Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.07.21
8390 11 Друкувати

МОЗ визначило обов’язкові реквізити електронного листка непрацездатності

Механізм видачі (формування) листків непрацездатності (далі - ЛН) в Електронному реєстру листків непрацездатності (далі - Реєстр) визначив МОЗ в наказі від 17.06.2021 р. № 1234. Про це повідомляє БУХГАЛТЕР.UA.

До обов'язкових реквізитів ЛН як електронного документа віднесли єдиний реєстраційний номер ЛН, спеціально призначений для таких цілей кваліфікований електронний підпис (електронна печатка), відомості запису про тимчасову непрацездатність: про тимчасово непрацездатну особу, про випадок тимчасової непрацездатності.

ЛН формують в Реєстрі на підставі медичного висновку (медичних висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб.

Дати відкриття та закриття ЛН відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку. ЛН вважають виданим з наступного дня після дати закриття листка непрацездатності.

Період тимчасової непрацездатності у ЛН можуть скоротити на підставі надходження даних:

1) з електронної системи охорони здоров'я про:

- новий медичний висновок в межах випадку тимчасової непрацездатності;

- медичний висновок з відміткою про новий випадок тимчасової непрацездатності в межах однієї категорії медичних висновків або медичного висновку за іншою категорією, в тому числі у разі надходження таких медичних висновків в один день;

2) від централізованого банку даних з проблем інвалідності про встановлення МСЕК групи інвалідності (зміни групи інвалідності, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). У такому випадку період дії ЛН скорочують датою винесення відповідного рішення МСЕК.

ЛН з причиною непрацездатності "Вагітність та пологи" вважають виданим з дати відкриття листка непрацездатності.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Влад
14.07.21 06:53

Решительно приветствую.  3 недели не прошло со дня официального старта эл. Больничных. Це по державницькі...

Відповісти
  • Светлана
14.07.21 08:34

мне не понятно. 01 июля оформлена сотрудница, в базе ПФУ работников предприятия ее нет(пока), в конце месяца будет больничный по беременности и родам. А эти сведения из какого реестра будут брать - ЛН формують в Реєстрі на підставі медичного висновку (медичних висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб.???

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
14.07.21 17:34

Светлана, не получится сейчас работодателю увидеть электронный больничный по новым сотрудникам (по которым ещё не сдавались податкови розрахунки). Также не сможет увидеть работодатель данные по эл. больничным по сотрудникам, которые длительное время находятся в отпуске по уходу за ребёнком (до 3-х или 6 лет).
Вообще, работодатель не сможет увидеть и получить никаких сведений о таких работниках на Портале ПФУ. Придётся этой беременной самой распечатывать эл. больничный... МОЗ решил немного помучить такую категорию работников 

Відповісти
  • Наталья
14.07.21 09:43

Светлана, Попробуйте подать "довідкову" для начисления соц.выплат.

Відповісти
  • Светлана
14.07.21 11:09

Наталья,довидкову то я подам за июнь. Вы не поняли вопрос. Попроще: беременная еще не засветилась как застрахованная на нашем предприятии. Как она получит больничный если ее нет в реестре и как я увижу больничный ( а он будет числа 23-26/07) до подачи довидкового отчета?

Відповісти
  • 123456
14.07.21 13:25

Светлана, не продадите довидкову, ее нужно было а июне подавать, теперь только отчёт поможет... Но вопрос, конечно, нетривиальный...

Відповісти
  • Наталія
14.07.21 10:07

Наталья, У мене був подібний випадок. Працівник прийнятий у квітні на роботу, а у травні був на лікарняному. Витягнути стаж із ПФУ не можливо по тій причині, що дана особа не перебуває у трудових відносинах. Повезло, що на лікарняному був тільки 5 днів. А якщо більше, як тоді рахувати стаж для лікарняного та оформлення заявки-розрахунок. Наперед подавати 5 таблицю трудові відносини, а потім заявку? Як на мене, то роботи добавилося, ніякого покращення я не бачу. Тоді у ПФУ нехай пропрацюють механізм отримання даних автоматом від ДПС про повідомлення про прийняття працівника. Навіть незнаю. Чи в такому випадку посилати людину для отримання ОК-5. 

Відповісти
  • Юлия
14.07.21 09:32

Тоже не пойму.... Всё размыто, нечетко, никакой конкретики... Наверно потому, что они сами не знают что к чему

Відповісти
  • Влад
14.07.21 14:18

Лес рубят - щепки летят. Кого волнуют наши мелочи???

Відповісти