Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.11.21
16582 16 Друкувати

Коли вперше будемо підтверджувати відомості про бенефіціарів?

Щорічне підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) юридичної особи передбачено ст. 17Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". 

У Мін'юсті роз'яснили, що для юросіб, створених та зареєстрованих до 28.04.2020 р. вперше підтверджувати відомості про бенефіціарів слід у такі строки:

  • якщо відомості подано у період з 11.07.2021 р. по 31.12.2021 р. - вперше підтверджувати бенефіціарів слід у 2022 році;
  • якщо відомості подано після 01.01.2022 р. - вперше подавати підтвердження про бенефіціарів необхідно у 2023 році.

Для підприємств, створених та зареєстрованих після 28.04.2020 р., - перше підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника слід подавати у 2022 році. 

Підтвердження відомостей про КБВ подається протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юрособи.

Для підтвердження відомостей необхідно надати наступні документи:

  • заява Форми 6 (завантажити її можна за посиланням);
  • структура власності (зразки її складання ви знайдете тут);
  • витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію ЮО - нерезидента; 
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу КБВ для нерезидента та резидента (паспорт зразка 1994 року). 

Заявником для таких дій є керівник ЮО або уповноважена особа (на підставі відомостей ЄДР або нотаріальної довіреності). 

За матеріалами Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
08.11.21 04:51

вывод очевиден, надо делать все отчеты, - но подавать в течении 10 дней по окончании карантина, и не ранее того. >

Відповісти
  • Юра
08.11.21 04:52

в очередной раз уроды посмеялись над законопослышными гражданами.

Відповісти
  • Светлана
08.11.21 07:36

скучать нам борзописцы-законотворители не дадут.Это очень важный документ,особенно для нас,мелких и малых.

Відповісти
  • Надежда
08.11.21 09:10

Если в ВР проголосуют этот законопроект № 6131-2 от 19.10.2021,  то эта свистопляска отменяется. "виключити обов’язок щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (ст. 17-1);"

Відповісти
  • Мариночка
08.11.21 09:15

Так ще рано про це говорити. Був же законопроект, в якому начебто хотіли відмінити щорічне підтвердження. Ще придумать щось 300 раз....

Відповісти
  • Олена
08.11.21 09:37

Мариночка, якщо цей закон приймуть, то це буде не раніше 10.07.2022 року. Всі підприємства, яким "пощастило" бути зарєстрованими десь до 1 липня 2022 року (і які відзвітували у строк) будуть вимушені нести підтвердження ще раз. Це зайвий раз підтверджує - якщо ти виконуєшь вчасно усі вимоги закону - тизавжди "в пролёте". Так і хочеться згадати вислів: "Законы у нас, конечно, дубовые, зато исполнение их липовое"
 

Відповісти
  • Ирис
08.11.21 09:21

Зачем для подтверждения нужны опять паспорта и структура? И где обещанная возможность подтверждать бенефициаров в электронном виде??? 

Відповісти
  • Татка
08.11.21 15:04

Ирис, тоже интересно. каждый год заверять паспорта...это же бред...(((( Думаю, будут еще разъяснения...вернее хотелось бы верить.

Відповісти
  • ***
09.11.21 10:10

Нотариусы или сами по себе крутые из бывших, или папики их посадили и те работают на них. Выручка за последние месяцы очень даже понравилась, решили жить так вечно.

Відповісти
  • Татьяна
09.11.21 12:06

***,100 % так  есть. надо идти учиться на юриста)

Відповісти
  • дина
08.11.21 09:43

все гениальное- просто. ,как  известно, но к сож. у нас єта аксиома НЕ работает,     а все  с точностью- наоборот- уже столько сказано про организованный  дурдом(НИКОМУ не нужный) + давайте еще  добавим сложности  с мехнизмом породублировать)  єту информацию.про бенеф.. НО  какого..ч.та. подавать - если НИЧЕГО не изменилось- хотелось бы  понять?

Відповісти
  • нана
08.11.21 10:00

интересно ,коллеги,  и что реально выявлены соответствующие  липовые бенефициары  в результате этого процесса 11.07-11.10- ведь это была сверхзадача этого"блестящего" закона?

Відповісти
  • Елена
08.11.21 13:07

Посмотрите в безкоштовном запЫте газовые службы вашего города - там нет ни одного бенефинциара... Просто строки пустые...
По крайней мере запорожгаз именно так.
А простым смертным сразу же смертная кара...

Відповісти
  • ***
09.11.21 10:13

Газ то -  прозрачный, невидимый. Такие же и бенефициары в Украине по газу.

Відповісти
  • Евгений
09.11.21 00:07

Абсурд в квадрате...
Прописки/регистрации в паспорте больше не будет!
В пятничку законотворцы проголосовали.
Любые копии паспортов становятся бессмысленными - в т.ч. иностранных, где много где в паспорте таких отметок тоже нет.
https://focus.ua/digital/497170-unichtozhaem-shtamp-v-pasporte-mincifry-dobavila-v-diyu-registraciyu-mesta-zhitelstva

Відповісти