Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.10.21
527 0 Друкувати

Чи включається до загального річного оподатковуваного доходу ФО – резидента нараховані, але не виплачені суми дивідендів з іноземним джерелом походження?

Відповідно до п.п. 164.2.8 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 ПКУ).

Підпунктом 14.1.268 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи, отримані у вигляді дивідендів.

Підпунктом 162.1.1 ПКУ встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи.

Відповідно до положень п.п. 163.1.3 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Згідно з п. 164.4 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ПКУ, п.п. 170.11.1 якого визначено (з урахуванням вимог п.п. 49.18.4 ПКУ), що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.

Таким чином, до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи – резидента не включаються нараховані, але не виплачені, суми дивідендів з іноземним джерелом походження.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області
Коментарі
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Як працюватиме заборона виїзду директора за кордон ...
3575 0
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам