Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.05.24
1199 0 Друкувати

Чи є доходом ФОП - єдинника отриманий грант від центру зайнятості?

Чи включається до доходу фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку сума мікрогранту, отриманого від центру зайнятості?

Сума мікрогранту, отриманого фізичною особою- підприємцем-платником єдиного податку від центру зайнятості згідно з Постановою № 738, не включається до доходу фізичної особи-підприємця платника єдиного податку. 

Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу затверджений постановою КМУ від 21.06.2022 р. № 738.

Порядком визначено умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги, зокрема, фізичним особам, суб'єктам господарювання у формі мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. 

Джерелами фінансування надання мікрогрантів отримувачам є кошти: 

♦ Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; 

♦ державного бюджету, у тому числі кошти, що надходять на рахунок Міністерства економіки України «Фонд підтримки малого та середнього бізнесу», відкритий у Нацбанку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права в національній та іноземній валюті. 

Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство економіки України. Розпорядником коштів Фонду є Державний центр зайнятості.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку 1 - 3 груп визначено статтею 292 ПКУ.

Відповідно до пункту 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку фізичної особи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Крім того, перелік доходів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначено пунктом 292.11 ПКУ, зокрема, це суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам