Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.11.23
9974 13 Друкувати

Вчасно відзвітуйте про транспорт до ТЦК

Павленко Олексій податковий експерт

Не за такими вже й «горами» — 20 грудня. До цієї дати у 2023 році необхідно другий раз відзвітувати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі скорочено— ТЦК) щодо наявності на підприємствах транспортних засобів та техніки.

Я — Павленко Олексій, податковий експерт журналу «Податки & бухоблік», розповім про головні моменти подання цієї звітності. А також — про наслідки не подання.

 

Транспортний обов’язок та Відомість

Згідно зі ст. 6 Закону № 3543 для органів влади, а також підприємств, установ, організацій (далі — підприємствата громадян — власників транспортних засобів діє військово-транспортний обов’язок. Порядок виконання такого обов’язку визначено в  Положенні про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення).

Зокрема, в п. 15 Положення для підприємств (юросіб) встановлена обов’язковість подавати відповідну звітність. А саме: Відомість про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці (далі — Відомість)!

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Рубрика:
Коментарі
  • Инна
08.11.23 11:40

Жесть якщо ніколи не подавала а маєм на балансі вантажівки то що робити тепер подавати?і чекати штраф? 

Відповісти
  • вс
08.11.23 13:09

а коли техніка є ,але не справна ,то ,що робити

Відповісти
  • Надежда
16.11.23 12:04

вс, в графі технічний стан це вказуєте

Відповісти
  • Ольга 1
08.11.23 16:21

А на легкові теж потрібно подавать?

Відповісти
  • Ольга
14.11.23 13:29

Ольга 1, так потрібно. В прошлому році  ми не подали і прийшов папірець з тцк, щоб подали. Раз спалились то прийщлось подати з запіздненням, але не штрафонули.

Відповісти
  • Олексій
09.11.23 08:42

Инна:
вирішуйте самі... Але ж війна ще триває...
 
вс
В таблиці п. 5 є графа "технічний стан"

Ольга 1
виключень немає

Відповісти
  • Михаил
10.11.23 19:08

данный закон действует в период - мобилизапции в военное время.
На данный момент правой статус - военное положение, требующее надлежащей правовой оценки, так как может объявляться но не продлеваться.

Відповісти
  • ІринаКиїв
11.11.23 23:42

ого, я вперше це читаю!!! і на підприємстві є легковий автомобіль. у МРЕО мають по всім автомобілям,  які є на підприємствах,  навіщо цей  звіт,  щоб черговими штрафами обкладати?

Відповісти
  • Микола
13.11.23 18:45

Надто спірне питання, що таке порушення є разовим. Рішення районного суду - це звичайно доказово. Але не подання звітності, зокрема податкової, ВСУ трактує як триваюче порушення. Адже звітність не подана і факт її неподання триває, поки обов"язок з її подання не буде виконаний. 

Відповісти
  • Олексій
13.11.23 19:07

Микола, була й раніше подібна судова практика:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/68226812
і ось тут фактично судді вказують про 2 місяці:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/79281100

Відповісти
  • Людмила
14.11.23 09:07

Цей звіт існує давно, ще до військового стану, подається двічі на рік, ніхто на моїй памяті ще не штрафуввав

Відповісти
  • Тетяна
15.11.23 10:01

а якщо балансова вартість нуль, тобто замортизований...

Відповісти
  • Олексій
15.11.23 19:33

Тетяна,
На мою думку, треба відображати теж, бо об'єкт наявний. Або спишіть з балансу (час іще є).

Відповісти