Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.09.21
3206 0 Друкувати

Роздача носіїв рекламної інформації: бухгалтерський і податковий облік

Автор: Костенко Ніна, податковий експерт.

Рекламні буклети, візитки, прайс-листи, каталоги та інший подібний рекламний асортимент не мають самостійної цінності, а використовуються лише як носій інформації. Для більшості суб’єктів господарювання розповсюдження таких рекламних матеріалів є важливою частиною їх господарської діяльності. І це логічно, адже це один із продуктивних способів донести інформацію про себе і свій товар потенційному покупцю. Про те, як ці операції відображаються в обліку, і йтиметься в цій статті.

Рекламуй себе сам

Досить часто суб’єкти господарювання у сторонньої організації замовляють тільки створення рекламних матеріалів. А займаються їх розповсюдженням самостійно. Що відбувається в такому разі в обліку рекламодавця?

ПДВ.Придбаваючи рекламний матеріал (буклети, листівки тощо) із вхідним ПДВ, підприємство (за наявності ПН, зареєстрованої в ЄРПН) має право відобразити ПК на загальних підставах (п. 198.3 ПКУ). При цьому жодних компенсуючих ПДВ-зобов’язань за п. 198.5 ПКУ в будь-якому разі, вважаємо, нараховувати не треба.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів
Я вже передплатник

Видання для фахівців в області оподаткування та бухгалтерського обліку в усіх сферах бізнесу

450 грн/
місяць
Купити

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам