Вимкнути рекламу

Підпишіться!


13.01.13
1000 18 Друкувати

У плательщиков налога на недвижимость будет два месяца для сверки данных

   З квітня 2013 року громадяни-власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити. Про це повідомив під час прес-конференції директор Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПСУ Вячеслав Бусарєв.
   
   „До 1 липня усі платники податку на нерухомість, який запроваджено з початку цього року, отримають повідомлення про суму податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів. Якщо власник не згоден з розрахунками, він повинен звернутися до податкової для звірки даних”, – зазначив Вячеслав Бусарєв.
   
   На відміну від фізичних, юридичні особи суму податку обчислюватимуть самостійно станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подаватимуть декларацію податковим органам за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
   
   Сплачуватимуть податок громадяни, які мають у власності будівлі, що належать до житлового фонду. Це – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. У той же час звільняються від сплати податку дитячі будинки сімейного типу; садові або дачні будинки, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю тощо.
   
   „Більшості громадян новий податок не торкнеться. Для них Податковим кодексом передбачено пільги. Квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Сплачуватиметься податок лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати”, – наголосив Вячеслав Бусарєв.
   
   За його словами, громадяни, які мають у власності кілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податку зареєстрований.
   
   За несвоєчасну сплату податку на нерухомість передбачено штрафні санкції. При затримці сплати до 30 днів сума штрафу складатиме 10 відсотків погашеного податкового боргу, більше 30 днів – 20 відсотків.
   
   З детальною інформацією Ви можете ознайомитися у банері "Податок на нерухоме майно".
   

За матеріалами Прес-служба ДПС України
Рубрика:
Теги:
Вимкнути рекламу
Коментарі
  • ИринаМ
13.01.13 22:44

"...житлові будинки..." и "..житлові будинки садибного типу..." какое различие у этих жилых доммов?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тет
13.01.13 22:45

"На відміну від фізичних, юридичні особи суму податку обчислюватимуть самостійно станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подаватимуть декларацію податковим органам за місцезнаходженням об’єкта оподаткування"- если офис ( часный дом) арендуется у физического лица, то юр.лицо-арендатор, должно сдавать отчет и уплачивать налог???? Подскажите, пожалуйста))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Натали
13.01.13 22:53

Когда будет дека для юриков?????или как обычно в последний день и галопом?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алуша
13.01.13 23:04

Тем, кто арендует помещения платить налог не нужно.Платят только владельцы .

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Людмила
13.01.13 23:15

Подскажите, если у нас офис в квартире у учредителя. Мы ему ничего не платим, нас 2 человека. Платить налог и сдавать деку нужно? Кто платит и как рассчитать?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Людмиле
13.01.13 23:43

Платят ВЛАДЕЛЬЦЫ недвижимости

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Даша
13.01.13 23:49

Якщо юридична особа не має житлової нерухомості, декларація-пустишка подається???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сумасошла
14.01.13 00:28

Справедливее было бы произвести расчет на каждого члена семьи. Так же и расчет потребляемой электроэнергии, газа и воды должен быть не на объект недвижимости. а на каждого человека. У нас-нонсенс!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • нина
14.01.13 04:48

Самое интересное,что если эту вторую квартиру,которая имеется во владении и за нее надо заплатить налог,продашь в июле,кто вернет лишне заплаченный налог за год.Очередной абсурд в принятых законах!!!!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
14.01.13 05:04

Если в собственности 2 квартиры и общая площадь не превышает 120м.кв., надо ли платиь налог за одну из них?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • новичок
14.01.13 05:13

бух-иЯ Да. Площадьб не суммируется. если две квартиры.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
14.01.13 05:17

а если есть у физ.лица дом и квартира и они не превішают по отдельности нормативы, то надо платить налог?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Талла
14.01.13 05:19

А вот если в собственности 1 квартира (43 кв.м) и 9,5 кв. м. в другой квартире?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • нинуля
14.01.13 06:31

платить нужно будет за второй бъект независимо от площади, просто стоит написать заявление, на какую квартиру брать льготу (на большую), а платить за меньшую. По умолчанию не платить налог за ту, в которой прописан. не забываем, что платить нужно только за жилую площадь, а не за общую.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
14.01.13 06:31

Платится за любую кроме первой на которую распостраняется льгота (по выбору). "громадяни, які мають у власності кілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податку зареєстрований."

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • финал
14.01.13 11:04

полный абсурд, на меня оформлено 2е квартиры одна 48м другая 26м теперь чтобы не платить налог нужно будет переоформлять второе жилье на жену или на детей Задолбали своими покрашеннями, опять плати бабки за переоформление или налог а можеш один иметь 120м и ниего неплатиь СУПЕР

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
16.01.13 00:56

ну опять дядечки написали закон для себя и своих деток. Получается, что этот дядечка имея выкупленный этаж (условно, так как 120 кв. это почти 2-3 обычных квартиры) платить ничего не будет, а живущий на 40кв.м,и одаренный бабушкой еще такими же 40-ка должен будет раскошелиться за такую роскошь! А ведь могли бы по-человечески - недвижимость с площадью до 120/250 кв. м не облагается...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Tatjana
18.01.13 03:46

подскажите все таки по поводу юр. лиц. Офис и склад принадлежит юр. лицу - это жилое помещение А если оно еще не введено в эксплуатацию, но тех. паспорт на него есть?

Відповісти