Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.02.22
24182 5 Друкувати

Які документи потрібно зберігати ФОП - єдинникам? Відповідь ДПС

Чи повинні ФОП – платники ЄП першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за їх незберігання?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку повинні зберігати первинні документи, на підставі яких здійснювалося ведення обліку доходів та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань.

За незберігання первинних документів на підставі яких здійснювався облік доходів, застосовуються штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ.

Водночас штрафи, передбачені п. 121.1 ПКУ, не застосовуються за незберігання первинних документів, які підтверджують витрати на придбання товарів/послуг.

При цьому, слід зазначити, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які не зареєстровані платниками ПДВ та які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати облік та походження товарів документами.

Тому, такі платники єдиного податку повинні зберігати первинні документи, які підтверджують витрати на придбання товарів/послуг, а у разі їх незберігання, застосовуються штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ.

За матеріалами Категорія 107.05 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лариса
16.02.22 11:41

Питания яке вже ставила. Як визначити, шо товар є ТСПТ? 

Відповісти
  • Светлана
16.02.22 12:09

Лариса, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/231-2017-%D0%BF#Text

Відповісти
  • Лариса
16.02.22 13:56

Светлана, дякую! Але це перелік і до нього взагалі багато питань. Повинно бути визначення ТСПТ, щоб уникнути загального підходу. Є дуже класна стаття у Факторі стосовно підходу до ТСПТ, все не так однозначно. А цим користуються фіскали і відповідно можна обкласти штрафами за порушення, якого по факту немає. Тому я і цікавлюсь визначенням, а не переліком

Відповісти
  • Львица
16.02.22 12:48

В нашей стране взгляд на один и тот же закон одной и той же службой ГНИ в разное время может быть абсолютно разный.
Верить ЗИРу, это как считать круги на воде. Сегодня там ответ один, завтра другой, а после завтра вообще исчез! 

Відповісти
  • 123456
16.02.22 14:08

Почему-то они упорно умалчивают, что обязательным условием ведение товарного учёта является наличие расчетных операций, даже если это те особые товары и виды деятельности....

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам