии и не видит весь этот ужас. Люди не понимают, что требования к бухгалтеру у которого фирма состоит из 10 человек, такая словно тут бухгалтерия из нескольких отделов и огромный штат бухгалтеров, что ты уже физически не успеваешь все делать, а о отдыхе можно просто забыть.

Відповісти
  • Елена
24.02.21 14:29

Алена,да-да.. уж...
Налоговики считают, что бухгалтера не доплачивают, а директора считают, что бухгалтера переплачивают...
Вот мы и есть прокладки между ними...

Відповісти
  • Татиана
24.02.21 14:47

Елена, как-то мой предыдущий руководитель сказал мне: " У меня такое впечатление, что Вы не на меня работаете, а на бюджет". (Честно говоря, было не очень приятно такое услышать, при том, что стараешься, чтобы всё было максимально правильно и оптимально при этих постоянно меняющихся, а порой и противоречивых законах.) Я постаралась ему ответить с юмором: "Я посредник между Вами и бюджетом". Хотя юмор немного горьковатый, не очень смешно...

Відповісти
  • Олена
24.02.21 14:54

Татиана, мне мой руководитель буквально вчера поручила уволить сотрудника и сильно была возмущена-почему мы платим деньги как компенсацию неогулянного отпуска. Как вчера родилась, ей Богу. Как в отпуск среди года послать и выплатить накануне- нет денег. А при увольнении- вопрос с претензией. Вот и будь тут веселой.

Відповісти
  • Елена
24.02.21 12:09

А потом спрашивают почему все бухгалтера нервные...
Для нас уже радость (а директора не все понимают или не до понимают нашу бухгалтерскую работу) что мы можем пока  еще разговаривать не на матах, и пить чай/кофе не проливая из чашки в дрожащих руках, и что очки прикрывают дергающийся глаз...
Коньяк пожалуйста нам, как молоко - за вредные условия труда... :)

Відповісти
  • Iryna
24.02.21 12:43

Я так и не поняла, переход на BAS неизбежен для всех? Или пожеланию. И можно на 1 С остаться?

Відповісти
  • Елена
24.02.21 14:27

Iryna, они не имеют права обязать всех! Может я на коленке выписываю РН, и считаю в столбик деление и умножение!? Кто меня заставит пользоваться калькулятором? А кому-то счеты роднее. Ну и что что ролики на счетах черны - красные выпускать перестали...
Надите хорошого программиста, кто обновит вам хоть 1С 6 - и работайте, никто вам слово не скажет. Лишь бы вам было удобно!

Відповісти
  • Олена
24.02.21 12:48

Iryna, пишут, что обновления для 1С с марта віходить не будут. то есть, если у Вас лицензионнія 1С, то обновить не получится, ну разве что искать хакера на стороне

Відповісти
  • иван
24.02.21 14:13

Програма BAS - це для всіх чи тільки Бюджетникам?

Відповісти
  • Anastasiya
24.02.21 14:25

иван,для всех. BAS -это по сути и есть 1С 8.2, название просто сменили,маскировка типа) я с октября еще перешла, вообще никаких изменений,кроме тормозящей заставки с др.логотипом. 

Відповісти
  • Олена
24.02.21 14:57

Anastasiya, а мнене нравится, что она серая. И
 так работа никакая, так и прога еще тоска

Відповісти
  • мотя
24.02.21 15:08

Олена,специально, чтоб потом не менять название, а только подкрашивать... зеленый, оранжевый, голубой....

Відповісти
  • Сергій
24.02.21 16:25

Сьогодні закон № 1115 опубліковано. http://www.golos.com.ua/article/342588
Це означає що з понеділка поставки с/г продукції за ставкою 14 відсотків і ПН треба складати за НОВОЮ-НОВОЮ формою. Я її ще треба в Мінюсті зареєструвати. Отаке 

Відповісти
  • Паша
25.02.21 13:34

Хто знає, за якою формою подавати податкові накладні за другу половину лютого?

Відповісти
  • Олена
25.02.21 13:37

Паша, Це залежить від того, коли реєструвати. У лютому за діючою формою, у березні за новою

Відповісти
  • Паша
25.02.21 13:46

Олена, Якщо податкова за другу половину лютого, але подається скажімо 4 березня, то цю податкову (за лютий) треба подавати по новій формі? Я правильно зрозумів.

Відповісти
  • Олена
26.02.21 14:00

Паша, Так. І вже кілька  років так. Форма застосовується на дату реєстрації, а не виписки

Відповісти
  • Валентина
25.02.21 13:48

сегодня четверг ,1 матра совсем рядом, когда думаю эти гении обновлять  1с ,медок или решили  новую отчетность в вести ,а как сделать ума не хватает

Відповісти
  • Сергій
25.02.21 17:05

Валентина, а "гении" это кто? :)

Відповісти
  • Валентина
25.02.21 14:50

сказать не чего дебилы

Відповісти
  • Вячеслав
26.02.21 16:06

Валентина, нечего

Відповісти
  • Татьяна
01.03.21 11:56

ШУТКА дня 
 Сподіваємося, що ДПС вчасно оновить своє програмне забезпечення і у платників ПДВ не виникне проблем за реєстрацію ПН/РК та поданням звітності.  

Відповісти
  • Бухгалтер
01.03.21 19:53

Кто то сегодня регистрировал?

Відповісти
  • Oksana
03.03.21 14:17

У кого получилось зарегистрировать накладную??

Відповісти