Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.03.13
1471 20 Друкувати

Особенности заполнения декларации экологического налога за I квартал 2013 года

   При обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку за:
   
   - викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;
   - викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення;
   - скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;
   - розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах
   
   за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 року включно платники екологічного податку застосовують 75 відсотків від ставок екологічного податку, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 Податкового кодексу України, що діяли у 2012 році. А починаючи з 04.01.2013 року – 75 відсотків від нових ставок екологічного податку, передбачених Законом України від 20 листопада 2012 року №5503-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” (далі – Закон №5503, Кодекс).
   
   Аналогічно, застосовуються ставки збору при обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
   
   Нагадаємо, що Законом України від 20 листопада 2012 року № 5503-VІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” змінено ставки екологічного податку, які передбачені статтями 243 - 248 Кодексу, а саме вони збільшені в середньому на 7,9 відсотки.
   
   Норми цього Закону застосовуються з моменту набрання ним чинності, тобто з дня його офіційного опублікування (04.01.2013 р.).
   
   Таким чином, у зв’язку зі зміною ставок платники екологічного податку за I квартал 2013 року подають до органів ДПС одну податкову декларацію екологічного податку за звітний період та відповідні додатки 1 - 7 до податкової декларації у двох примірниках. Тобто починаючи з 1 січня по 3 січня ц.р. включно за ставками екологічного податку, які діяли з 1 січня по 3 січня ц.р., а з 4 січня по 31 березня ц.р. включно згідно Закону № 5503.
   
    Відповідно при обчисленні податкових зобов’язань по екологічному податку за П, ІІІ та ІV квартали ц.р. застосовуються ставки податку, встановлені Законом
   № 5503.
   
   При цьому, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно, ставки податку становлять 75 відсотків від ставок, передбачених статтями 243 - 246 Кодексу (у 2012 році – становили 50 відсотків).
   
   Відповідна норма передбачена Законом України від 20 листопада 2012 року №5503-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів”.

За матеріалами ДПС України
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Мила
19.03.13 23:39

Все не так як треба, який це розрахунок з 1 по 3 і з4 по 31 березня, невже так важко зробити щоб був один розрахунок...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вика
19.03.13 23:42

А чего бы на полдня не сделать ставки?!!!!!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 1)
19.03.13 23:49

Да и лучше почасовые - скоро налоги будем считать с помощью индекса Доу-Джонса. Уже не плачу, а улыбаюсь. Словарный запас исчерпан.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • П
20.03.13 00:04

Вика! Не подсказывайте! А то в следующем году они не только день, но и время в законе пропишут.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
20.03.13 00:13

Достали...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Поле чудес
20.03.13 00:54

Не волнуйтесь, коллеги, еще есть по-минутно и по-секундно. Как на Олимпийских играх!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
20.03.13 02:46

нет слов остались только коментарии

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вася
20.03.13 03:43

И коментариев нет - остались только гнилые помидоры для законопиписцов....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Людмила
20.03.13 04:24

За 1-й период - звітна , а за 2-й -какая ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Владимировна
20.03.13 05:19

Людмила, звітна №1 и № 2, не?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • П
20.03.13 07:03

Декларация одна, а додатков по два: первый - с 1 по 3 (№1), а второй с 04.01 по 31.03 (№2).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • мурка
21.03.13 07:14

Лет 6 назад за арендованный легковой автомобиль (для служ.целей) надо было оплачивать сбор за загрязнение окр.среды.В наст.момент вроде отменен?А экологичексий сбор за авто на предприятии надо платить или нет?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марина Мурке
24.03.13 03:58

Не надо

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Програмист
24.03.13 22:44

Законом України від 20 листопада 2012 року №5503-VI в Прикінцевих положеннях написано "II. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року, " Як це розуміти? На підставі чого такі зміни. Як повинна робити компютерна програма?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анастасия
30.03.13 12:14

Здравствуйте! Будьте добры, подскажите пожалуйста, действующее значение коэффициента, был 25.05 (вуглецю-окис). Спасибо!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Евгения
06.04.13 04:34

Да- 25.05 на вуглецю окис!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Евгения
06.04.13 04:35

Но это в 2012р. Сейчас вроде бы 46.00. Сама ещё толком не разобралась!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ольга
07.04.13 03:04

Окись углерода с 01.01 по 03.01- 37,57 грн., а с 04.01 - 40,54 грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • татьяна
08.04.13 04:19

как расчитать этих три дня

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • сергей
16.05.13 23:30

Неужели нельзя было включить этот налог в цену товара?

Відповісти