Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.04.21
14694 12 Друкувати

Батько новонародженої дитини отримав право на двотижневу оплачувану відпустку

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною".

Законом доповнено Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки» новим видом відпустки - відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Згідно із Законом, така відпустка надаватиметься одній із перелічених осіб: чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки; бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Відповідні зміни внесено в статті 179, 181 Кодекс законів про працю України та статті 18, 20 Закону України «Про відпустки».

Законом також доповнено положення статті 1821 Кодексу законів про працю України та статті 19 Закону України «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнено положення статті 51 Кодексу законів про працю України щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Проект Закону зареєстровано за № 3695.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юрий
16.04.21 09:59

За счет работодателя? - Да Вы уху ели!!!

Відповісти
  • Анна
16.04.21 11:06

Вот работодатели обрадуются! Сейчас не особо хотят брать на работу молоденьких девочек, теперь и парней туда же.

Відповісти
  • Людмила
16.04.21 11:17

Яка держава, такі й закони... Чому держава приймає закони, а роботодавець повинен платити за відсутність робітника?... Хто ж тих робітників офіційно  тримати буде?...

Відповісти
  • Инна
16.04.21 11:20

Ви чого хай піднімаєте щось повинні робити для молодих сімей матерів батьківзвикли жити як бидло безправне за кордоном подивіться які льготи які права та обов"язки для молодих людей  ізза таких невдоволенних життям і всі страдають а вам все не так 

Відповісти
  • Анжела
16.04.21 11:26

Брак не регистрируют , помощь как мать одиночка получит , а мы должны ему отпуск оплачиваемый за какой ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Відповісти
  • Наталія
16.04.21 12:44

Анжела, крім цього якщо субсидія мала ,тоді вродимо третю дитину буде 50 % пільга. якщо є тато то оформить догляд за старше 80 річним, і тоді робити не потрібно- будемо одержувати дитячі гроші і віддихати... Діти підростуть підемо на біржу, а потім на 3 місяці оформ. на роботу і дальше на біржу і ще будемо допомогу на менших

Відповісти
  • Как-то так
16.04.21 12:05

Это обязанность предприятия или из разряда сотрудник имеет право, но не обязательно должен воспользоваться?

Відповісти
  • Наталья
16.04.21 13:14

А они когда подписывали , читали этот маразм ? Мало то что работодатель оплачивает, так еще и сожителям и бабушкам и дедушкам и родственникам.. Это всем вместе или по очереди? 

Відповісти
  • Сергей
16.04.21 17:17

Прочитал статью и принятый закон. У меня 2 вопроса:
1. Продолжительность отпуска при рождении ребенка ДО 14 дней. Кто определяет конкретное количество дней этого отпуска, работник по своему желанию или работодатель в колдоговоре или другом локальном документе?
2. Отпуск работникам, имеющим детей предоставляется одному из родителей. Например, у супружеской пары 2 детей до 15 лет, оба работают на разных предприятиях. Как это отслеживать? За сколько дней потом компенсации при увольнении платить, если отпуск не использован? 1 год может отец захотеть отпуск взять, другой мать. Работодатели могут меняться в течение года. Полный треш 

Відповісти
  • Люмьер
16.04.21 18:10

Мне интересно, они хоть сами понимают, что они пишут?
Но в любом случае, выражают мысли так, что понять нормальному человеку, не реально!
Хотя, может в этом и замысел, пропиарится, а по факту люди не получают НИЧЕГО!

Відповісти