Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.08.12
2181 17 Друкувати

Еще раз о суточных...

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Працівник підприємства направляється у відрядження. Яка сума добових має бути видана йому, та як потім відобразити витрати на відрядження в податковому обліку?
   
   Як відомо, розмір добових для небюджетних підприємств регулює пп. 140.1.7 ПКУ. Згідно з ним, до складу витрат на відрядження відносяться документально не підтверджені витрати на харчування та фінансування інших власних потреб відрядженого (добові витрати) в таких розмірах:
   
   - у межах території України - не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати*;
   - для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати*.
   
   *мається на увазі мінімальна заробітна плата, встановлена на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження
   
   Інакше кажучи, гранична величина розміру добових наразі (з 01.01.2012 р.) становить:
   - для відряджень по Україні – до 214,60 грн (0,2 х 1073 грн);
   - для відряджень за кордон – до 804,75 грн (0,75 х 1073 грн).
   
   Виникає цілком логічне запитання: встановлено максимальну суму, а який же мінімум?
   
   Так, дійсно про мінімальну величину в ПКУ нічого не сказано, а норми Інструкції про відрядження (в редакції наказу Мінфіну України N 362 від 17.03.2011 р.) на звичайні (небюджетні) підприємства не розповсюджуються.
   
   Але все-таки хочемо зауважити: хоч на сьогоднішній день у чинному законодавстві відсутній нормативно-правових акт, який би встановлював мінімальний розмір добових для працівників небюджетних підприємств (підприємств, що не фінансуються за рахунок бюджетних коштів), ми не рекомендуємо встановлювати розмір добових менший за 30 грн., який діяв до 01.04.2011 р. (постанова КМУ N 663 від 23.04.99 р.). Встановлення меншого розміру добових можна розцінити як звуження обсягу існуючих прав і свобод, а це прямо заборонено ст. 22 Конституції України.
   
   Це ще не все, що стосується розміру добових. На практиці можуть виникати ситуації, коли підприємство хоче і може дозволити собі видати своєму працівникові добові, що перевищують названі вище суми (тобто більше ніж 214,60 і 804,75 грн). І тут вже бухгалтер повинен бути насторожі. Адже суму, що перевищує граничний розмір, який встановлений ПКУ, можна розцінити як додаткове благо для працівника (ознака доходу у ф. N 1ДФ "126"), а воно відповідно підлягає оподаткуванню ПДФО. Та й не забуваймо про підвищуючий коефіцієнт (п. 164.5 ПКУ), який застосовується до таких сум (сум перевищення). Зверніть увагу, бухгалтер не має права включати ці суми до податкових витрат підприємства.
   
   Також він не має права взагалі включати до податкових витрат суми добових, якщо в підприємстві відсутній наказ про відрядження, а при закордонному відрядженні - відмітки уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює. За відсутності документального підтвердження, видані добові будуть розцінюватись як додаткове благо для працівника і, відповідно, обкладатимуться ПДФО.
   
   Ну і декілька слів про ЄСВ із суми добових. Його не буде. І ось чому. В п. 6 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (затверджений постановою КМУ N 1170 від 22.12.2010 р.), зазначені витрати на відрядження, а саме: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення.
   
   Також у підтвердження цих слів пропонуємо п. 3.15 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої комітетом статистики України N 5 від 13.01.2004 р. Відповідно до нього, витрати на відрядження не належать до фонду оплати праці. А звідси висновок – вони не можуть бути базою нарахування ЄСВ.
   
   Ольга Шара
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Новенькая
20.08.12 23:55

Что-то я не поняла смысл этой статьи. Здесь рассказали что-то новенькое?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бухгалтер
21.08.12 00:26

Нет. Нам просто напомнили... А что... иногда такие напоминалки полезны...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
21.08.12 00:32

"при закордонному відрядженні - відмітки уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює." Який документ, що замінює паспорт, мається на увазі?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Шмель
21.08.12 00:39

Спасибо, как раз искала такой материал. Мне пригодилось. Может кто подскажет...дни відрядження не входят в общее отработанное за месяц сотрудником время? Спасибо:)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Леонтьевна
21.08.12 01:08

Шмель, чому не входять? Людина працювала, тільки в іншиму місці. Вона ж не на гульки поїхала, а виконувати робоче завдання згідно наказу! Звичайний робочий час.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ага
21.08.12 01:53

під час відрядження за працівником зберігається середня заробітна плата

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ага
21.08.12 01:53

під час відрядження за працівником зберігається середня заробітна плата

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ххххххх
21.08.12 02:00

Та й не забуваймо про підвищуючий коефіцієнт (п. 164.5 ПКУ), який застосовується до таких сум (сум перевищення)..... А если ЭТО ДЕНЬГИ , то какой может быть поправочный коэффициент?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 555
21.08.12 02:04

Согласно разъяснению Минтруда и Соцполитики, за время, которое сотрудник пребывает в командировке за ним сохраняется оплата труда, но не ниже средней. Тоесть, все зависит от отношения руководства - может чохранятся полная оплата труда если работник на окладе или средняя, если у работника сдельный заработок.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Новенькая
21.08.12 02:14

А какую первичку оформляете , чтобы "потім відобразити витрати на відрядження в податковому обліку"?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ната
21.08.12 02:21

Для Бухгалтер: Документ, который заменяет паспорт - у нас это полетное задание

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Радуга
21.08.12 02:36

приказ обязательно нужен. Проездные билеты, чеки за проживание, выдаются командировочные, потом по приезду отчет

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *** Бух
21.08.12 04:20

Для Новенькая , работник составляет Авансовый отчет, в который вписывает все расходы и подляживает чеки.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория
21.08.12 05:11

А монжно командировочные выплатить посте сдачи авансового отчета? Работник не против, даже наоборот.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • СветикС
21.08.12 06:09

Вопрос: в добови не входит стоимость проживания?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алена
21.08.12 23:19

СветикС - нет,проживание не входит

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Евгения
21.08.12 23:22

в суточные не входит стоимость проживания , проживание это отдельные расходы, подтверждаются чеком или квитанцией из гостиницы

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
10417 33
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд