Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.11.23
4907 18 Друкувати

Співробітники ТЦК можуть отримати нові права: що зміниться і як вручатимуть повістки

Працівникам ТЦК законодавчо дозволять зупиняти людей на вулиці, перевіряти документи та вручати повістки, пише "Судово-юридична газета".

В Україні співробітники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають права зупиняти військовозобов’язаних просто серед вулиці, щоб перевірити документи і вручити повістку. Однак незабаром вони зможуть так діяти, якщо відповідні права буде прописано в законі. Про це повідомив депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі Radio NV.

За його словами, вже до кінця 2023 року за участі Міноборони і Генштабу такий законопроєкт буде розроблено.

Нардеп визнав, що майже за два роки загальної мобілізації, яка триває через повномасштабну війну, в Україні немає чіткої визначеності щодо законності дій працівників Терцентрів комплектування й військовозобов’язаних громадян, яких вони «намагаються» мобілізувати.

«Фактично працівник ТЦК не має жодного права зупинити людину, вручити їй повістку, вимагати в неї документи. Поліція іноді відсторонюється від цього, щоб не стати якимось центром скандалу», – зазначив Костенко.

Він переконаний, що в таких ситуаціях варто з розумінням ставитися до співробітників ТЦК, які «мають план» щодо мобілізації. Так само й до людей, яких «незаконно намагаються призвати», хоча в них, згідно з Конституцією, є така відповідальність – захищати країну.

Тож, заявив парламентар, уже до кінця року фахівці Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил Україні розроблять проєкт закону, який розширить права працівників ТЦК та СП.

«Вони зможуть вести аудіо і відеозаписи, перевіряти приписні та документи», – додав Костенко.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • SHADOW
30.11.23 09:47

сейчас тестируют на Львовщине. но могут и убрать такую возможность для тцкашников. так что все 50/50.
они сейчас и без разрешений ходят проверяют и им пофигу на законы, а если дадут такие права законодательно, то вообще обнаглеют.

Відповісти
  • Ирина
30.11.23 10:06

сказали же - до последнего украинца

Відповісти
  • Наталія
30.11.23 11:29

Ирина, цікаво які є пропозиції? хочете побачити Ірпінь і Бучу по всій країні?

Відповісти
  • Ирина
30.11.23 16:26

Наталія,так якщо до останнього , хто ж тоді побаче  ту Бучу та інше? Питання?

Відповісти
  • Лариса
30.11.23 12:22

Наталія, я наприклад, серед працівників ТЦК хочу побачити тих, хто ВЖЕ ПОВЕРНУВСЯ та  за станом здоров'я не може витримувати фізичні навантаження, але голова працює, а оцих відгодованих мордоворотів, що заламують руки, всовуючи повістки, їх хочу бачити саме в зоні активних бойових дій, нехай на вороговоі відпрацьовують свої навички!

Відповісти
  • Елена
30.11.23 13:43

Лариса, абсолютна согласна! В ТЦК, в военкоматах должны работать те, кто стал инвалидом уже этой войны, те кто уже реально не может туда вернуться по состоянию здоровья. Как и в полиции!

Відповісти
  • Наталія
30.11.23 12:25

Лариса, так ЗЕ начебто всіх звільнив, навіть відосик записав. Що не працює?

Відповісти
  • хороший чоловик
30.11.23 11:55

Наталія, так иди сама , жинкам  теж  можно

Відповісти
  • Наталія
30.11.23 12:05

хороший чоловик, смішно 

Відповісти
  • Кондратенко Сергій
30.11.23 12:50

Наталія, когда все  плачут ,а вам смешно,мабутьви  с кварталу 95

Відповісти
  • Ольга
30.11.23 11:54

Наталія, вот эти с тцк - это ангелы смерти. и  как  они  не  боятся, когда толпы посланных ими на смерть и убиенных,придут за ними и их близкими. вся  Україна видела,как эти толстые  хари,хватали на улицах мужчин  ,избивали их и забрасывали  в свои  бусы,причем сами не хотят идти  воевать

Відповісти
  • Наталія
30.11.23 11:58

Ольга, питання було: які є пропозиції?

Відповісти
  • Ольга
30.11.23 13:38

Наталія, вам відповіли - ідіть самі на фронт і там здохніть, якщо так хочеться.

Відповісти
  • Наталія
30.11.23 14:04

Ольга, і чим це допоможе іншим і Вам особисто?

Відповісти
  • Жирно!!!
30.11.23 10:11

"В Україні співробітники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають права зупиняти військовозобов’язаних просто серед вулиці, щоб перевірити документи і вручити повістку."

Відповісти
  • +
30.11.23 10:15

Закона про створення ТЦК не існує. Постановами уряду законодавство Верховної Ради НЕ змінюється. Це перевищення повноважень. Вони там дійсно "тупі" чи прикидаються?

Відповісти
  • Елена_
30.11.23 14:05

А вы читали, что им (инвалидам) предлагает ЦЗ? "Серед професій, які пропонують: токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль, бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, виноградар, вишивальник тощо." Визажист ещё.

Відповісти
  • Валера
02.12.23 00:39

В мене немає паспорту я на вулицю взагалі не виходжу 10 років бо зі спиною проблема і головою. Почекаю поки війна закінчиться.

Відповісти