Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.09.21
2753 0 Друкувати

Строковий договір: чи подавати Повідомлення?

Автор: Остапчук Олександр, експерт з питань оплати праці.

Чи подавати до податкової служби повідомлення про працевлаштування сумісників та працівників, прийнятих за строковим трудовим договором?

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом роботодавця, та Повідомлення податкового органу про прийняття його на роботу (далі — Повідомлення). Таким є припис ч. 3 ст. 24 КЗпП.

УВАГА!

Незалежно від форми, в якій укладено трудовий договір, — усній чи письмовій, оформлення наказу про прийняття працівника на роботу є обов’язковим

Повідомлення подаємо незалежно від того:

• на основне місце роботи чи за сумісництвом (як зовнішнім, так і внутрішнім) прийнято працівника (див. роз’яснення Держпраці за посиланням: kr.dsp.gov.ua/index.php/4551-pa26-07-19);

• який вид трудового договору укладено (безстроковий чи строковий).

Повідомлення необхідно подати до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам