Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.07.22
19043 22 Друкувати

ПН/РК першої частини липня: чи можна зареєструвати 31 липня?

Сергій Децюра податковий експерт

Вітаю, друзі! Я, Децюра Сергій, податковий експерт «Податки & бухоблік», пропоную вам поговорити про реєстрацію ПН/РК за першу половину липня. Причина розмови — позиція фіскалів щодо роботи ЄРПН у вихідні.

Почнемо з загальних правил.

 

Загальні правила мирного часу

 Після того як минула перша половина липня всі платники ПДВ здихнули з полегшенням. Адже ПН/РК за лютий—травень уже зареєстровані. Тому можна в звичайному ритмі приступати до реєстрації ПН/РК. Так за першу половину липня їх слід зареєструвати до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені (п. 201.10 ПКУ).

При цьому коли граничні строки реєстрації ПН/РК припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (п. 3 Порядку № 1246[1]).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ніна
29.07.22 08:26

Для податківців є воєнний стан, для підприємств- немає.

Відповісти
  • Наталья
03.08.22 15:42

Ніна, вони забули, що під час ВС не має святкових днів

Відповісти
  • Львица
01.08.22 12:43

Ніна, нееее, для налоговиков еще круче в военное время: когда им надо есть военное время, когда им не надо, то его нет...
Вот для оплаты налогов - нет войны
Для регистрации налоговых в выход.день есть

Відповісти
  • Татьяна
29.07.22 09:03

Ніна, згодна, ми у якійсь другій державі, податковці - у другій. Вони роблять по правилам воєнного стану, а нам не можна. Перевіряти цеж важливіше, верніше наглядати, викопувати штрафи

Відповісти
  • Лора Злий Бух
30.07.22 11:29

Татьяна, вони не в іншій державі, а на іншій планеті...саме таке враження виникає. З ким не спілкуюсь, всі однозначно вбачають диверсії в постановах і поведінці можновладців і податківців, адже прийнятті ними під час ВС законодавчі норми не направлені на підтримку ледь дихаючого бізнесу.

Відповісти
  • Ирина
29.07.22 09:43

Подивимось як сьогодні будуть реєструватись податкові накладні. Зараз 09-41, а в електронному кабінеті подивитись "реєстр операцій" не можливо, нічого не показує. От як працювати?

Відповісти
  • Ирина
29.07.22 09:55

У мене кошти зарахувались на рахунок пдв, зразу списались у бюджет, а ліміт на реєстрацію не поповнився. Як вони задовбали!!!

Відповісти
  • Олена
29.07.22 10:22

Ирина, прикро, але ніхто нас не почує! Як бомбили Київ - то була війна, а як інші міста, то вже немає....

Відповісти
  • Наталія
29.07.22 11:18

29 липня 2022 р. час- 11.18, електроний кабінет у частині електроних податкових накладних не працює. Яка відповідальність платників податків, а в першу чергу - яка відповідальність податківців за те, що платники податків не мають можливості зареєструвати податкові накладні в останній день для реєстрації податкових накладних за першу половину липня?

Відповісти
  • Евгения
29.07.22 11:19

Доброго дня!
 Не працює електронний кабінет, останній день реєстрації. Питання, у всіх працює? Одеса.

Відповісти
  • Оксана
29.07.22 11:22

Доброго дня! ЗАПРАЦЮВАВ

Відповісти
  • Ирина
29.07.22 11:30

Я не розумію одного, якщо ми "країна в смартфоні", які вихідні можуть бути в єдиному вікні? навіщо? Ніхто з податкової не перймається, що бухгалтер не може піти у відпустку по КЗОТу на місяць...захворіти, або померти (не дай боже).Може не бути світла, інтернету, офісу через ракетні удари...Дайте нам працювати коли є можливість!

Відповісти
  • Valya
29.07.22 12:37

Проте ДПС наголосила, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для захисту прав платників, збереження та захисту даних, надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюють у робочі дні з 8 до 18 години (пп. 69.18 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ). 

Відповісти
  • Тетяна
29.07.22 14:43

А правило карантина за несвоєчасну реєсрацію більше не діє?

Відповісти
  • Лора Злий Бух
30.07.22 11:32

Тетяна, от і мені не зрозуміло як це не діє карантинний мораторій, адже сам карантин подовжено. І ВС додався. Тож вдвічі складніше працювати, а в них все навпаки. 

Відповісти
  • Марченко
29.07.22 16:14

це і є "підтримання" бізнесу?

Відповісти
  • Елена
29.07.22 16:24

подскажите, если НН за апрель не зарегистрировали до 14.07, а зарегистрировали 29.07, то количество дней просрочки регистрации будет считаться с апреля или все таки с 14.07?

Відповісти
  • Оксана
29.07.22 18:45

Елена, ну бабуть з 15.07.2022, оскільки 14.07.2022 був граничний день реєстрації для таокї ПН. Але від ДПС можна очікувати чого завгодно :(

Відповісти
  • Ніна
29.07.22 18:34

Елена, з 14.07

Відповісти
  • Раиса
01.08.22 22:22

А исключений по штрафам за несвоевременную регистрацию НН для тех кто не имеет возможности в связи с ВС (Харьков) нет? 

Відповісти
  • Ірина
08.08.22 20:58

асяк бути місто Херсон? Ми в окупації , то є інтернет то немає.то робе кабінет то ні,Ховаєшся від цього оркостану. Як нам бути.

Відповісти