Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.07.21
2538 3 Друкувати

Звільнення в останній день декретної відпустки

Автор: Кучерова Оксана, юрист ООО «ФАКТОР-МЕДИА».

Чи можна звільнити працівницю, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, в останній день такої відпустки? Чи потрібно для цього виходити на роботу або ж спочатку оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а вже потім звільнити таку працівницю?

Чи заборонене звільнення у відпустці?

Нагадаємо: відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам на підставі листка непрацездатності. Її тривалість становить 70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 календарних днів після такого дня.

Проте якщо працівниця вирішила звільнитися у цей період, таке рішення не суперечитиме чинному законодавству. Річ у тім, що ст. 40 КЗпП забороняє звільнення в період тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці саме з ініціативи роботодавця. Ба більше, ст. 184 КЗпП узагалі забороняє звільняти таких «особливих» працівників з ініціативи роботодавця, крім випадків повної ліквідації підприємства та закінчення строку трудового договору.

Як бачите, заборона на звільнення таких особливих працівниць ще й під час відпустки встановлена тільки з ініціативи роботодавця. Звідси висновок: звільнення у відпустці з ініціативи самої працівниці цілком можливе.

Нюанси звільнення ініціативи працівниці

Перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами жодним чином не обмежує працівницю в праві подати заяву про звільнення, наприклад, за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) у строк, який влаштовує обидві сторони, зокрема в останній день перебування у відпустці.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися
Коментарі
  • Влад
23.07.21 08:25

Ну очень хорошая статья окромя "Загалом вимога про двотижневий строк попередження про звільнення дає можливість роботодавцю знайти заміну на вакантну посаду."
Ничто не помешает инспектору наложить 1 мзп в случае если не біло отработано 2 недели, потому что он "так видит эту норму" и тогда придется узнавать как видит "эту норму судья".

Відповісти
  • Михаил
23.07.21 11:05

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.\\если это соблюдено и работодатель не против, работник может быть уволен в этот же день, если работодатель не согласен - работник отрабатывает 2 недели, т.е. увольнение работника по с/ж в день подачи заявления не есть нарушением КЗоТа

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
23.07.21 17:00

Михаил, почти согласен и добавлю: ключевое "попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні."
Работник 1 числа идёт в ежегодный отпуск (по 15 вкл.) и сообщает, что 15 он увольняется; работник 1 числа идёт в отпуск "за свой счёт" и сообщает, что 15 он увольняется; работник 1 числа заболел (до 14 не выздоровел), предупредил, что он увольняется 15 числа... 
В этих случаях работнику не нужно после отпуска, болезни выходить на работу и "отрабатывать" 2 недели; если работодатель не согласится уволить работника, который своевременно предупредил работодателя (за 2 недели), – будет не прав работодатель.

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
14905 21
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам