Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.12.21
15708 35 Друкувати

Уряд затвердив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Уряд встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні Уряду. Воно вступає в дію з 1 лютого 2022 року.

Це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

“Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, - зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

Нагадаємо, що у червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

За матеріалами КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталія
20.12.21 19:06

А еко пакети 10 мікрометрів , розкладаються на протязі 3 років можна використовувати безкоштовно до 2023р.

Відповісти
  • Людмила
22.12.21 11:54

Наталія, отличная новость. Стали жить лучше... Использовать можно, но в наличии нет. "Спасибо" за Закон слугам народа в лице депутатов и преЗеденту.

Відповісти
  • Виктория
20.12.21 20:30

А як визначити мікрометри? На упаковці з пакетами цієї інформації немає.

Відповісти
  • Олена
21.12.21 09:42

Виктория, всі пакети( маєчки в рулонах), що зараз наявні в магазинах, а також ті, що продаються упаковками (50, 100шт, тощо) мають товщину до 15 мкм.

Відповісти
  • Александр
22.12.21 17:00

Олена,
Зелёный кулёк с ручками с мотка из Форы чуть больше 20мкм, измерено микрометром. Белые без ручек там где молоко лежали меньше 10мкм

Відповісти
  • Юра
21.12.21 00:35

слуги всё думают, как ещё господам угодить. 
Вот мне интересно, ладно ФОПы с РРО - им положено, они за зелень агитировали, но нам то за что.

Відповісти
  • Александр
21.12.21 06:57

Юра,
Колонизация Украины по плану порабощения послевоенной Германии. - https://www.youtube.com/watch?v=J4SUwTSXttk

Відповісти
  • Ирина
21.12.21 08:02

Опять будем стирать пакеты!

Відповісти
  • Станис
21.12.21 08:49

слово то какое ПОРАБОЩЕНИЕ, ПОРА БЫ И ОБЩЕНИЕ ??

Відповісти
  • *
21.12.21 08:56

Платные пакеты, в отличие от бесплатных, не несут вреда экологи)

Відповісти
  • Олена
21.12.21 09:44

*, Нічого екологічного - просто бізнес.

Відповісти
  • Мариночка
21.12.21 09:00

А чому тоді в супермаркетах маленькі пакети платні? По 10, 15 копійок? Там більше 50 мікрометрів?

Відповісти
  • Таня
21.12.21 09:52

Мариночка, в тех супермаркетах, где я была, цена на пакетах стоит, но в чек их не считают.

Відповісти
  • Елена
21.12.21 15:12

Таня, в АТБ  и уже в мелких магазинах считают стоимость маленьких тонких пакетов. Бизнес с легкостью переложил   эту стоимость на народ. Хотя в больших спермаркетах стоимость пакета заложена в калькуляции  стоимости продаваемых товаров, а теперь еще  и свыше.  Супермаркеты должны были   платить за пакеты, а в действительности народ будет оплачивать дважды эти пакеты.

Відповісти
  • Таня
21.12.21 15:51

Елена, не знаю, как в АТБ, в Ашане вчера была, в чеке стоимости пакетов нет

Відповісти
  • три ха-ха
21.12.21 11:38

Таня, у нас в точке считают, взял картошки с капустой-в чеке будут копеечки

Відповісти
  • Ольга
21.12.21 09:30

Мариночка, потому что с 1 февраля будут по 2-3 гривны. А сейчас цена не установлена, просто должны быть платные.

Відповісти
  • Наталія
21.12.21 09:27

Пропоную імпортний б/у пакет Biedronka, 2020 року випуску, тиждень як ввезений з Євросоюзу. Я перший власник. На свій вік пакет дуже акуратний, чистий, лише з кількома подряпинами та деформаціями. Готовий до вживання і не потребує жодних матеріальних вкладень.

Відповісти
  • Елена
22.12.21 12:33

Наталія,

Відповісти
  • Нина
21.12.21 10:27

Прежде чем отменить надо было подумать 
чем заменить.Пока не будет сортировки мусора экология не улучшится.

Відповісти
  • Людмила
22.12.21 12:07

Нина, зачем им думать, они и так хорошо живут.

Відповісти
  • три ха-ха
21.12.21 11:40

А экологичні  паперові-безкоштовні?. Или их тупо не будет. И газеты не покупаем, чтоб кулечки сворачивать((. Беда

Відповісти
  • Людмила
22.12.21 12:09

три ха-ха,где вы видели бесплатную бумагу ??? Делать кулечки из газеты можно было, когда она стоила 3 коп.

Відповісти
  • три ха-ха
22.12.21 13:01

ну разносят газеты рекламные по лечению БАДами, или под выборы надо тариться. Будем конкуренцию бомжам составлять.

Відповісти
  • БуХ
21.12.21 11:47

дблбл

Відповісти
  • Мариночка
21.12.21 13:23

Я не розумію в чому взагалі заборона????? Якщо вони є, але тепер платні??? Черговий брєд.... Знов все лягає на плечі людей.
Щас ще РРО підоспіє і взагалі капець....
Як не корона, так дебільні закони доб'ють, жесть....

Відповісти
  • Соня
21.12.21 16:06

Мариночка, с чего такой кипишь. Обойдемся без пакетов, с торбой будем ходить, не обойдемся - заплатим! С этими пакетами давно надо было что-то решать! А то летают и висят на деревьях, как листья! Вся планета загажена пластиком. А наш народ откажется, только когда по кошельку почувствует, а когда бесплатно, так гребут те пакеты, как что-то ценное!

Відповісти
  • Людмила
22.12.21 12:13

Соня, какая вы мадам простая... Никакой логики... И решение дебильное... Значит пользоваться бесплатно нельзя - загаживаем, а платно - так пакеты становятся экологически чистыми...

Відповісти
  • Мариночка
22.12.21 11:39

Соня, так де відмова? Якщо ж відмовлятись від пакетів, то чому вони лежать у магазинах? А якщо ні, то чому я має сплачувати за них 2 рази??? Не так треба боротись із "загаженням", нема в цьому логіки.

Відповісти
  • Ирина
22.12.21 10:08

Соня, а вы как и наше правительство не знает,что нужно заводы по переработке мусора строить? Нет, конечно же, народ с бесплатными пакетиками виноват))))) Или вы производитель пакетов?

Відповісти
  • *
21.12.21 18:23

Соня, биоразлагаемые пакеты есть.

Відповісти
  • Наталия
21.12.21 15:28

Покуда есть на свете дураки,
Обманом жить нам, стало быть, с руки.

Какое небо голубое,
Мы не сторонники разбоя:
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь —
И делай с ним, что хошь!

Відповісти
  • Валерий
22.12.21 10:29

А давайте, чтобы деньги не шли в карман олигархов, на каждый пакетик прицепим трекер и будем отслеживать, создадим министерство использованных пакетиков, запилим додаток Дія.Пакетик

Відповісти
  • Елена
22.12.21 12:36

Валерий,

Відповісти
  • Диана
22.12.21 12:40

На мой взгляд, пакетики менее вредны, чем другая пластиковая упаковка( бутылки, стаканы, всякие пластиковые коробочки). 

Відповісти