Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.09.22
13880 22 Друкувати

Військовий облік жінок. У Міноборони назвали три спеціальності, які потрібні Генштабу

Інформація про те, що з 1 жовтня жінки, професії яких знаходяться в переліку військовооблікових спеціальностей, повинні будуть обов'язково стати на військовий облік, не відповідає дійсності. Однак є три спеціальності, які необхідні Генштабу. Про це заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр, повідомляє РБК-Україна з посиланням на телемарафон.

"Річ у тому, що ця норма була відстрочена. Станом на цей час ситуація така: поки до 1 жовтня ця відстрочка у нас взагалі не діє, а до 1 жовтня вже є напрацювання і ми робимо все можливе, щоб з 1 жовтня ніякої обов'язкової постановки на облік не було", - заявила вона.

Маляр підкреслила, що такі спеціальності, наприклад медики, які завжди ставали на облік.

"Є певний ряд спеціальностей, які обов'язкові. Зараз у Генштабу є потреба в таких спеціальностях. Це невеликий список. Генштаб називав публічно три спеціальності: медичні, кухарські, радіоелектроніки", - додала вона.

За словами Маляр, жінки, які працюють на інших спеціальностях, можуть добровільно стати на військовий облік.

"Що це означає? Що бажаючі жінки повинні мати право ставати на облік. Боятися нічого не потрібно. Розпускають паніку, що нібито буде заборонений виїзд, жінки нібито вже готові виїжджати. Це дійсно просто паніка", - заявила вона.

Передісторія

У жовтні цього року набирає чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким Українки певних професій повинні будуть стати на військовий облік.

До переліку з професій віднесли: медичну справу, маркетинг, інженерію, Харчові технології, журналістику - всього 14 спеціальностей і 7 суміжних з ними професій. При цьому жінки, чиї сфери діяльності не вказані вище, можуть стати на військовий облік в добровільному порядку.

Обов'язковість постановки жінок на облік визначено законом і саме цей аспект в документі запропонувало змінити Міноборони, ініціювавши розробку законопроекту.

Автор: Валерія Поліщук

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
06.09.22 10:14

Фух, бухгалтеров на этот раз пронесло.

Відповісти
  • Татьяна
06.09.22 10:47

Ольга, еще не пронесло. пока не будет изменений в закон и нового указа - ветер нам не дует

Відповісти
  • Роман
06.09.22 11:18

Татьяна,їх і не буде. зараз потрібно заспокоїти людей щоб не звалили.

Відповісти
  • Таня
06.09.22 12:10

Роман, всі, хто хотів виїхати, вже давно виїхав

Відповісти
  • Роман
06.09.22 13:27

Таня, ну не факт, велика кількість жінок в відносно "тихих" містах не виїхала бо поки норм. Але б вони хотіли б мати таку можливість якщо щось піде не так

Відповісти
  • Ия
06.09.22 13:26

Таня, не все кто хотел, уже выехал. Например, у людей могут быть на руках люди, которые дорогу не перенесут и бросить нельзя, люди, которым некуда и не за что ехать. 

Відповісти
  • Таня
06.09.22 14:25

Ия, я написала про тих людей, про яких написав Роман "заспокоїти людей щоб не звалили". Звісно не всі мають можливість виїхати.

Відповісти
  • Роман
06.09.22 10:23

Знов три мішка балаканини а потім фігак і з 1 жовтня без довідки з військомату жінки не виїдуть. ви головне не панікуйте раби повинні працювати та платити податки

Відповісти
  • Диво
06.09.22 10:44

А що бібліотекарі вже не потрібні?? Дивно....

Відповісти
  • Марина
06.09.22 11:21

Скільки не кажи халва ,солодше не стане,вже стільки говорено-переговорено,але змін так і немає,а 1 жовтня зовсім близенько.Чому б не прийняти зміни,якщо вони будуть,або признатися чесно,сидіть  тут.

Відповісти
  • Тамара
06.09.22 11:21

Дівчата, не панікуйте. Я добровільно стала на військовий облік (я головний бухгалтер) та хотіла заключити контракт з ЗСУ, а мені відмовили. Кажуть що ім не потрібні зараз жінки-бухгалтери.  

Відповісти
  • Диво
06.09.22 12:00

Тамара,навіщо тоді гнати всіх жінок ПРИМУСОВО на постановку, якщо їм не потрібно. Чекануті якісь! Це дійсно, щоб не могли з країни виїхати, зменшують наплив біженців

Відповісти
  • Роман
06.09.22 11:26

Тамара, тут люди не про те чи потрібно чи ні, тут люди про те що державні мужі відверто брешуть, розказуючи що все ок і щоб не розводили паніку, але зміни до законодавства чомусь не приймають

Відповісти
  • НАДІЯ
06.09.22 11:50

Так дійсно ,треба своєчасно приймати зміни до Законодавства!А інше ,то все балаканина...

Відповісти
  • Кира
06.09.22 11:59

В информационном поле тема взятия женщин на воинский учет всплывает с четкой периодичностью. Затем, достигнув максимального накала, ее гасят обещаниями все отменить. Я думаю здесь имеет место желание отвлечь общество от текущих событий и новостей.

Відповісти
  • Кира
06.09.22 12:02

А в данное время нужно не на учет ставить тех, кто остались, а создавать условия для возврата тех, кто выехал. Ибо желающих возвращаться с каждым днем становится все меньше и меньше.

Відповісти
  • я
06.09.22 12:24

А чому ніхто не задумується над взагалі послідовністю, як це все зроблено?
Якщо привязка іде до спеціальності за дипломом, то, як мінімум, перед отриманням диплому громадянка повинна бути в курсі про постановку на військовий облік;
+ на спеціальностях, що підлягають військовому обліку, повинні бути НОРМАЛЬНО організовані дисципліни цивільна оборона та перша медична допомога;
+ на сьогодні ніде нічого не готово, щоб поставити жінок на облік, а враховуючи воєнний стан та можливий призов на військову службу, враховуючи ВЕЛИКУ кількість жінок, що зараз в таких структурах, для жінок до цих пір нема повного комплекту одягу, а особливо теплої білизни...
+ жінка в армії серед чоловіків не захищена все-таки (службові домагання та схиляння до відносин нікуди не поділися, нажаль).
Тому, при такій постановці цього питання, я зовсім не згодна з військовим обліком жінок!!! Лише добровільно!

Відповісти
  • Роман
06.09.22 13:22

я, ви виходите з того що жінки повинні воювати))) а вони виходять з того що жінки повинні сидіти тихо в країні праювати і не відсвічувати

Відповісти
  • я
06.09.22 15:24

Роман, ага...а робочих місць, випадково так сталось, що нема((

Відповісти
  • Ольга
06.09.22 15:47

Скажите? А эта су... Маляр стоит на военном учете? )))

Відповісти