Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.05.12
3431 27 Друкувати

Предприятие – плательщик НДС отправило налоговую накладную на регистрацию в Единый реестр налоговых накладных, но не получило никаких квитанций о ее регистрации или отказе в регистрации. Необходимо ли в этом случае повторно отправлять такую налоговую накладную на регистрацию?

   Підприємство – платник ПДВ відправило податкову накладну на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, але не отримало ніяких квитанцій про її реєстрацію чи відмову в реєстрації. Чи необхідно в цьому випадку повторно відправляти таку податкову накладну на реєстрацію?
   
   Вимоги щодо реєстрації податкових накладних встановлені у п. 201.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), п. 11 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ та у Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246).
   
   Згідно з п. 201.10 ПКУ реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється не пізніше 20 календарних днів, наступних за датою їх виписки.
   
   Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Операційний день триває з 0 до 23-ї години (п. 2 Порядку № 1246).
   
   Якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
   
   Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
   
   Щодо формату, у якому надсилається податкова накладна на реєстрацію, то згідно з п. 5 Порядку № 1246 продавець складає податкову накладну у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Після складення податкової накладної в електронній формі на неї накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим – електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим – електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця. ДПСУ, відповідаючи на запитання, чи є інший порядок реєстрації податкових накладних в ЄРПН, окрім електронного (оскільки не завжди є інтернет-зв'язок), відповіла, що іншого способу внесення інформації про податкові накладні до ЄРПН Порядком № 1246 не передбачено (лист від 25.10.2011 р. № 4261/6/15-3415-04).
   
   Таким чином, для того, щоб податкова накладна за відсутності отриманих квитанцій вважалася зареєстрованою, продавцю слід мати докази щодо надсилання податкової накладної на реєстрацію в ЄРПН у відповідному форматі та протягом операційного дня (до 23-ї години).
   
   Водночас, чи варто продавцю залишати поза увагою відсутність квитанцій про реєстрацію податкової накладної? Питання виникає не стільки в тому, чи є порушення з боку постачальника, скільки у звичайному порозумінні із покупцями.
   
   Наприклад, якщо покупцю на його запит прийде квитанція про відсутність реєстрації податкової накладної у ЄРПН, то для включення її до складу податкового кредиту з ПДВ йому доведеться заповнювати додаток 8 до податкової декларації з податку на додану вартість «Заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних)». Подання такої заяви матиме наслідки і для продавця, оскільки податковий орган повинен буде надіслати запит щодо встановлення причин відсутності реєстрації податкової накладної в ЄРПН та перевірити включення податкової накладної до податкових зобов'язань з ПДВ продавця.
   
   Крім того, покупець може включити податкову накладну до складу податкового кредиту з урахуванням відмітки на податковій накладній біля реквізиту «Включено до ЄРПН» без перевірки в самому ЄРПН. Як наслідок податковий орган зменшить розмір податкового кредиту, донарахує податкові зобов'язання та штраф. Така обставина неодмінно вдарить по партнерських відносинах з цим покупцем.
   
   Отже, на нашу думку, продавцю доцільно зробити також одну з цих дій.
   
   1. Постачальник може додатково перевірити факт реєстрації податкової накладної, надіславши відповідний запит. На такий запит видається витяг з ЄРПН (п. 13 Порядку № 1246). Якщо податкова накладна зареєстрована, то це буде видно із отриманого витягу. Якщо ні – в межах встановлених 20 календарних днів можна знову направити податкову накладну на реєстрацію.
   
   2. Можна взагалі не перевіряти факт реєстрації за допомогою запиту, а відразу повторно відправити податкову накладну на реєстрацію в ЄРПН. Якщо податкова накладна з такими реквізитами вже зареєстрована, то прийде квитанція про відмову в реєстрації із зазначенням цієї причини (п. 9 Порядку № 1246), а якщо не зареєстрована – то прийдуть звичайні квитанції про її реєстрацію. Відповідно до п. 12 Порядку № 1246, якщо продавець надіслав кілька примірників однієї податкової накладної, то зареєстрованою вважається та податкова накладна, щодо якої прийнято рішення про внесення до бази даних і надійшла квитанція, що підтверджує факт її прийняття.
   
   З урахуванням вищезазначеного вважаємо, що продавцю слід здійснити всі можливі заходи щодо фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН і переконатися, що вона зареєстрована.
   
   ПКУ не вимагає від продавця виконувати такі додаткові дії, але вони покажуть елементарну повагу до контрагентів та колег-бухгалтерів, у яких не виникатиме ризику щодо податкового кредиту з ПДВ чи зайвого клопоту у зв'язку з необхідністю подання додатка 8 до податкової декларації з ПДВ.
   
   Якщо 20 календарних днів минуло, а податкова накладна, яка повинна бути зареєстрованою, залишилась без реєстрації в ЄРПН, то покупця по можливості варто попередити про зазначений факт.
   
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 16.05.2012
За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Kapet
22.05.12 23:36

Проще отменить НДС, и налоговые, и их регистрацию. Такого дебилизма нет ни в одной стране. Но тогда за что-ж штрафы взымать...?

Відповісти
  • Юля
22.05.12 23:49

А мне вчера заблокировали электронку и регистрировать налоговые я не могу. Говорят - у вас есть подозрительный контрагент, мы с ним разбираемся. А вам дали категорию. Ждите, может опять включат. Никуда не приглашали, ничего от меня не просят. Просто тупо заблокировали.

Відповісти
  • Лимончик
22.05.12 23:59

Беспредел шагает по гондурасу с тупыми нововведениями и их (не дай бог) отклонениями!!! Штрафы-это реальная статья пополнения бюджета и все!!! Ничего умного и реально прогрессивного они и не придумают, а зачем? Те, в ком они сомневаются, вынуждены еще и взятки огроменные давать, чтобы дали возможность работать далее, не потерять клиентов,т.к. у тех возникают также параллельно проблемы , такие именно как у ЮЛИ (выше).Вот вам и схема ,кстати очень советская...Ничего нового конечно я не открыла,но сволочи они конечно.Наплевать им на жизнь народа.Ппогибнет все что осталось в этой скудной экономике....а жаль есть ведь ресурсы, а никому не нужно это....

Відповісти
  • Аноним
23.05.12 00:04

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН. В нашем государстве надо добиватся квитанций. Я не верю что не получив ответа она считаеться принятой. Лично Я отправляю повторно но следующий день и звоню в свою налоговую что-бы они прислали ответ повторно.Не переломаються. Штраф за не регистрацию не предусмотрен кроме как админ., но включить в налогов. кредит контрагент не может ее, а может только пожаловаться на тебя и тогда жди в гости ..............

Відповісти
  • Укрнет
23.05.12 00:20

У меня когда не приходили квитанции, то я звонила программистам, оказалось что ихний главный работник в отпуске, а второй ни бум-бум , у него почта не работала на отправку на мой почтовый ящик... НЕ расслабляйтесь бухгалтера!!! Нет квитанций - сначала уточняйте у программистов в вашей налоговой!

Відповісти
  • Лимончик
23.05.12 00:44

Наверное все уже знают, как сделать вытяг из реестра регистрации н/н по СВОИМ н/н Так вот я сделала его и обнаружила, что корректировка, которую я делала в январе не отражена в этом вытяге. Куда только не звонила-"0" ответов.ГЛАВНОЕ, что я сохранила квитанцию о регистрации,т.к. даже в МЕДКЕ исчезла эта кор-ка!!!!!!!!!!!!!На поддержке МЕДКа не знают, куда она исчезла...прекрасно..Можете представить , у меня глаза из орбит вылезли!!! Дозвонилась на "очень" горячую линию ДПИ (часа4-5 звонила)они рылись,советовались,,,, и увидели, что она у них прошла рег-ю!!! Какое чудо!! Говорю им: у меня ж кв№1 есть,номер ей присвоен реєстраційний ,как же так, почему в вытяге нет ее??? Та, ладно говорят ничего страшного....

Відповісти
  • Лимончик
23.05.12 00:49

А сколько раз я повторно отсылала и отчеты и н/н, т.к ни ответа, ни привета- и не факт, что это прошла рег-я, как они пишут!!! Звонила в ГНИ, они сами сбрасывали мне кв№1по н/н и кв.№1и №2 по деке НДС Поэтому, я не верю этому-сама добиваюсь, пока своими глазами не увижу и не получу квит-.ю!!!!!!!!! Потом ничего не докажешь!!Без бумажки-мы букашки так было и есть всегда

Відповісти
  • Гость
23.05.12 02:20

Я в обязательном порядке все квитанции распечатываю и прикрепляю к документам , докажи потом что ты все сделал, а так хоть бумажонка отсалась.

Відповісти
  • люк
23.05.12 02:55

Юле а как вы узнали, что вам заблокировали электронку ???? просто у меня тупо висит в дороге деларация. до налоговой не дозвонишься

Відповісти
  • valek
23.05.12 02:58

Лимончик, прошу напишите, как сделать вытяг из реестра по своим нн. 18-го раненько утром отправила отчет по НДС. До 14,30-ти 21-го ничего не пришло, даже уведомления о получении. Сделала отчеты в бумажном виде и поехала добиваться регистрации. А по телефону говорят, что отчет принят, ждите квитанции. В налоговой, после протекции др.инспектора поставили штамп. А 22-го, ближе к обеду пришла квитенция №2. Интересно, если-бы не поставила штамп на отчет, то был бы он принят.

Відповісти
  • Лимончик
23.05.12 03:26

valek)))))))))))) У мене ліцензійний медок. Головне меню-Облік ПДВ-Податкові накладні-Правка -Запит стану реєстрації-вискакує віконечко , де запитує чи відправити запити щодо отримання відомостей з ЄРПН , вибираєте 1. Лише по виділеним записам, 2.По всім записам, нажимаєте ОК і запит відправлений. Знаходиться він у Головному меню-Довідка державних органів-Інформаційна довідка "Запит щодо отримання відомостей з ЄРПН" Тут же нажимаємо Отримати повідомлення -Приходить витяг з ЄРПН

Відповісти
  • Зара
23.05.12 03:30

Такой вопросик.На какой адрес отправлять запрос о получении ведомостей с единого реестра НН (на тот же что и отчеты)?Отправила, не ответа, не привета. Даже в электронке нет сообщения, что запрос ушел.Может я что не так делаю?

Відповісти
  • Аноним
23.05.12 03:38

получили ПН от контрагента, проверили -регистрации не подтверждается, звоним контрагенту, он сообщает, что квитанции не было, есть только "повідомлення", смотрю на их "повідомлення", а там "дата 31.01.2012"... "Звіт доставлено в поштову скриньку ДПА України (внимание, барабанная дробь) 07.06.2012". Т. е налоговая регистрировалась в январе, а доставлена в июне (если учесть, что июнь еще не начался даже на сегодня :).... ) Я грешнім делом подумала, что контрагент сам нарисовал повідомлення, но получила от них PrtScr экрана со страницей медка. Выводы делайте сами

Відповісти
  • Помогайка
23.05.12 04:00

может кому-то пригодиться: я в таком случае, когда не приходила квитанция пару дней отправляла ту же накладную еще раз. и на нее сразу же приходили квитанции, тем числом когда она была изначально отправлена. как бы дубликаты квитанций. (программа Медок) они просто иногда зависают где-то на сервере почтовом (мне так посоветовали в службе поддержки. помогло)

Відповісти
  • Помогайка
23.05.12 04:00

может кому-то пригодиться: я в таком случае, когда не приходила квитанция пару дней отправляла ту же накладную еще раз. и на нее сразу же приходили квитанции, тем числом когда она была изначально отправлена. как бы дубликаты квитанций. (программа Медок) они просто иногда зависают где-то на сервере почтовом (мне так посоветовали в службе поддержки. помогло)

Відповісти
  • valek
23.05.12 04:12

Лимончик, дуже Вам вдячна!!!!

Відповісти
  • Ника
23.05.12 04:25

valek! А какая дата стояла на квитанции № 2.?

Відповісти
  • valek
23.05.12 04:40

Ника, дата стоит 18-е. Может квитанции зависают, но в налоговой меня уверяли, что отправили повторно. Немного позже другой голос меня уверял, что отчет принят и что она отправляет повторно квитанцию. Но пришла всего одна квитанция № 2.

Відповісти
  • тоже бух...
23.05.12 07:03

Вот интересно, а мне наша налоговая сказала клятвенно что они к квитанциям никакого отношения не имеют и ничего "повторно" отправить не могут - что это мол только киевский сервер все делает...

Відповісти
  • Inkognito
23.05.12 14:41

Тоже буху. Неверьте. Или незнают, или не хотят.

Відповісти
  • Vlastena
23.05.12 21:47

Лимончик, скажите: "Можно ли с демо-БЭСТа отправить такой запит по своим налоговым?" Может кто еще знает?

Відповісти
  • Елена
23.05.12 23:23

нет нельзя.

Відповісти
  • Юлия
24.05.12 00:39

НН для регистрации можно отправлять повторно, это да. Может вытяг уже подправили. но на саму себя данные получить не удавалось, вытяг приходил пустой. Интересно, что вопросы возникают только сейчас. У меня все зависало в день когда хаккеры блокировали все гос сайты. Вот тогда было прикольно. "Горячая" линия просто перегрелась и не брала трубку. Бедный "Дежурный по стране" ответ где налоговые вообще потерялся, потом через два дня отписался - обращайтеся в свою налоговую. А начальник по НДС - тупо мороз.

Відповісти
  • КАТРУСЯ
24.05.12 04:54

Мой совет, отправить НН или корректировку еще раз и тогда прийдет такой ответ: ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: Помилка - додаток 2 для покупця з ІПН 111111111111 від 15.05.2012, № '215' вже знаходиться в ЄРПН з такими самими реквізитами. Это и будет подтверждением.

Відповісти
  • Аноним
25.05.12 05:51

КАТРУСЕ Вы советуете:"Мой совет, отправить НН или корректировку еще раз и тогда прийдет такой ответ:" А если нужно отправить на рег-цию 300 нН в день, а каждая обрабатывается от 5 мин до 7мин. , то посчтиайте 300х5мин : на 60 мин = 25 часов , а в сутка 24 часа!!!!!! и так каждый день, а бывает у них сервер "оборвался" и возвращаешься в начало дня. И может наступить момент когда и 20 дней не будет хватать на регистацию. Призыв Бухгалтерам- спрашивать у кандидатов в депутатики- А что они сделают для нас, отменят ли этот дебильныйе единый реестр ????????!!!!!!

Відповісти
  • Олег
25.05.12 07:28

Неведомому автору слов про вопрос будущим депутатам Зачем так скромно? Считаю, что нужно сразу спрашивать: отменят ли они необходимость выписывания налоговых накладных! Зачем они вообще нужны? Что, без налоговых накладных нельзя НДС подсчитать?

Відповісти