Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.01.22
2922 1 Друкувати

ФОП не подав звіт з ЄСВ "за себе" за періоди до 2021 року: як це зробити зараз?

За якою формою ФОП – платник ЄП першої – третьої групи подає звітність по ЄСВ за періоди до 01.01.2021, якщо за такі періоди Звіт щодо сум нарахованого ЄСВ за формою Д5 (річна) не подавався?

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) починаючи з 01.01.2021 р. платники ЄСВ зобов’язані подавати звітність про нарахування ЄСВ в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Форма, за якою подається звітність про нарахування ЄСВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп подають у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752, далі – Наказ № 752) (далі – Декларація), додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – Додаток 1), який є її невід’ємною частиною.

Декларація за оновленою формою, подається починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року (п. 2 Наказу № 752).

Згідно з п. 48.1 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ПКУ та чинному на час її подання.

Тобто, починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року, у разі необхідності подання звітності по ЄСВ за періоди до 2021 року, яка не була подана, така звітність подається згідно з Додатком 1 у складі Декларації за формою, чинною на момент подання.

Враховуючи викладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої – третьої групи не подавала за минулі періоди до 01.01.2021 року додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, то така особа зобов’язана подати Додаток 1 у складі Декларації:

з типом «Звітна» – якщо Декларація за аналогічний минулий звітний період не подавалась;

з типом «Уточнююча» – якщо Декларація за аналогічний минулий звітний період була подана.

За матеріалами Категорія 107.01.07 «ЗІР»
Коментарі
  • Argent
05.01.22 10:50

Ну да, конечно...
Подавали за 2020 год с типом "Уточнююча" раз восемь.
Пишут во 2-й квитанции:
Не соответствуют суммы колонок 2 и 4 
Но такие отчеты нами подавались раз 15 по другим ФОПам, уверены, что суммы верные.
И вторая ошибка:
Не все месяцы заполнены.
Т.е. Программерами не сделан правильно контроль этого додатка 1 по отношению к 2020 году.
Там же 3 месяца были освобождены ФОПЫ от ЕСВ за себя.
Когда звонишь на линию консультации, то ответ:
Немає роз'яснень як заповнювати додаток 1 за 2020 рік.
Спробуйте у формі індивідуальної консультації звернутися...
&     )   $%)  $ ) Q@KR MJO I RS@7IRM T HR U PMNK K V @ OU!Q   8#")&)+ % # $9; ")& Q"-Q $ 6   > $ ) Q@KR MJO I UG MML@M V LQB &     )   $    # # "  %  $% : &"%>+ %  9 -   )  +   &) $%) E Q #$ #$#) % 68. " 1 $;&>%  "$*#( "" #&  ) %Q   ) B &     )   $%)  $ ) Q@KR MJO I RS@7IRM T HR U PMNK K V @ OU!Q   8#")&)+ % # $9; ")& Q"-Q $ 6   > $ ) Q@KR MJO I UG MML@M V LQB &     )   $    # # "  %  $% : &"%>+ %  9 -   )  +   &) $%) E Q #$ #$#) % 68. " 1 $;&>%  "$*#( "" #&  ) %Q   ) B

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам