Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.10.12
1126 36 Друкувати

Налог на прибыль: в новом году отчитываемся по-новому

    З 1 січня 2013 року докорінно змінюється декларування та сплата платниками податку на прибуток своїх податкових зобов'язань, а саме звітні податкові періоди та порядок сплати податкових платежів по прибутку залежатимуть від фінансового стану платника за попередній або поточний звітні роки або від його організаційно-правової форми.
   
    Насамперед варто зазначити, що нововведення не стосуються виробників сільськогосподарської продукції. Звітувати та сплачувати податок вони будуть, як і раніше (порядку, встановленому статтею 155 Податкового кодексу).
   
    Отже, з 1 січня 2013 року платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування за 2012 рік ( рядок 01 річної декларації) не перевищать 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи сплачуватимуть податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку будуть подавати до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік. Розрахунки з бюджетом з податку на прибуток будуть проводитися раз у рік, на підставі річної декларації, без сплати авансових внесків по податку на прибуток протягом звітного року.
   
    Ті платники податку, які утворяться після 1 січня 2013 року також будуть сплачувати податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без сплати авансових внесків.
   
    Платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за 2012 рік перевищують 10 мільйонів гривень, у складі річної податкової декларації за 2012 рік будуть подавати розрахунок, на підставі якого у 2013 році щомісяця будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2012 рік без подання щокварталу податкової декларації.
   
    У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу 2013 року не отримає прибуток або отримає збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал 2013 року. Такий платник податку у другому - четвертому кварталах 2013 року авансових внесків не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому Податковим кодексом.
   
    Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.
   
    Пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
   
    Платник податку, який за підсумками 2012 року не отримає прибутку або отримає збиток, та не має базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, такі платежі не сплачуватиме. Але якщо за підсумками першого кварталу 2013 року такий платник отримує прибуток, то він має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
   
    Наразі відповідні зміни до діючих форм податкових декларацій з податку на прибуток проходять процес погодження у відповідних міністерствах та відомствах.
За матеріалами Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Вінницькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Аноним
24.10.12 22:57

а если мне накладно раз в год платить, хочу ежеквартально или ежемесячно платить? мне проще несколько раз в год, по немногу заплатить, чем один раз но много

Відповісти
  • инина
24.10.12 23:15

Каждый месяц ложите на депозит авансовую сумму- и будет вам на шампанское на новый год

Відповісти
  • Руся
24.10.12 23:23

Платите ежемесячно, кто Вам мешает??? За авансовые платежи никто не штрафует...

Відповісти
  • Скептик
24.10.12 23:49

ну и бред!а если предприятие в 2013 году будет работать хуже,чем в 2012?т.е. не в прямой убыток,но хуже?и не будет иметь такого налога на прибыль,как в 2012?все равно платить?

Відповісти
  • 123456
24.10.12 23:55

всем посчитает налоговая и будет просить, просить, просить.............

Відповісти
  • Оксана
25.10.12 00:06

А в чем подвох? Налоговая придумает новый способ "просить" перечислять налоги ГОРОЗДА заранее. Я иногда не успеваю перечислять (до срочно!!) за отчетный период, а у меня уже "просят за будещий. Про слово "адекватность" я вообще молчу...

Відповісти
  • Оксана
25.10.12 00:08

Извините, от возмущения буквы в слове перепутала "ГОРАЗДО". Для меня перечисление налогов - это больной вопрос! Складывается ощущение, что бюджет страны - это исключительно мои проблемы

Відповісти
  • Алена
25.10.12 00:14

интересно, а тем кто платит авансовые платежи из суммы дивидендов, получится по два авансовых платежа??? Не сильно ли много авансов!!!

Відповісти
  • Лю
25.10.12 00:38

то есть 1/12 платить, начиная с марта 2013 года, и первый платеж должен быть до 20 апреля или же до 20 марта ???? а 1/9 надо платить до 20 января 2013 и до 20 февраля 2013 года ???? разъяснили блин сволочи

Відповісти
  • Александра
25.10.12 00:56

Лю, будет налоговое разъяснение. Вот в нем и укажут сроки уплаты. Сегодня на дворе только октябрь. Погодите, ведь время еще есть.

Відповісти
  • Александра
25.10.12 00:59

Лю, а кого Вы имели в виду, назвав СВОЛОЧАМИ? Вот, например, кто инициировал законопроект, который впоследствии приобрел вид Закона № 5083 (которым ввели авансовые платежи в размере 1/12 и 1/9): Гляньте: 1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо державної податкової служби у зв'язку з проведенням адміністративної реформи) http://zakon1.rada.gov.ua/laws/card/5083-17 2. Ініціатор(и) законопроекту: Мірошниченко Ю.Р. VI скликання http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=42859 3.Мірошниченко Юрій Романович - Голова підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції, нотаріату, адвокатських об'єднань та надання правової допомоги громадянам Комітету Верховної Ради України з питань правової політики http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site/p_deputat?d_id=8826

Відповісти
  • maria
25.10.12 01:06

Ну и какое отношение этот Мирошниченко имеет к налогообложении прибыли предприятий что он вдруг такой закон забабахал? Занимался бы своими адвокатскими объединениями и нотариатом. Или за большое бабло придвигает чужие интересы?

Відповісти
  • бух-бух
25.10.12 01:17

Разьяснение будет, как подарок всем бухам в ночь под новый год--- готовьтесь, запасайтесь бухлом, иначе без 100гр.не разберёмся...

Відповісти
  • Аноним
25.10.12 01:26

для инина если каждый месяц ложить аванс на депозит, надо будет еще и прибыль с процента оплатить. просто, лично меня, "жаба" давит сразу отдавать всю сумму....ежемесячно не так давит эта "жаба"

Відповісти
  • Старый Бух.
25.10.12 01:31

Согласна с бух-бух! В нашей работе скоро без 100 граммов невозможно будет вообще ничего делать ,я уже замечаю что на телефонные звонки у меня появилась не адекватная реакция,до дрожи в руках, или пить антидепрессанты или 100 грам не знаю что лучше!

Відповісти
  • Лилия
25.10.12 01:42

Интересно, а если по результатам 2013 года, налог на прибыль составит 10 тысяч, а я авансом заплачу миллион, кто и когда мне вернет переплату??? И где взять этот миллион, если прибыли в 2013 года почти не будет. За чей счет? Нет у меня таких оборотных средств, чтобы авансировать бюджет! Что надо сделать чтобы этот бред (если не сказать хуже) отменили? Это же приведет к тому, что пока еще работающие предприятия будут приведены к банкротству!

Відповісти
  • Наталия
25.10.12 01:44

Аванс-это всё хорошо, но аванс 2012г- налог 21%. В 2013г. налог 19%. Т.Е. фактически в течение 2013г. мы будим плать всё те же 21%. Вот и получается одной рукой дают, другой забирают. И это во всём. Кто их просил вообще этот закон принимать. Пусть делают то ,что просят. Т.е они хитро оттянули процентную ставку по налогу на прибыль на год.

Відповісти
  • Ника.
25.10.12 01:52

Как завернули "напёрсточники", раньше писали что авансовые платежи платят только те, кто имеет обороты свыше 10млн.грн, а теперь за январь и февраль 2013г, все буквально, и малые в том числе платят авансовые платежи от 1/9 прибыли за 9 месяцев 2012года. С какого перепугу они заставляют платить малые предприятия авансовые платежи за январь и февраль 2013года? Просто дополнили нормы п.57.1 НГК и п.2 подразд.4 разд. ХХ НК новыми абзацами. Вот и теперь со всех без исключения получат авансовые платежи за январь и февраль. Не перестаёшь удивляться этим фокусникам.

Відповісти
  • Наталия
25.10.12 01:57

В марте подсчитают и будим плать аванс все! Вот посмотрите! Тут главное, чтобы выборы прошли... А там .... " мама не горюй!"

Відповісти
  • Irina
25.10.12 02:21

Вот и ответ, для чего вдруг в срочном порядке нужно повышение налоговой нагрузки с 1% на 1,5% . Авансы за январь,февраль берутся " у розмірі 1/9 прибутку,нарахованого за 9 місяців 2012р."

Відповісти
  • Наталия
25.10.12 03:14

"У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу 2013 року не отримає прибуток або отримає збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал 2013 року. Такий платник податку у другому - четвертому кварталах 2013 року авансових внесків не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому Податковим кодексом. " Короче... То Вася, то не Вася. Как хочешь, так и отчитывайся. Я так поняла, если платить аванс нет возможности, сдавай декларацию за полгода и работай как раньше. Выходит возможность сдавать декларацию поквартально полностью никто не отменял,я бы сдавала её как раньше,штрафа за это не будет. Просто одно дело платить 21% другое 19% .

Відповісти
  • нива
25.10.12 03:23

для Оксаны Меня тоже этой "адекватностью" достали. Но мои знакомые бухгалтера не слышали про этот показатель. Я думала это ноу-хау моей любимой ГНИ Запорожского района... А Вы в какой налоговой?

Відповісти
  • тоже бух...для Іrina
25.10.12 03:59

Налоговая нагрузка увеличилась с 1% до 1,5%. У нас налоговая нагрузка 2% получилась. Сдала прибыльную декларацию - звонит налоговая - а чо так мало???? сказала будут вызывать всех директоров фирм в налогвую и вставлять - чтоб больше платили.Так что 1,5% - это далеко не предел...

Відповісти
  • Irina
25.10.12 04:24

Для тоже бух Меня возмущает сам термин "налоговая нагрузка", не прописанный ни одном документе. Почему 1%,1,5%,2%.??? Какой великий экономист его просчитывал? Сдали декл. с нагрузкой 1%, вызвали директора в налоговую - меняйте на 1,5%. Директор объясняет, что занимается производством и продажей книг и для этой отрасли и 1 % много - не хотят слушать. Говорит, будет закрываться...

Відповісти
  • Люба
25.10.12 05:30

"платник податку, який за підсумками 2012 року не отримає прибутку або отримає збиток, та не має базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, такі платежі не сплачуватиме.", а если предприятие получило большую прибыль только в 1 квартале 2012г и соответсвенно уплатило большой налог, а сейчас даже на зарплату работникам не хватает, при том что отрицательные декларации с уменьшением суммы налога на прибыль не принимают , как быть и где взять дньги на аванс 1/9 от первой суммы (предприятие маленькое, меньше 10млн), если даже работников приходиться увольнять и переспектив до конца года никаких.

Відповісти
  • Евгений
25.10.12 05:49

ДААААА .ЗАКРУТИЛОСЯ,

Відповісти
  • Джаконда
25.10.12 05:57

В том то и дело, всеравно берут по проценту налоговой нагрузке 1-1,5 %, так лучше отменить этот долбаный НДС и ввести налог с оборота дифференцированный , всем будет спокойней и главное понятней. Ну это для нормальной власти в стране , т. е. адекватной к своим согражданам и главное самим быть порядочными. А с этим НДС и скачками налога на прибыль , просто это выгодно такие вещи манипулировать.

Відповісти
  • Саша
25.10.12 22:41

чем запутанее тем лучче, а плательщики считать не умеют, у меня инспектор на глаз определяет занижение цены ниже обычной, и побоку что разные сорта металлолома, нет ТТН - никчема, хотя это транспортный документ, а расходная это так себе)))) Ребята веселуха впереди((

Відповісти
  • ххххххх
26.10.12 05:16

какого хрена брать расчет 9 мес., Думают, что выборы про срут? Так быстрей быстрей награбастать.

Відповісти
  • ххххххх
26.10.12 05:19

26.10.2012 08:41:32 чем запутанее тем лучче, а плательщики считать не умеют, у меня инспектор на глаз определяет занижение цены ниже обычной, и побоку что разные сорта металлолома, нет ТТН - никчема, хотя это транспортный документ, а расходная это так себе)))) Ребята веселуха впереди(( Ой Саша расмешили... классно написали

Відповісти
  • лодж
27.10.12 10:20

Если предприятие было в 2012 на едином налоге, а в 2013 перейдет на общую систему, то что с авансовыми взносами, ограничением в 10 млн?

Відповісти
  • Александра
27.10.12 16:12

Лодж, я думаю, что на него будет распространяться лишь это условие: Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

Відповісти
  • лодж
27.10.12 22:39

спасибо. странно, почему не написано, что б и за первый квартал тоже подать декларацию.

Відповісти
  • Александра
28.10.12 05:08

Думаю, что причина вот в этом: Вот, нашла, почитайте!!! Это будет интересным для многих (там много разных требований выдвигают). http://sts.gov.ua/modernizatsiya-dps-ukraini/naglyadova-rada-z-pitan-rea/zvitu-np/60351.html КІНЦЕВИЙ ЗВІТ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ З ПИТАНЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ 25.05.2012 <........> Рекомендація: Слід перейти до подання декларацій з податку на прибуток підприємств на річній основі, а система щомісячних авансових платежів щодо цього податку повинна базуватися на задекларованому прибутку минулого року. Чтобы было понятно, что такое Наглядова рада (от них зависит финансирование): <........> Утворити наглядову раду з питань реалізації проекту "Модернізація державної податкової служби України -1", який підтримується Міжнародним банком реконструкції та розвитку, у складі, що додається. <........> СКЛАД наглядової ради з питань реалізації проекту "Модернізація державної податкової служби України - 1" ОУЕНС Джеймс - експерт, громадянин Сполучених Штатів Америки (за згодою) ВАН ЛЮНТЕРЕН Юп - експерт, громадянин Королівства Нідерланди (за згодою) ГЕНРІКСОН Матс - експерт, громадянин Королівства Швеція (за згодою) ІЛЬЇН Віталій Никифорович - експерт, громадянин України (за згодою) http://sts.gov.ua/modernizatsiya-dps-ukraini/naglyadova-rada-z-pitan-rea/postanova-np/

Відповісти
  • Zvezdochka
01.11.12 06:49

ничего не поняла. До этого была совсем другая информация или эту изложили крайне криво.

Відповісти