Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.05.24
630 0 Друкувати

Коли ДПС має право складати протоколи про адміністративні правопорушення?

Відповідно до п.п. 20.1.41 ПКУ контролюючі органи, визначені п.п. 41.1.1 ПКУ, мають право складати стосовно платників податків – фізичних осіб та посадових осіб платників податків – юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні правопорушення у порядку, встановленому законом.

Контролюючими органами є – податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) – щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених п.п. 41.1.2 ПКУ), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи (п.п. 41.1.1 ПКУ).

Статтею 2342 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) передбачено, що податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку приймання готівки для подальшого її переказу (ст. 16313 КУпАП), порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 16315 КУпАП), ухиленням від подання декларації про доходи (ст. 1641 КУпАП), порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ст. 1651 КУпАП), порушенням порядку припинення юридичної особи (частини третя – шоста ст. 1666 КУпАП), перешкоджанням уповноваженим особам податкових органів у проведенні перевірок (ст. 18823 КУпАП).

Від імені податкових органів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники податкових органів та їх заступники, уповноважені ними посадові (службові) особи.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними, зокрема, в ст. 221 «Районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді)» КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його територіальних органів:

  • за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності (ст. 512 КУпАП);
  • за порушення порядку проведення розрахунків (ст. 1551 КУпАП);
  • за порушення порядку торгівлі пальним (частини перша і третя ст. 1611 КУпАП) ;
  • за порушення порядку здійснення валютних операцій (ст. 1621 КУпАП);
  • за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків (ст. 1631 КУпАП);
  • за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) (ст. 1632 КУпАП);
  • за невиконання законних вимог посадових осіб податкових органів (ст. 1633 КУпАП);
  • за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи (ст. 1634 КУпАП);
  • за порушення умов видачі векселів (ст. 16312 КУпАП);
  • за порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 16315 КУпАП);
  • за порушення порядку справляння та сплати туристичного збору (частини друга і третя ст. 16317 КУпАП);
  • за порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП);
  • за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного податку встановленого зразка (ст. 1645 КУпАП);
  • за зайняття забороненими видами господарської діяльності (ст. 16416 КУпАП);
  • за незаконні дії у разі банкрутства (ст. 16616 КУпАП);
  • за фіктивне банкрутство (ст. 16617 КУпАП);
  • за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 1772 КУпАП).

При цьому, з урахуванням положення частини другої ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів ДПС, протоколи про правопорушення, зазначені у ст. 2342 КУпАП, мають право складати уповноважені на те посадові особи органів ДПС.

За матеріалами ГУ ДПС в Одеській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам