Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.05.21
8603 10 Друкувати

Перехідна модель для електронних лікарняних триватиме із 1 червня до 31 серпня — МОЗ

Із 1 вересня лікарняні будуть формувати на підставі електронних медичних висновків, - повідомляє БУХГАЛТЕР.UA.

В МОЗ продовжують напрацьовувати зміни в нормативні акти аби із 1 вересня 2021 року увести в дію електронні лікарняні для усіх закладів охорони здоров'я.

Міністерство доопрацювало проект свого наказу "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки".

Саме цим документом затвердять:

- порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я;

- порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;

- Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.

Після того, як буде технічна можливість функціонування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров'я для закладів охорони здоров'я, будуть формувати електронні медичні висновки обов'язково:

- із 01 червня 2021 року - на період дії перехідної моделі роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі з охорони здоров'я та листками непрацездатності, виданими за паперовими формами, що триватиме до 31 серпня 2021 року, для закладів охорони здоров'я, які в установленому порядку підключені до електронної системи охорони здоров'я;

- із 01 вересня 2021 року - для всіх закладів охорони здоров'я.

Запропонованими МОЗ змінами відмовляться від паперових форм листків непрацездатності, унормують взаємодію органів державної влади та суб'єктів господарювання щодо процедур і заходів контролю та верифікації даних, моніторингу змін індивідуальних відомостей стосовно формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких будуть створені електронні листки непрацездатності.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлия
26.05.21 09:43

С трудом верю в их "технические возможности"....

Відповісти
  • Оксана
26.05.21 10:03

Пережили Объединённую отчётность, переживем и електронную хрень)))

Відповісти
  • centrum
26.05.21 10:35

Интересно, а как бухгалтер должен будет узнавать, что кто-то из работников заболел? Это ему теперь нужно будет ещё заходить в этот реестр МОЗ и вытаскивать оттуда больничные? Низькій уклін за полегшення.

Відповісти
  • Олена
26.05.21 15:07

centrum, Вам как работодателю можно будет только полюбоваться на этот е-больничный на сайте ПФ. а оплачивать- ТОЛЬКО по бумажной копии этого листа, которую ПРИНЕСЕТ сам работник!!  только думаю, не много найдется желающих из числа больных связываться с такими больничными- явная экономия ФОНДА

Відповісти
  • Наталія
26.05.21 12:19

centrum,ні, в кабінеті роботодавця Ви зможете лише перевірити наявність лікарняного. А підставою для нарахувань буде лікарняний, який сформує працівник у своєму ел.кабінеті ПФУ або самостійно звернеться до ПФУ.

Відповісти
  • Наталия
26.05.21 16:34

Наталія,жесть. как обьяснить своим работающим пенсионерам что нужно зарегистрироваться на портале ПФУ и самому распечатывать больничный, при том что не у всех есть компьютер? жесть, не думала что будет такое горе от ума

Відповісти
  • Наталія
26.05.21 12:27

Подозреваю, что сельские амбулатории вообще перестанут больничные давать. Вряд ли у всех будут технические возможности. И еще: в прошлом году понадобилось направление от семейного врача к профильному. Вместо того, чтоб за 2 минуты выписать бумажное направление, процедура тянулась 4 дня, так как направления только электронные, а днем зайти в программу не получалось - висела от перегрузки (ну или у врача проблема с компьютером или умением им пользоваться) 

Відповісти
  • Елена
26.05.21 16:07

Наталія,
месяц назад пришла по эл.направлению к узкому специалисту. Около 10мин.слушала беседу работников поликлиники-жалобы врача на работу в программе и большое желание уволиться, т.к. после 2-3мин.неактивности пользователя-врача, когда он беседует с пациентом, программа выбрасывает его из системы. Чтобы занести полученные данные и написать диагноз, врачу надо по-новой заходить в программу с вводом всех паролей и т.д.

Відповісти
  • Наталья
26.05.21 16:40

Елена, подобную ситуацию наблюдала, только программа еще хотела чтобы врач выставила время до секунды руками и оно соответствовало времени на компе. Честь и хвала таким програмистам !!!! И наверно премию за доработку - что-бы время выставлялось автоматически
  

Відповісти
  • Светлана
27.05.21 15:08

Наш народ везде найдет выход.В ПФ посадят девочку на ресепшн,она и будет больничные распечатывать (может даже и за денежку,ксерокс ведь делают за деньги),листик-1 гривня или две.

Відповісти