Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.01.22
11014 9 Друкувати

Повідомлення про прийняття на роботу: є зміни!

Автор: Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці.
 

Постанова КМУ від 28.12.2021 № 1392
 

Висновок документа

Внесено зміни до постанови КМУ від 17.06.2015 № 413, якою встановлено порядок подання Повідомлення про прийняття працівника на роботу. Форму Повідомлення викладено в новій редакції.

Чому знадобилися зміни?Виною тому Закон України від 15.07.2021 № 1667-IX (далі — Закон № 1667). Його ч. 1 ст. 23 установлено, що до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидент Дія Сіті повідомляє про укладення гіг-контракту податківців у порядку, установленому КМУ.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Цинік
11.01.22 08:36

"подив" вже ніщо давно не викликає.
зелений менеджмент у всій красі, все або по-приколи, або щоб поржати.
А в чому промлема це повідомлення про прийняття на роботу паралельно відправляти в ПФУ? щоб роботодавець міг сформувати довідку про стаж працівника без якихось довідкових звітів, які по суті являються милицями.

Відповісти
  • Лілія
11.01.22 10:47

Цинік, річ у тім, що воно й так йде в ПФУ. Податківці тут виконують лише функцію "прийняв - передай іншому". У вступні частині постанови № 413 прямо написано, що Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Тобто ми двічі пенсійників повідомляємо про початок роботи: і через повідомлення, і через квартальний звіт.

Відповісти
  • Ирина
11.01.22 15:35

Лілія, укладення гіг-контракту в повідомленні під №3, та є ще і №4. Получается надо указывать в повідомленні не только гіг-контракт, но и договор ЦПХ. Дурдом какой то.

Відповісти
  • Мариночка
11.01.22 10:38

Мене теж цікавить, навіщо відправляти повідомлення в ДПС, якщо ті дані потрібні більше для ПФУ? Логіки немає у цих законотворців ніякої..... матюк, матюк

Відповісти
  • Александр
12.01.22 04:03

Мариночка,
Чтобы штрафы рисовать, всё для этого.

Відповісти
  • Вячеслав
11.01.22 16:54

Мариночка, изначально налоговики этим отчётом хотели приструнить работодателей, у которых наёмник без оформления. Типа, пока не подал этот отчет, нельзя приступать. Ну и можно было, типа, за руку хватать работодателей, любящих задним числом приказы на неоформленных составлять. Почему "типа"? Да потому, что не совсем это (неподача отчета = нельзя приступать к работе) соответствует букве закона.

Відповісти
  • Альона
11.01.22 11:17

Коли буде в електронному кабінеті це повідомлення? І як зараз подавати?

Відповісти
  • Анна
12.01.22 16:49

Альона, в налоговой ответили:привозить в канцелярию на старом бланке + писать заявление.Днепр.

Відповісти
  • Анна
11.01.22 14:50

Альона,Хороший вопрос!

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам