Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.10.23
8920 6 Друкувати

ФОП надає послуги бухобліку: ставати на облік у Держфінмоніторинг?

Автор: Казанова Марина, податковий експерт.

ФОП надає послуги клієнту у сфері бухобліку та податкового консультування. Які саме КВЕД зобов’язують ФОП реєструватися в Держфінмоніторингу і виконувати функції суб’єкта первинного фінмоніторингу?

Почнемо з того, що Закон № 361* (п.п. 7 ч. 2 ст. 6) відносить до спеціально визначених суб’єктів первинного фінмоніторингу, зокрема:

* Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX.

— бухгалтерів, суб’єктів господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку;

— суб’єктів господарювання, що здійснюють консультування з питань оподаткування.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Вікторія
13.10.23 08:09

КВЕД 69.20, але діяльність не ведеться, декларації нульові, тоде не треба ставати на облік?

Відповісти
  • Тетяна
13.10.23 11:42

Вікторія, Стати на облік портібно в продовж 3-х днів  з першої фін. операции або підписання договору. Тобто з моменту як Ви отримали доступ до фінансової інформації клієнта.

Відповісти
  • Ольга
13.10.23 10:40

Через обов'язок ставати на облік як суб'єкт фінансового моніторингу всі бухгалтери ідуть в тінь. Не важко відкрити ФОПа 3-ї групи та сплачувати податки, але ж цього мало.

Відповісти
  • Буржуй
13.10.23 12:13

так щтраф больше 300тис. за не постановку на учет с первой фин.операции или за недоносительство?

Відповісти
  • Вячеслав
13.10.23 12:17

"вообще не предусматривает", "консультации по «общим» вопросам" странные формулировки для однозначного определения действия. "о которых стало известно СПФМ в рамках деловых отношений с клиентом" - раздолье для домыслов и предположений из разряда "ты виноват уж тем, что хочеться мне кушать"

Відповісти
  • Надія
14.10.23 10:51

Закон 2019г. Почему  именно сейчас взбрендило попугать ФОПов?
Читаем сам закон. И там много исключений. 
Предприятие, к примеру, веники вяжет,  суммы 400 тыс одноразового платежа и менее - фантастика. Учредитель гражданин Украины.  Зачем бухгалтеру ФОП ведущему их бухучет  регистрироваться в Финмониторинге. Чтобы воры чиновники посмеялись с нищих ?
 Или статистику охвата для борьбы с коррупцией  для МВФ набирают за счёт рабочих ишаков?  ОКОЗАМИЛЮВАННЯ!!!

Відповісти