Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.02.22
30612 50 Друкувати

Роботодавців зобов'яжуть у день звільнення працівника робити запис в кабінеті страхувальника

Пенсійний фонд України підготував Проєкт постанови правління Пенсійного фонду України “Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок”

Серед іншого, проєктом пропонується визначити, що відомості про трудову діяльність працівника за період після 10 червня 2021 року подаються у складі звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Ця норма діє і зараз. 

Але, відсутні в реєстрі застрахованих осіб відомості будуть подаватися страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов'язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника не пізніше дня звільнення працівника.

Робити запис потрібно буде про такі події:

  • прийняття на роботу;
  • звільнення;
  • переміщення з одного структурного підрозділу до іншого;
  • переведення на іншу постійну посаду або роботу;
  • поновлення на роботі;
  • присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії;
  • складання присяги;
  • стажування;
  • навчання.

Таким чином, всіх роботодавців Пенсійний фонд хоче зобов'язати робити запис про звільнення працівника в електронному кабінеті страхувальника. При цьому, в деяких випадках, доведеться робити запис не тільки про звільнення, а й про інші події. 

Наприклад, 30 березня 2022 року звільняється двоє працівників. Працівника А було прийнято на роботу 01.12.2021 року. Працівника Б прийнято 10.01.2022 року, 21.02.2022 року переведено на іншу посаду. 

Роботодавець повинен буде зробити в електронному кабінеті страхувальника такі записи:

► щодо працівника А: запис про звільнення 30.03.2022 року. Робити запис про прийняття цього працівника на роботу не потрібно буде, тому що цю інформацію реєстр застрахованих осіб вже отримав через об'єднаний звіт за 4 квартал 2021 року;

►  щодо працівника Б:

  • запис про звільнення 30.03.2022 року;
  • запис про прийняття на роботу 10.01.2022 року;
  • запис про переведення на іншу посаду 21.02.2022 року.

Нагадуємо, що це поки що лише проєкт. У разі прийняття ця постанова набере чинності через десять днів з дня її офіційного опублікування. Саме з цієї дати роботодавцям потрібно буде робити відповідні записи в електронному кабінеті страхувальника у разі звільнення працівника. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Людмила
21.02.22 09:47

Скажіть,а як бухгалтеру піти у відпустку,на лікарняний якщо немає на кого делегувати роботу.Треба завжди бути як біля конвеєру,кожний день

Відповісти
  • Юрек
22.02.22 11:47

Людмила, я, конечно, с Вами полностью согласен. Но не кажется ли Вам, что бухгалтера сами виноваты взявши на себя обязанности кадровиков? Там же нечего делать! Вот и привыкают предпримчивые, что можно экономить. Сомневаюсь, что у кого-то есть доплата за ведение кадрового учета.  

Відповісти
  • Одесситка
21.02.22 18:08

Людмила, а потом еще приходит Гоструда и выносит мозг, что бухгалтер недостаточно в отпуск ходит и это несмотря на все нарисованные дни отпусков, которые удается впихнуть в более не менее "свободные" дни.

Відповісти
  • *
21.02.22 14:20

*Коментар видалено*

Відповісти
  • Не до гуляний
21.02.22 14:33

*Коментар видалено*

Відповісти
  • Надежда
21.02.22 10:09

Людмила, Ні, як собака на цепу біля будки.

Відповісти
  • Таня
21.02.22 11:10

Надежда, підождіть. Через рік воєнкомат не тільки організує багатьюм бухгалтерам відпустку, а й вимушене звільнення з роботи "за власним бажанням" у разі учбових збоів або примусової мобілізації. 

Відповісти
  • Нина
21.02.22 09:48

 Саме з цієї дати роботодавцям потрібно буде робити відповідні записи в електронному кабінеті страхувальника у разі звільнення працівника.
  А как бухгалтер зайдет в электронный кабинет страхувальника?

Відповісти
  • Ирина
21.02.22 10:01

Нина, страхувальник - це роботодавець, тобто ваше підприємство (або ФОП)

Відповісти
  • Александр
21.02.22 09:59

Какая-то из правящих мразей хвалилась что будет проще. Хуже как и везде и во всём стало раз в 10. Государство мовы и виры не даёт жить и работать в Стране Украине.

Відповісти
  • Диана
22.02.22 11:30

Александр,так имеется ввиду- для них проще! чтоб проще было контролировать! нажал на кнопку и все видно. а по телефону еще и отследить можно!

Відповісти
  • Цинік
21.02.22 14:31

Александр, государство какой разницы.
Не путайте. Хотели по-приколу и поржать, ну так наслаждайтесь.
Особенно будет весело, когда орки границу перейдут.
Понавыбирали идиотов, которые эти покращення делают, но до сих пор для большинства все равно виноват Порошенко.
Как можно быть такими примитивными и слабоумными?

Відповісти
  • Таня
22.02.22 16:53

Цинік, 100%

Відповісти
  • інша Світлана
21.02.22 11:15

Александр, нє-нє, государство мови и виры вы про**али в 2019 году. Вы выбрали клуб весёлых. 

Відповісти
  • Ирина
21.02.22 10:18

Что ещё нужно нам делать, мы полностью выполнять должны их работу, а они, вдруг увидят расхождения, будут нас штрафовать? И сколько сотрудников должно быть, чтобы удовлетворять их хотелки??‽??

Відповісти
  • Елена
21.02.22 10:27

Ирина, вы абсолютно правы!!!

Відповісти
  • Ліза
21.02.22 10:22

Краще, щоб ПФУ нормально свій сайт зробив, бо неможливо лікарняні глянути, вже не кажучи про все інше. У них вічно технічні проблеми. Минулого року посилала туди сканкопії трудових книжок. Досі відповіді немає. Про що вони взагалі мову ведуть.

Відповісти
  • Наталья
21.02.22 10:38

Ліза, представьте какая нагрузка будет если при каждом увольнении туда заходить 

Відповісти
  • Валентина
21.02.22 10:22

А що недостатньо даних в Додатку 5?

Відповісти
  • Мария
21.02.22 10:42

Валентина, так в додатке им подумать нужно, где посмотреть, а главное что посмотреть. А так спихнули свою работу на нас и можно дальше покращувати... 

Відповісти
  • Наталья
21.02.22 10:40

Валентина, им похоже прямо в день увольнения знать надо. Сил нет ждать пока отчет получат. Вот только зачем? Если человек уволился и пошел на пенсию, да, им данные нужны, но в этом случае будет подан довидковий отчет. А в остальных случаях зачем?  

Відповісти
  • Светлана
21.02.22 10:27

Валентина,всього достатньо. Але десь комусь здалося, що бух повинен по поличкам сам розкласти.Щоб потім було на кого показати.

Відповісти
  • Надія
21.02.22 10:28

"інтєрєснєнькоє дєло", а нахіба вносити ще й дані про прийняття? Ми що, до 10 червня 2021 року типу не подавали додатку 5 в звітності з ЄСВ?Де вся інформація про трудову діяльність з раніше поданих звітів счезла? На яку радість ми подаємо купу звітів, нахіба ті всі супер пупер бази даних, якщо вони не інтегровані між собою? Діджиталізатори мамкині

Відповісти
  • Наталья
21.02.22 10:35

Надія, это если принял и не успел еще подать отчет. пример посмотрите. 

Відповісти
  • Рыжий
22.02.22 11:07

Наталья, погодите, при приёме на работу подаётся уведомление в налоговую. А ну да, это же другое ведомство. Отчёт на отчете, отчётом погоняет. Или просто у них правая рука не знает, что делает левая. 

Відповісти
  • Надія
21.02.22 11:49

Наталья,ну якщо дійсно так, то ще пів біди. А приклад я дивилась. Він досить "обскубаний", як на мене, - розглянуто  події лише після 10 червня 2021 року. Що з інформацією, яка подавалась до того - неясно. 

Відповісти
  • Анатолій
21.02.22 10:45

В тому ж кабінеті нічого не працює

Відповісти
  • Марина
21.02.22 10:59

1. Заранее приказ  сделай. 2. Заранее уведомление в налоговую подай, 3. В день принятия подай инфо в ПФУ, 4. Отрази в табл. 5, а если увольнение то в довидковуму, а потом и в табл.5. 5. Трудовую отсканируй и в ПФУ подгрузи(конечо это может сделать работник, но сами знаете кто обычно это делает). Я ничего не забыла?Ах да, токены, вездесущие...обтыкать компьютер токенами нужно еще..

Відповісти
  • Таня
21.02.22 11:15

Марина, я не разбирала еще этот вопрос. Разве на работодателя не возложено в обязательном порядке сканировать трудовые? Если нет, то пусть работники сами беспокоятся. Мне, на малом предприятии, где бухгалтер и швец, и жнец, и на дуде игрец, никто за кадры не доплачивает. И так переработок хватает.

Відповісти
  • Марина
21.02.22 11:50

Таня, работодатель только по уже работающим должен отсканировать и отправить в ПФУ. А по новопринятым нет, только если эта трудовая будет храниться на предприятии, то тогда нужно ее работодателю сканить и отправлять в ПФУ. А вообще мы можем ее уже и не требовать, тогда и сканить нам ничего не нужно

Відповісти
  • Ирина
21.02.22 11:08

а вообще-то бухгалтер ничего не делает целый день......если что))))

Відповісти
  • Лара
21.02.22 11:11

Если, практически, все уже навесили на бухгалтеров, то пускаф ПФ сократят на 90%

Відповісти
  • Наталья
21.02.22 11:15

Лара, нет, пусть лучше нам доплачивают за совместительство в ПФУ 

Відповісти
  • Лара
21.02.22 11:18

Наталья, ага, дождетесь праздника

Відповісти
  • Галина
21.02.22 11:29

Коллеги, ну вот пожаловались друг другу и пошли работу работать

Відповісти
  • Инна
21.02.22 12:23

с такими требованиями к бухгалтеру нужно делать спецстаж (год за два), зп минимум 20 тыс.грн, отпуск 48 к.д (2 раза в год по 24 кд.кд.) и еще кучу других доп. благ!!! а то пахать должен за троих как минимум (бухгалтер+кадровик+юрист), думаю так у многих бухгалтеров,а благодарности нет никакой, а теперь еще и работу ПФ нам в нагрузку и военкоматы.....СКОТИ!!!!

Відповісти
  • Валентина
21.02.22 15:10

Инна, Ні, у відпустку більш ніж на два тижні (пропетляти між звітами) піти не виходить

Відповісти
  • Татьяна
22.02.22 10:57

Валентина, везет, только неделя получается

Відповісти
  • Цинік
21.02.22 14:37

Инна, не скоти, а слуги народу.
Не плутайте)

Відповісти
  • Оксана
21.02.22 12:38

Инна,У меня такой же вопрос. Работа нервная , один НДС чего стоит, сутками перед компом и при этом и еще какого то лешего стали военнообязанными.

Відповісти
  • Олена
21.02.22 13:26

Оксана, у меня знакомая -бух уволилась, недельку дома отдохнула и пошла работать мастером (!)  на стройку. говорит- работа легкая. отдыхает. 

Відповісти
  • Ольга
21.02.22 14:21

Я думала  в молодости , что пик безумства это регистрация НН в журналах Азарова. Как я была  молода и наивна  ....

Відповісти
  • Мариночка
21.02.22 14:49

Ахахах, дурдом відпочіває))))) Оце спрощення)))

Відповісти
  • Ирис
21.02.22 15:59

Сколько можно???? 

Відповісти
  • Елена
22.02.22 03:00

ПФ о. ..ел

Відповісти
  • Lora
22.02.22 09:00

Ви всі такі зайняті, а тут писати різні токсичні коментарі час є? До того ж це тільки проект.

Відповісти
  • Икс
22.02.22 09:23

Lora, это реалии высшей степени дебилизма - делать свою работу чужими руками и в сроки день в день, при том что данная информация и так дублируется двумя отчетами. Теперь бухгалтера стают заложниками чужих откатов на цифровые проекты, не совместимые со здравым смыслом. Одно только начало объединить ЕСВ с НДФЛ в свой карман .... чего стоит. Потом объединиться / разъединится с таможней. Перезакрывать каждый год бюджетные счета. Менять отчетные/регистрационные формы внутри отчетного периода вопреки всем законам. Этого мало?

Відповісти
  • Вячеслав
22.02.22 13:19

А почему акцент именно на увольнении, если там ещё куча записей в проекте? 

Відповісти
  • Ирина
22.02.22 14:30

Мне вот интересно,ну пожаловались мы друг другу,и что? Возможно какая то связь должна быть с ПФ,где можно свое Фе высказать?Ну опять херню ж задумали.

Відповісти
  • Наталья
28.03.23 19:27

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, я уволилась еще в 2020г. находясь в декретном отпуске, но до сих пор в пенсионном фонде нет информации об увольнении, как быть?

Відповісти