Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.06.22
29095 15 Друкувати

Отримав 6500 грн, але не мав на це право? Краще повернути кошти!

Амброзяк Наталя юрист журналу "Податки & бухоблік"

Вітаю, друзі!

            Я — Наталя Амброзяк, юристка журналу «Податки & бухоблік».
            Нещодавно на просторах інтернету з'явився лист від Мінекономіки. 


Коротко: суть у тому, що у результаті перевірки виявилося, що допомогу у розмірі 6500 грн (для тих, хто був на територіях, де ведуться бойові дії), змогли отримати у тому числі деякі працівники бюджетних установ. А за правилами цієї програми вони на це не мали права (див. п. 2 Порядку надання допомоги № 1272*). Тому Мінекономіки просить терміново повернути ці кошти. При цьому «терміново просимо забезпечити повернення» на нашу думку не означає, що роботодавець має стягнути кошти з працівників і далі їх перераховувати! Йдеться, скоріше за все, про те, щоб працівники самостійно це повернення здійснили.

* Затверджений постановою КМУ від 09.12.2021 № 1272.

            Ревізити такі (небюджетний рахунок):

Міністерство економіки України

код ЄДРПОУ 37508596

UA308201720355119008002079547

в Державній казначейській службі України м. Київ.

            Зауважимо, що лист дещо дивний... У ньому, як бачите, немає ані підпису, ані вихідного номера, ані дати... Але випадки, коли портал «Дія» пропускав заявки бюджетників усе таки дійсно були.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Рубрика:
Коментарі
  • Наталия
06.06.22 13:20

Доброго дня! Підскажіть: Працівник працює в Держустанові, а по суміцництву, у вільний час , на частному підприємстві. За нього сплачені всі податки .Звіт сдан
 І на підставі цього він отримав допомогу 6500,00. Треба її повернути? Чи в данному випадку все законно?

Відповісти
  • Львица
06.06.22 13:43

А почему не пишут о тех, кто до сих пор не получил 6500 ? И как жить в предфронтовых зонах, когда работы нет?
Подали в срок в конце марта, в ДИИ написно ждите...

Відповісти
  • Лариса
06.06.22 20:16

Львица, пишут... Оснований мкссендж - чекайте!

Відповісти
  • бурундук
07.06.22 10:23

Лариса,или ишак сдохнет или падишах....в ожидании( денег нет но вы держитесь)

Відповісти
  • СВІТЛАНА
06.06.22 13:43

Добрий день.
Скажіть будь ласка якщо працівник проживає у Львові, а роботодавець зареєстрований у Києві, чи законно отримання такої допомоги?

Відповісти
  • Наталія
06.06.22 14:43

Головне питання: як працює Дія, якщо бюджетні кошти абсолютно безконтрольні? Інформація взагалі перевіряється? Враховуючи, що держава має інформацію про місце роботи в реєстрі ПФУ. Чомусь громадянина можуть притягнути за шахрайство, а той хто обробляв списки (написав програму т.і) за нецільове використання бюджетних коштів, не?

Відповісти
  • Александр
06.06.22 16:41

Разве с ЗП бюджетников не платится ЕСВ? Как страховка на этот самый случай, что всем была выплачена, и очень даже помогла. К чему это очередное от Гетьманцевых.? 6500 не было подачкой всем желающим, а только тем за кого платилось ЕСВ.

Відповісти
  • Ирина
07.06.22 09:51

Александр, звісно перераховується, але за рахунок бюджетних коштів. Бюджетники отримують під час ВП зп або 2/3 ставки, навіть не працюючи

Відповісти
  • Александр
07.06.22 16:12

Ирина, Спасибо, не знал что им плотят зарплату.

Відповісти
  • Mariya A.
06.06.22 19:08

Я вам більше скажу... Один з моїх дириків був із 01.06.2021 у відпустці за свій рахунок (карантин). Тобто ЕСВ за нього із вересня не платився. Але він подав заявку через Дію і отримав ті 6500. Я була дуууууже здивована... як і він... 

Відповісти
  • Mariya A.
06.06.22 19:09

соррі... із 01.09.2021. Але суті не міняє.

Відповісти
  • Игорь
11.06.22 12:44

А ху-ху не хо-хо?  Если Дия позволила выплату - это теперь ваши половые проблемы. Нихера возвращать не собираюсь!!!

Відповісти
  • Анна
13.06.22 09:33

хай відповідні органи фін.контролю перевіряють(для цього вони і існують та отрмають зп)..використання коштів е-підтримки, складають акти та донараховують..

Відповісти
  • дарья
21.06.22 15:59

а коли будуть притягнуті до відповідальност, ті хто займався розподілом коштів , працівникам не "мавшим на це право".

Відповісти
  • Светлана
23.06.22 20:56

Уже третий раз пообещали заплатить тем, кто не получил 6500. Сколько можно обещать? А ЕСВ ФОПы должны заплатить. Чем платить? Была надежда на эти деньги и сплыла.

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам