Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.01.24
881 0 Друкувати

Переведення працівника на нижче оплачувану посаду: чи треба зберігати середній заробіток?

Працівник погоджується на переведення на нижче оплачувану посаду, через те що посада на який він працює підлягає скороченню. Чи потрібно зберігати працівникові середній заробіток і протягом якого часу?

Так, потрібно. Обов’язок роботодавця встановлений вимогами ст. 114 КЗпП, а саме: при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

Для гарантованого забезпечення середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення немає значення підстава для переведення. Переведення може проводитися на прохання працівника, за висновком медичної установи або ініціативою власника.

За матеріалами Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам