Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.09.21
5353 3 Друкувати

Чи можна працювати на основній роботі на повну ставку (40 годин та тиждень) і за сумісництвом в іншій організації на 0,75 ставки (30 годин на тиждень)?

Ст. 43 Конституції України закріплено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій регламентується постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова) та спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 “Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”.

Згідно з п. 1 Постанови робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом,  тобто  виконувати, крім своєї основної, іншу роботу  на  умовах  трудового  договору. На  умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому  підприємстві,  в установі, організації  або у громадянина у  вільний  від  основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи  не потрібно.

Згідно з п. 2 Постанови встановлено обмеження тривалості роботи за сумісництвом для працівників державних підприємств, а саме, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Також слід зазначити, що відповідно до ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

З вищезазначеного вбачається, що тривалість робочого часу за сумісництвом не повинна перевищувати 20 годин на тиждень.

Додатково зазначаємо, що загальні норми щодо встановлення на підприємствах, в установах, організаціях вихідних днів визначені КЗпП.

Частиною 3 ст. 52 КЗпП встановлено, що п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.

Відповідно до ст. 67 КЗпП при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день.

Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

Отже, за умови роботи за сумісництвом особа не може працювати без вихідних та з навантаженням більше, ніж передбачено вимогами чинного законодавства.

За матеріалами ГУ Держпраці у Миколаївській області
Коментарі
  • Влад
13.09.21 07:53

З вищезазначеного вбачається, що ограничения кассаются гос. сектора. Если предприятия не относится к таким, то ограничить часы работы за совместительством может только здоровье сотрудника и БОГ, а не гоструда...

Відповісти
  • Наталія
13.09.21 10:14

Бухгалтерів це не стосується, працюють без вихідних і відпусток. А держслужбовці і так більше відпочивають ніж працюють

Відповісти
  • Марта
13.09.21 11:58

Якщо керівник є керівником на 4-х підприємствах, то його можна по основному місцю на повну ставку прийняйняти, а на всі інші по 0,25%?

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
59350 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти