Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.03.24
2591 0 Друкувати

На що вплине зростання мінзарплати з 01.04.2024

Автор: Жиленко Катерина, експерт з оплати праці та трудового законодавства.

1 квітня зросте розмір мінімальної зарплати. У розрахунку на місяць вона становитиме 8000 грн, а погодинно — 48,00 грн. На що вплине таке підвищення? Які показники залишаться незмінними? Про це — у нашій статті.

Залежні від мінімалки

Зарплата. Перший показник, який залежить від законодавчо установленого розміру МЗП, це зарплата ваших працівників. Якщо їм установлено оклади (ставки) на рівні мінімалки, то з 01.04.2024 її слід підвищити до 8000 грн мінімум. Інакше доведеться нараховувати доплату до МЗП.

Індексація. Якщо з 1 квітня 2024 року оклади працівників підвищити, то відповідно квітень стане базовим місяцем для проведення індексації зарплати. Детальніше про поточні питання індексації читайте у статтях «Чи індексувати зарплату в березні та квітні?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 22 та «Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у березні та квітні?» // «Оплата праці», 2024, № 5.

ЄСВ. При визначенні сум ЄСВ, що підлягають сплаті, важливо визначити:

максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Вона дорівнює 15 розмірам МЗП (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ*);

мінімальний страховий внесок, установлений для певних категорій працівників.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Ці ЄСВ-показники також прив’язані до поточної мінімальної зарплати. Тож наводимо їх у табл. 1 нижче.

Таблиця 1. ЄСВ-показники з 01.04.2024

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам