Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.10.21
4531 13 Друкувати

Чи може роботодавець без згоди працівника обирати банк для виплати зарплати?

Згідно статті 22 Закону України «Про оплату праці»  від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР (далі — Закон № 108) суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 Закону № 108 виплата заробітної плати працівникам здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця, як передбачено ч. 5 ст. 24 вищезазначеного Закону.

Статтею 25 Закону № 108 встановлено заборону будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

Таки чином, право вибору у якому банку, на який рахунок (банківську картку) слід перераховувати заробітну плату, належить працівнику. Роботодавець повинен отримати особисту письмову згоду працівника для здійснення розрахунків з оплати праці через установи банків, поштовими переказами.

Згідно статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Стаття 68 Конституції України встановлює обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У разі порушення законодавства про працю громадяни мають право звернутися зі скаргою до профспілки, Державної служби України з питань праці, із позовом до суду.

За матеріалами Східне міжрегіональне управління Держпраці

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 9991
01.10.21 09:17

одні матюки, яка ще письмова згода? На кожен чих згоду брати. Щось не подобається чи впевнений, що порушені права нехай звертається у прокуратуру, держпраці з доказами, наприклад, письмову відмову роботодавця, що не хоче виплачувати з/п в інший банк.
На практиці, хтось таке робить?

Відповісти
  • Olga
01.10.21 12:27

9991,да у нас все пишут заявление с реквизитами, куда они хотят получать зп. Мне вот интересно , а почему работник должен пользоваться неудобным для него банком, только потому что работадателю там предложили выгодные условия?

Відповісти
  • Крокозябра
01.10.21 17:02

Olga, сколько у вас сотрудников и сколько бухгалтеров? Или через Приват платите?

Відповісти
  • 9991
01.10.21 14:02

Olga, я же не о том. Я говорю о увеличении бюрократии и всяких бумажек. Мы тоже по устной просьбе выплачиваем работникам з/п на карты других банком, они только реквизиты на вайбер могут директору скинуть.

Відповісти
  • ***
01.10.21 11:27

9991, а те що витрати на виплату з/п в вибраному працівником банку можуть бути більше , нікого не цікавить. Держава робить широкі жести, захищає права працівників,  за рахунок роботодавців. На практиці, мабуть, легше такого працівника , навіть суперцінного, послати по відомій доріжці ніж виконувати такі забаганки.  А це точно забаганка

Відповісти
  • 9991
01.10.21 13:59

***, так и работник теряет деньги на комиссии. Я тоже перешла в другой банк на обслуживание, а з/п проект не захотела оформлять. Сейчас при зачислении денег на счет банк-эмитент  карты берет с меня 1%. Мне просто лень пока оформлять новую карточку да и работников кроме меня нет  :)

Відповісти
  • Марина
01.10.21 10:16

9991, работник должен написать заявление, что просит выплачивать зарплату на такую-то карточку. А какой это будет банк: на его выбор или на Ваш, то уже как договоритесь 

Відповісти
  • 9991
01.10.21 14:03

Марина, может просто добавить строчку в личную карточку?

Відповісти
  • 9991
01.10.21 09:19

один працівник без моєї згоди дав мій номер телефону, коли брав кредит в Манівео. Зараз мало того, що вони мен дзвонять і надсилають СМС, так і ще купа МФО замучили з пропозиціями швидких кредитів. І як в даному випадку мені захистити свої права на спокійне життя?

Відповісти
  • Влад
01.10.21 14:38

9991, антиспам программы на телефон

Відповісти
  • 9991
01.10.21 14:47

Влад, я об этом думала, но мне не подходит: нужно вычислять номера, с которых звонят по работе разные поставщики, покупатели и пр.. Когда дома, то ставлю на беззвучный режим для номеров, которых нету в списке контактов.

Відповісти
  • Людмила
01.10.21 11:14

Депаперизація в действии

Відповісти
  • Крокозябра
01.10.21 17:12

Когда у тебя 500-1000 сотрудников и они хотят получать зарплату в 50 банках, как это осуществить? Открывать 50 зарплатных проектов и делить ведомость на выплату на 50 частей? Или нанимать энное количество бухгалтеров, чтобы в день зарплаты на каждого сотрудника отдельную платежку сделать? Или всем переходить на Приват? Насколько знаю только у них есть возможность перечислять одной ведомостью в любой банк, но при этом не всегда зачисление происходит день в день, может через три дня прийти зарплата, тогда нужно отбиваться от перепуганных сотрудников, которые думают, что им не заплатят. 
Наше законодательство в действии, законы пишем, а как это сделать, ваши проблемы, мы потом если что придем и оштрафуем. А чтобы сначала озаботится тем, чтобы это можно было реализовать без лишних телодвижений, это не про нас. 
 

Відповісти