Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.10.21
4445 13 Друкувати

Щодо дати, коли е-лікарняний стає підставою для призначення допомоги

«При створенні медичного висновку, на підставі якого формується електронний лікарняний, можуть бути допущені помилки, технічні неточності, вказана недостовірна інформація. У такому випадку лікар упродовж 7 днів з дня формування може внести до нього зміни – для цього створюється окремий коректний медичний висновок, за яким створюється новий е-лікарняний. А електронний лікарняний, який сформувався за першим, помилковим медичним висновком, змінить свій статус на «помилково сформований», – пояснює Анна Харченка.

З цією нормою пов’язана дата, з якої електронний лікарняний може бути використаний роботодавцем для призначення матеріального забезпечення – з 01 жовтня е-лікарняний вважається виданим та є готовим до сплати через повні 7 днів після дати свого закриття.

Наприклад, е-лікарняний, створений 1 жовтня строком на 10 днів, має дату закриття 10.10.2021 р. та буде вважатись виданим (стане готовим до сплати) з 18.10.2021 р.

Зверніть увагу, що в особистих кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду е-лікарняний може мати статус «готовий до сплати» вже на наступний день після дати закриття, однак брати його до роботи і починати процедуру призначення матеріального забезпечення варто лише на восьмий день.

За матеріалами Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ірина
11.10.21 08:31

А з якого числа рахуються 10 днів на створення протоколу?

Відповісти
  • Ольга
11.10.21 09:02

Ірина, получается что с 18 жовтня из их примера))) хотя по логике уже с 11 жовтня можно было бы

Відповісти
  • ната
11.10.21 12:45

Ольга, да. получается так. иначе єто дурдом

Відповісти
  • Жанна
11.10.21 09:13

А сентябрьские электр. больничные с какой даты готовы к оплате? 

Відповісти
  • Марина
11.10.21 09:47

Жанна, у вересні було 5 днів після закриття.

Відповісти
  • Юлия
11.10.21 09:33

А декретный больничный- как понять когда готов до сплати? Статус Закрытий не меняется уже 10 дней с даты открытия...

Відповісти
  • Марина
11.10.21 09:49

Мддаа, у мене є лікарняний закритий 08 жовтня, в нас аванс із-за свят 13 жовтня, тобто я маю чекати до 16 жовтня, а потім тільки складати протокол і нараховувати. Виходить працівник не отримає разом з авансом свої лікарняні, цікавенько....

Відповісти
  • Бах
11.10.21 10:08

На какие 10 дней больничный!!?? У меня каждые четыре дня больничный, по одному длительному страховому случаю!!!  Упростители чертовы!
Раньше на один страховой случай 1-2 больничных. Сейчас будет до 20 ! Спасибо!

Відповісти
  • Людмила
11.10.21 11:49

Бах, аналогично. уже третий больничный по 5 дней. это что б с фонда не платить? 

Відповісти
  • Бах
11.10.21 12:58

Людмила, у меня это все один страховой случай и идет как продолжение! Просто бесит то, что каждые четыре дня открывается больничный! Зачеееем???Крик души, извините

Відповісти
  • Юлия
11.10.21 12:24

Людмила, так они идут как продолжение. Номера випадку непрацездатності одинаковые?

Відповісти