Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.12.12
955 13 Друкувати

Нацбанк разъяснил порядок продажи поступлений в инвалюте и выплаты иностранных переводов физлиц

   Розглядаючи особливості та порядок практичного застосування окремих норм своїх постанов від 16.11.2012 N 475 "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті" та від 16.11.2012 N 476 "Про порядок виплати переказів із-за кордону фізичним особам" Нацбанк зазначив, що:
   
   незалежно від наявності у клієнта перед банком зобов'язань за кредитними, депозитними та іншими договорами надходження в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів підлягають обов'язковому продажу в порядку, встановленому Постановою N 475;
   
   незалежно від дати укладання зовнішньоекономічного договору, якщо авансовий платіж за імпортним договором або поставка товару за експортним договором здійснюються в період дії Постанови N 475, то на такі операції розповсюджуються вимоги щодо завершення цих операцій у 90-денний строк;
   
   якщо фізична особа - отримувач переказу із-за меж України має в уповноваженому банку рахунок в інвалюті і була ідентифікована банком, уповноважений банк, для зарахування гривневого еквіваленту від продажу надходжень в інвалюті, відкриває такій особі поточний рахунок у гривнях;
   
   гривневий еквівалент від продажу надходжень в інвалюті на користь фізичних осіб повинен бути зарахований на будь-який власний поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти. Перерахування гривневого еквіваленту від продажу надходжень в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в інших банках, не допускається.
   
   Лист НБУ від 05.12.2012 N 29-209/12263 "Роз'яснення щодо практичного застосування окремих нормативно-правових актів Національного банку України"
За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Kharkiv
06.12.12 22:42

по 90-му сроку это просто маразмище!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • IN_NOCHKA
06.12.12 23:49

То б то тепер ті хто працює за кордоном і шле сюди гроші на підтримку сім"ї, сім"я також має заплотити податок цей гр...й. А те що це люди які живуть в депресивних районах де просто не має на чому заробляти!!!!! Як казав Попандополо "Ми на пороге грандионого шухера" , шухер замінюємо на революцію і маємо те що маємо....

Відповісти
  • Ксена
07.12.12 00:19

Вони зрубують сук на якому сидять. МВФ стільки валюти не влили, скільки заробітчани . І що буде далі. А далі буде новий рік. І ніякого шухера небуде, бо більшості похер. Тільки поговорити. А підняти свою дупу і взяти вила страшно, лінь чи ще щось.

Відповісти
  • Аноним
07.12.12 00:21

вилы можно найти, дух весь вышел у народа

Відповісти
  • Ксена
07.12.12 00:30

Нема лідера, який би підняв. Але ще почекаємо. До наших лав приєднаютсься бюджентики, нехай їм ще кілька місяців не заплатять , пенсіонери, дяка їм за президента. Ще людям є що їсти, але запаси мають властивість закінчуватись. Як і терпіння.

Відповісти
  • арина
07.12.12 01:43

НБУ так и не разъяснил это касается только товаров или услуг тоже. Пишут постановы не вдаваясь в нюансы и подробности а потом гадай что автор имел в -ви ду.

Відповісти
  • Аня
07.12.12 05:08

Из постанови № 475: "п. 4. Установити вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами (далі – вимога щодо обов’язкового продажу). Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають згідно з абзацом першим цього пункту обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, встановлюється окремим розпорядчим документом Національного банку України." Так все-таки какой процент обязательной продажи? Судя по последнему абзацу - все 100%?????????

Відповісти
  • для Аня
07.12.12 05:53

50%

Відповісти
  • Петра Квачкова
07.12.12 06:01

А ти хоч Гарвард закінчуй і будь ТОП-менеджером вищого класу, за все життя і за увесь час діяльності компанії скільки не заробиш.

Відповісти
  • ЛУ
07.12.12 06:05

Обязательной продаже подлежит валюта в виде ВЫРУЧКИ от продажи, а если Маня выслала Ване 200 баксов- получай в валюте перевод

Відповісти
  • Владимировна
08.12.12 04:35

"якщо фізична особа - отримувач переказу із-за меж України має в уповноваженому банку рахунок в інвалюті і була ідентифікована банком, уповноважений банк, для зарахування гривневого еквіваленту від продажу надходжень в інвалюті, відкриває такій особі поточний рахунок у гривнях; гривневий еквівалент від продажу надходжень в інвалюті на користь фізичних осіб повинен бути зарахований на будь-який власний поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти. Перерахування гривневого еквіваленту від продажу надходжень в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в інших банках, не допускається." надо понимать, что теперь всех получателй обяжут счета откарывать в банках. чрез которые эти переводы ходят? и 1% за снятие налички?

Відповісти
  • Натала
10.12.12 02:15

А если дочь получает алименты от отца из России,это же тоже заграница,а рубль - валюта,то значит тоже счет в банке открывать будут и наруки только эквивалент в гривнях дадут по мизерному курсу? Так что ли?

Відповісти
  • для Натала
10.12.12 04:28

это ведь перевод не по межд.договорам. это обычный перевод, и если сумма не выше 150 000 грн - продавать не нужно.

Відповісти