Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.01.22
13822 9 Друкувати

Як заповнити нову декларацію єдиноподатника за 2021 рік?

Автор: Мірошниченко Віталіна, податковий експерт.

Єдиноподатники групи 3 уже давно звітують з єдиного податку на нових бланках1. А ось групи 1 і 2 подаватимуть нову деку вперше. Як усе правильно заповнити — розповідаємо просто зараз.
1 За формою декларації в редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 № 752.

Хто подає деку єдиноподатника за 2021 рік?

Ті ФОП, які у 2021 році:

1) весь рік пропрацювали на спрощенці;

2) спочатку були на загальній системі, а потім перейшли на спрощенку (у т. ч. після ФОП-реєстрації «зайшли» в групи 1, 2). Або після ФОП-реєстрації всередині року відразу «зайшли» в групу 3 спрощенки.

ФОП, які у 2021 році навпаки перейшли зі спрощенки на загальну систему, зобов’язані були подати деку єдиноподатника за підсумками останнього кварталу роботи на спрощенці (навіть групи 1 і 2 — п.п. 296.5.1 ПКУ). А річну деку вони вже не подають.

Ті, хто знявся з реєстрації «всередині» року, теж повинні були «відстрілятися» за підсумками кварталу розреєстрації2. Щодо року подавати деку єдиноподатника їм додатково не треба.

2 Деталі знайдете в статті «Game over», або Декларація єдиноподатника, який прощається зі спрощенкою» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 17).

Коли дедлайн?

У 2022 році граничний строк подання деки єдиноподатника:

— у групи 3  09.02.2022 (включно);

— у груп 1 і 2  01.03.2022 (включно).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Дария
17.01.22 11:18

Добрый день, а если Дека сдана без этой строки ( В ней появилось лишь новое поле 21, в котором отражаем годовую сумму ЕСВ. А данные в него переносим из приложения 1 к деке.), и пришла кв.2 о принятии отчета, нужно ли  пересдавать Деку как Нову звытну и все таки заполнять стр 21?

Відповісти
  • Редкация
17.01.22 18:11

Дария, если вы не льготник по ЕСВ "за себя" по всем месяцам 2021 года (есть что переносить из приложения 1 в строку 21/есть значение в рядок Усього графа 4 розділу 9 додатку 1), то строка 21 должна быть заполнена.
Если у вас не заполнена, то нужно исправить - подать Новую отчетную. 

Відповісти
  • Лариса
17.01.22 14:30

Була подана декларація єдиного податку 3 групи з додатком ЄСВ звітна, необхіно подати декларацію ЄП нову звітну (уточнити суми), чи необхідно подавати додаток з ЄСВ, чи не подавати, щоб не задвоїло нарахування?

Відповісти
  • Редкация
17.01.22 18:17

Лариса, не должно задваиваться, если подадите новые звитные: и декларацию и приложение 1. Есть примечание в самом приложении 1 (примечание 1), что при подаче нового отчетного вы должны заполнить его правильно целиком (то есть он перекрывает ранее поданный). Соответственно никакого задвоения быть не должно.
По "уточненной" был зир, что если уточнения ЕСВ не касаются, можно и без додатка 1 сдать. Но в нашем случае не об уточненке речь, а о звитной новой.

Відповісти
  • Александр
17.01.22 15:36

К деке про майновый стан. В квитанции 2 смайлики вместо "пакет прийнято", как было в прошлом году с ЕСВ. Хоть программа выдаёт что принято, на самом деле нет, надо будет повторить потом.

Відповісти
  • Ольга
18.01.22 14:44

2 группа. Не принимается един. + есв. В августе подавалась довидкова для больничных. Код ошибки 01 не соответствует группа по налогообложения поданной ранее. Везде стоит код 6. Кто- то  сдавал после довидковой?

Відповісти
  • Олена
20.01.22 14:29

Ольга, такая же история, только у меня март 21. Была в ПФУ и ДПС, ответили решают между собой. Только когда решат?

Відповісти
  • Лариса
18.01.22 21:44

Подавала в березні довідковий для нарахування декретних ФОПу єдинику. тепер звіт не прийнят, так як дані вже є реєстрі. тобто треба здавати додаток 1 без трех місяців і писати  період на единому з 1 квітня по 31 грудня? чому ніде пояснень як здавати при подаче довідковой звітності ранее, або як заполнити

Відповісти
  • Наталья
21.01.22 14:27

Какая прелесть!!!Главное вовремя!!! я подала уже 3307 вместо 3405. До 17-го января-даты выхода сей умнейшей консультации.И до надписей в скобках какая для какой группы!!!Подаю теперь,согласно консультации, 3307 "Нову звітну" с нолями - каждый раз новая ошибка Зачем два одинаковых отчета ,но для разных групп???!!!!Бесполезная консультация. Если такие эксперты, то ждать чего-то разумного не приходиться!

Відповісти