Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.09.21
1148 1 Друкувати

Компанія згідно з трудовим договором оплачує працівникові проїзд у міськтранспорті у службових справах. Що з ПДФО?

Відповідно до п.п. «а» п.п. 164.2.17 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Отже, якщо специфіка роботи підприємства вимагає для виконання службових обов’язків переміщення працівників від одного об’єкта до іншого та умовами трудового договору (контракту) або умовами колективного договору передбачено, що юридична особа за власний рахунок придбаває проїзні квитки на проїзд у міському пасажирському транспортні, які персонально не розподіляються між працівниками, а видаються їм у міру потреби для виконання виробничих завдань (у зв’язку зі специфікою роботи), то вартість таких проїзних квитків не буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб на підставі п.п. «а» п.п. 164.2.17 ПКУ.

За матеріалами Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
  • інша Світлана
20.09.21 11:11

Не уявляю, що це за квитки,  які персонально не розподіляються між працівниками, а видаються їм у міру потреби для виконання виробничих завдань. Це ж на вода і не туалетний папір.
Можливо, проїзний документ?

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Як працюватиме заборона виїзду директора за кордон ...
3572 0
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам