Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.10.21
4956 0 Друкувати

Як заповнити ф. № 1-ОПП, якщо бухгалтерський облік підприємства ведеться аудиторською фірмою?

Як заповнюється розділ 10 «Головний бухгалтер» заяви за ф. № 1-ОПП, якщо бухгалтерський облік підприємства ведеться аудиторською фірмою на підставі договору про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг), у якому зазначено прізвище, ім’я, по батькові представника цієї фірми, як відповідального за ведення та подання фінансової та податкової звітності?

 Відповідно до п. 66.4 ПКУ платники податків – юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 9.3 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, передбачено, що відомості про взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, подаються до контролюючих органів шляхом подання заяви (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) за ф. № 1-ОПП (далі – заява за ф. 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». При цьому заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви за ф. № 1-ОПП.

Платники податків можуть подати заяву за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

Згідно з ч. 3 ст. 8 розд. ІІІ Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996-XIV) відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Частиною 4 ст. 8 розд. ІІІ Закону № 996-XIV для забезпечення ведення бухгалтерського обліку, підприємством самостійно, з дотриманням вимог Закону № 996-XIV, обирає форми його організації, зокрема, суб’єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності.

Так однією із форм ведення бухгалтерського обліку є введення до штату підприємства посади бухгалтера, іншою формою є ведення бухгалтерського обліку на договірних засадах.

При цьому відповідно до частини сьомої ст. 8 Закону № 996-XIV визначені функції головного бухгалтера або особи, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства. В розд. 10 заяви за ф. 1-ОПП має бути зазначена інформація саме про таку особу із зазначенням прізвища, імені, по батькові та реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (лише для фізичних осіб – платників податків, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), дата призначення на посаду та номера телефону, факсу.

У разі, якщо така особа на підприємстві не призначена, то лише керівник несе відповідальність за ведення бухгалтерського обліку підприємства.

Отже у розд. 10 заяви за ф. № 1-ОПП вказуються дані про керівника підприємства, якщо бухгалтерський облік ведеться аудиторською фірмою на договірних засадах із керівником.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
8688 12
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам