Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.01.22
780 0 Друкувати

Застосування пільги по земельному податку ФО: до якого органу ДПС подається заява?

До якого органу ДПС подається заява про застосування пільги по земельному податку ФО, яка належить до пільгових категорій, та має станом на 1 січня поточного року у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, кожна з яких у межах граничних норм, а загальна їх площа перевищує граничні норми (у т. ч. якщо такі земельні ділянки знаходяться на території різних територіальних громад, які обслуговуються різними органами ДПС)?

Відповідно до п. 281.1 ПКУ від сплати податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

► для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

► для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

► для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

► для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

► для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Пунктом 281.4 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ПКУ, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ПКУ, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – Заява).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку Заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової Заяви.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, Заяви після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п. 285.1 ПКУ).

Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (п. 285.2 ПКУ).

Отже, фізична особа, яка належить до пільгових категорій, визначених п. 281.1 ПКУ, та станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, кожна з яких у межах граничних норм, а загальна їх площа перевищує граничні норми, встановлені п. 281.2 ПКУ, подає Заяву (разом з документами, що посвідчують право фізичної особи на відповідну пільгу), до 1 травня поточного року до органу ДПС за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки (у т. ч. якщо такі ділянки знаходяться на території різних територіальних громад, які обслуговуються різними органами ДПС), в якій зазначає інформацію про обрані земельні ділянки для застосування пільги.

При цьому період дії пільги до обраних земельних ділянок з 1 січня року, в якому подано Заяву, до початку місяця, що настає за місяцем подання нової Заяви (у разі зміни фізичною особою земельних ділянок для застосування пільги).

За матеріалами Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам