Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.08.22
15309 10 Друкувати

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН

Автор: Казанова Марина, податковий експерт, CAP.

Вже більше двох років в Україні триває карантин. І весь цей час платники ПДВ звільнялись від штрафів за нереєстрацію/несвоєчасну реєстрацію ПН/РК. Але тепер після змін, внесених до ПКУ, які набули чинності з 27.05.2022, «карантинне» звільнення від штрафів фактично вже не дає імунітету від штрафів. Принаймні, на цьому наголошують податківці. Тож, відновлюється застосування штрафів за нереєстрацію/несвоєчасну реєстрацію ПН/РК. В статті нагадаємо як застосовуються ці штрафи.

До питання «життєздатності» під час воєнного стану «карантинного» звільнення від штрафів/мораторію ми вже звертались (стаття «Чи діють під час воєнного стану «карантинні» звільнення від податкових штрафів?» // «Податки&бухоблік», 2022, № 49). Тому повторюватися не будемо.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
08.08.22 09:40

Мне интересно: фирма Коломойского больше года не регистрирует НН на дизтопливо. Как их будут наказывать? А знаете какая причина не регистрации НН - нам не дали команду на регистрацию. Значит, их внутреннее распоряжение выше Закона. КЛАСС!!!!

Відповісти
  • Бух
08.08.22 14:12

Светлана, точно така ситуація була з обленерго Ахметова. Пам'ятаєте, як вирішили? Прийняли закон, яким дозволили ПН на продаж ел енергії зареєструвати річної давності без штрафів. Цей теж так хоче 

Відповісти
  • Татьяна
08.08.22 10:04

Да, на штрафах класно піднімуться. І за рег-цію з запізненням і платі податків. 

Відповісти
  • Єлизавета
08.08.22 12:34

Штрафи, то їхнє всьо
Хай краще організують можливість розблокувати ПН/РК, якім 365+ днів у зв'язку із воєнним станом і виключним СЕА у період С 24.02.22-27.05.22Нє?Слабо?

Відповісти
  • Алиса
08.08.22 13:47

Кому война а кому штрафы,денег нет в бюджете так давайте опять по миру пойдем.Просто еще одни враги.которые вредят всем и не дают хоть как то работать.Еле еле эта работа тянется,сотрудники ходят
 на работу по 2 дня через четыре и вот опять -надо еще сделать всем хуже.

Відповісти
  • Наталья
08.08.22 17:47

Ну и когда минфин родит список документов для доказательства неможливости? После того как всех оштрафуют?

Відповісти
  • Надія
19.08.22 12:54

Запитання до всіх, хто тут висловлюється і поливає "грязюкою" все, що приймається для наведення порядку всередині країни.... А ЧОМУ ВИ НЕ ВЧАСНО РЕЄСТРУЄТЕ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ?????? А сама простий бухгалтер, "тікала" за кордон від війни, та мені ніхто не перешкождав реєєструвати ПН вчасно.... Розбалувались, тільки і можете "обсирати" кругом себе все що бачите.  Пора уже допомагати Україні, хоча б тим. щоб платити податки вчасно та вести бухгалтерський облік згідно законів України....   

Відповісти
  • Аліна
11.11.22 11:42

Надія,до вас війна не дійшла ,або у вас немає діточок ? бо в наші сім"ї дійшла і я своїх маленьких дітей не залишу вдома одних під час тривог (які на секундочку щодня і по кілька раз на день) щоби піти на роботу і вчасно зареєструвати Податкові накладні ,вся робота в такі періоди робиться зі швидкістю світла ,сядеш робити і тривога ,все кидаєш і біжиш в підвал ,прибігаєш і не знаєш що робив,на чому зупинився і що далі робити  і т.д. це по перше ,по друге сайти ДПІ ніколи не працювали належним чином ,бо реєструють ПН по два- три дні з запізненням і хто буде гратися по судах за це , по третє ці зупинки Податкових теж внесли свої корективи ,бо нам ПДВ не надходить щоб вчасно свої зареєструвати а лишніх коштів теж немає , от і виходить КАЛАМБУР який створили наші "мудрі" міністри і законотворці...

Відповісти
  • Любов
25.10.22 13:25

Надія, Який милий коментар, мабуть ви з Місяця...або офісу президента... ні, мабудь ви коханка Гетманцева (препрошую у інших, що прийшлось перейти на особистості)

Відповісти