Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.09.21
590 1 Друкувати

Трансфертне ціноутворення: чи розповсюджується призупинення строків надання відповідей на запити ДПС на період дії карантину?

Податківці доводять до відома платників, які здійснюють контрольовані операції, що відповідно до пункту 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 73 і 78 ПКУ, щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Пунктом 73.3 ПКУ передбачено, що письмовий запит про надання інформації надсилається платнику податків або іншим суб’єктам інформаційних відносин за наявності, зокрема, такої підстави: для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 ПКУ.

Підпунктом 39.4.4 ПКУ встановлено, що на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.

Таким чином, дія пункту 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ щодо тимчасового зупинення перебігу строків, встановлених, зокрема, статтями 73 і 78 ПКУ, не розповсюджується на строки надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, оскільки такі строки встановлені у статті 39 ПКУ, а не у статтях 73 і 78 ПКУ.

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 521 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ штрафні санкції не застосовуються за порушення термінів подання документації з трансфертного ціноутворення, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про це зазначено в Узагальнюючій податковій консультації, яка затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 478.

За матеріалами Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
  • Олена
07.09.21 12:01

Как всегда безосновательные выводы:
яким "таким чином"?
Черным по белому исключение  о не приостановлении сроков прописали только для запросов по НДС, ТЦО не упоминается?
Нет. Значит, общая норма

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
61316 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти