Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.01.16
4851 36 Друкувати

Как единщику определить доход для неприменения РРО

   ДФС у своєму листі (від 18.12.2015 р. № 11834/Б/99-99-17-02-02-14) розглянула питання використання фізособою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування РРО.
   
   Так, податківці нагадали: відповідно до п. 296.10 ПКУ, реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО) не застосовуються платниками єдиного податку груп 2 і 3 (фізичними особами — підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується вусіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Дія зазначеної норми ПКУ, згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII, набрала чинності для платників єдиного податку групи 3 із 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року.
   

   Відповідно до пп. 296.1.1 ПКУ, платники єдиного податку груп 1 і 2 та платники єдиного податку групи 3 (фізичні особи — підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи. У графах 2–6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, установленими відповідно до п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ПКУ, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій і безготівковій), матеріальній або нематеріальній формах.
   
   Зазначена сума також відображається в податковій декларації платника єдиного податку, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 578.
   
   Отже, застосування РРО фізичними особами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування залежить від обсяг доходу, відображеного в книзі обліку доходів і податковій декларації такого платника.
   
   
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • @@@
11.01.16 06:17

А если у флп 3 гр. нет наличных расчётов, только безналичные, тоже обязательно РРО?

Відповісти
  • Lora
11.01.16 07:30

Ні, не обов'язково. РРО - це тільки нал.

Відповісти
  • Мариуполь
11.01.16 08:02

А где в книге можно показать вот эту реплику: в грошовій формі (окремо в готівковій і безготівковій). Я лично не нашел такое разделение доходов.

Відповісти
  • 012345
11.01.16 08:18

я думаю, речь как раз об оброте в 1 млн в любом виде, хоть нал, хоть безнал.

Відповісти
  • Ола
11.01.16 08:19

Для Мариуполь Думаю, если у Вас нал и безнал, а по книге доходов (и в декларации) обьем доходов превышает миллион, Вам нужно будет поставить РРО. То есть не важно сколько в этом миллионе нала и безнала, Вы перешагнули грань, будьте добры работайте с РРО. Если только в случае работы исключительно с безнал расчетом, то речи не идет о РРО вовсе.

Відповісти
  • бух-рррррррррррр
11.01.16 10:24

Если только безнал,, то РРО не нужно!!! Если есть и нал и безнал, то нужно!!!! Ставить РРО, сдавать ежедневные отчеты и иметь большие сложности со штрафами не имея нала глупо.

Відповісти
  • Ольга
11.01.16 10:44

Если ФЛП - единщик 2 группа, и за 2015 год объем дохода превысил 1 млн грн., РРО обязательно с 1 января 2016 года. Или имеется ввиду доход за 2016 год???

Відповісти
  • Ирина
11.01.16 11:19

Ольга 11.01.2016 11:44:57 Если ФЛП - единщик 2 группа, и за 2015 год объем дохода превысил 1 млн грн., РРО обязательно с 1 января 2016 года. Или имеется ввиду доход за 2016 год??? +1. Меня так же интересует этот вопрос.

Відповісти
  • ММ
11.01.16 11:25

Мне вот интересно, если у нас меньше миллиона, но у нас были внесены личные деньги для оплаты аренды. Читала, что это спорный вопрос включать их в доходы или нет. Я в книгу доходов эти суммы мы не вносила. На рро не перешли, что нас теперь ждет? Будем доказывать в суде , что это личные сбережения , а не доходы? Как налоговая может увидеть кроме декларации о доходах, какие суммы у нас прошли через банковский счет? Только при проверке?

Відповісти
  • Алиса
11.01.16 11:25

Такой же вопрос, как у Ольги

Відповісти
  • Светлана
11.01.16 12:01

Для ММ: Недавно на семинаре была, то разъяснили что все зависит от формулировки под которой вы положили деньги на счет. Т. е. если вы указали что это "пополнение собственными средствами", то это однозначно включается в объем, а если выручка за "---" период и в книге за этот период сумма не ниже, то такая сумма в доход не входит (ссылались на приказ налог. №1183).

Відповісти
  • Оксана
11.01.16 12:10

Коллеги, подскажите пжл.: "....а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року..." То есть, если превышение 1 млн.было в 2015 году у ЧП 2 группы, то переход на РРО не надо? Если превышусь в 2016, тогда обяз. РРО? Спасибо!

Відповісти
  • ММ
11.01.16 12:11

Для Светлана, в том то и дело, что написано как пополнение собственными средствами. Но ведь собственные средства, это средства вынутые из своего кошелька и положенные на счет. А если вносить как выручка + то что поступило на рс как оплата за товар с карточки клиента, это получится как оплата карточками + выручка от продажи через кассу. Правильно я понимаю? Просто у нас оплаты только через терминал карточками, в кассу практически не бывает оплат, редко очень наличными.

Відповісти
  • Оксана
11.01.16 12:29

Коллеги, подскажите пжл.: "....а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року..." То есть, если превышение 1 млн.было в 2015 году у ЧП 2 группы, то переход на РРО не надо? Если превышусь в 2016, тогда обяз. РРО? Спасибо!

Відповісти
  • Iren
11.01.16 12:40

В прошлом году писали, что если единщик 2 группы превысит 1 млн в 2015 году, то с 01.01.2016 нужно использовать РРО.

Відповісти
  • Оксана
11.01.16 13:02

Iren, спасибо!

Відповісти
  • Nata
11.01.16 13:43

Подскажите, я так и не поняла."...а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року..." т.е доход в 2015года если даже превысил 1млн то рро не надо...это только доход с 2016года будет учитываться???

Відповісти
  • Катерина
11.01.16 14:17

Подскажите пожалуйста по тексту "отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій і безготівковій)" как в книгу доходов эта правильно отображать??? получила 05.01.2016 - 100 грн наличными и 200 грн на р/с. Мне дважды писать дату и потом суммарно третью строку за день или в одной строчке "вписать" 200 и 100,00.....не понятно (((

Відповісти
  • Ксюша
11.01.16 14:58

Для Катерина Записали дату и сразу пишите 300грн - (это и есть Ваш доход за день 200+100=300грн). Нет никакой дележки на наличные и безналичные. Я всегда пишу сразу на следующее утро, после того как увижу выписку из банка, потому, что деньги могут придти и после моего рабочего времени (в 22 часа например), а пройти в тот же день по выписке), поэтому перестраховываюсь. Наличка за прошлый день + получена выписка за то же число = запись в книгу доходов за тоже самое число.

Відповісти
  • Ева
11.01.16 15:00

В бухгалтерских журналах советуют в Книге разбивать нал и безнал за один день на две строчки с приставкой буквы ("б" или "н"): гр.1 гр.2 гр.6 05.10 19200,00 б 19200,00 б 05.10 22006,42 н 22006,42 н И подбивается итог за месяц.

Відповісти
  • Ната
11.01.16 18:28

Для ММ: лично интересовалась у нескольких инспектров. Не считается доходом только средства полученные как ВОЗВРАТНАя финансовая помощь, при этом в выпискн банка должно быть это указано в назначении платежа, заключен письменный договор с тем у кого одалживаешь, и возвращега эта помощь в течении года. А если не успели, то начинает считеться доходом вся сумма, со всеми вытекающими обстоятельствами.

Відповісти
  • Natali
11.01.16 18:48

Подскажите, так и не понятно мне."...а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року..." т.е доход в 2015года если даже превысил 1млн то рро не надо...это только доход с 2016года будет учитываться???

Відповісти
  • MNL
12.01.16 11:19

Natali если превысил 1млн. 2грп .в 2015г.- РРО с 01.01.16г., изменения НК с 01.01.16г., но ст 296 не изменялась , в письме, которое мы обсуждаем , всё сказано.

Відповісти
  • БуХ
12.01.16 16:29

MNL, коллеги..."набрала чинності для платників єдиного податку групи 3 із 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року." и выше "обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення" ....."календарний рік", ведь не указано что 2015год, а просто календарный год(начало этого календарного года для групп свое, а именно " групи 3 із 1 липня 2015 року, а групи 2 набирає чинності із 1 січня 2016 року". так понимаю, что для 3группы уже в2015году доход, а для 2группы только с 2016г надо учитывать доход, превышение ...не так ли? ..если ты 2грп ты превысил 1млн грн в 2015г, рро не надо с 2016...только набирає чинності із 1 січня 2016 року...календарного года нет((( не так ли??? коллеги???

Відповісти
  • БуХ
12.01.16 17:50

Скажите, я не юрист, но мне кажется я правильно понимаю, или я чего-то не понимаю...Коллеги, скажите ваши мысли...

Відповісти
  • dayzy
12.01.16 22:25

Для БуХ: честно говоря до Вашего комментария считала ,что превышение считается уже с 2015 года, но сейчас вчитываюсь и понимаю, что всё очень запутано. Если дословно, то вроде бы Вы правы, но везде в разъяснениях читала, что всё-таки с 01.01.2016 обязательный РРО для 2гр. после превышения 1 млн.грн. Меня ещё волнует, подскажите, пожалуйста, коллеги, Если 2 гр. превысили 1 млн грн. в 3м квартале 2015, РРО нужно было с 1 октября применять или же всё таки с 01.01.2016.

Відповісти
  • MNL
13.01.16 05:43

dayzy, по закону да нужно с 1 октября 2015г., но так как изменения произошли в середине года, то подвели к логической дате. БуХ Вы же сами пишите " и выше" обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн." перед 01.01.16г. был 2015 г. Нет, я не против начать игру с 2016 г., но есть Закон, у моего ФЛП 1 мил. был уже в 07 м., сейчас работаем по безналу.

Відповісти
  • dayzy
13.01.16 12:53

MNL? Спасибо! И всё-таки если быть точными, по Закону получается с 1.10.2015 нужно применять РРО, если превысили в 3м квартале. Но по-моему это всё-же касается 3й группы. А в каком нормативном акте можно уточнить, что всё-таки с 01.01.2016г. для 2гр. обязательны РРО. Ведь фактически для 2 гр. обязательно применение с 01.01.2016 при превышении в 2015 году, но а если оно было еще до 4 квартала... и сослаться на что если что )))

Відповісти
  • MNL
13.01.16 14:49

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон) було внесено зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої і третьої груп. Згідно з п. 1 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону норми стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, набирають чинності: для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016. Разом з цим, Законом України від 01 липня 2015 № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, п. 296.10 ст. 296 ПКУ викладено у новій редакції, зокрема визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Враховуючи викладене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 000 000 гривень, зобов’язані з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратори розрахункових операцій, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 000 000 гривень у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповісти
  • Віра
13.01.16 17:13

ФОП в першому кв.2015 р був платник ЄП на 2 групі,з другого кварталу перейшов на загальну систему оподаткування до закінчення 2015 р. Питання - чи потрібно подавати за 2015 р. декларацію на доходи та майно платника единого податку?

Відповісти
  • MNL
14.01.16 08:22

Віра потрібно і те і друге,майно потрібно.

Відповісти
  • БуХ
14.01.16 08:32

MNL "Враховуючи викладене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 000 000 гривень, зобов’язані з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратори розрахункових операцій, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 000 000 гривень у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій." - это откуда, можно ссылочку? спасибо...

Відповісти
  • MNL
14.01.16 10:30

БуХ, ЗІР 109.02

Відповісти
  • БуХ
14.01.16 18:59

Сегодня звонили на телефонную консультацию по поводу применения РРО..... "Державна фіскальна служба України 14 січня 2016 року з 14.00 до 16.00 у редакції журналу “Вісник. Право знати все про податки та збори” проведе сеанс „прямої” телефонної лінії на тему „Застосування РРО”. На запитання платників відповідатиме головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій, організації та координації фактичних перевірок управління перевірок з окремих питань Департаменту податкового та митного аудиту Ошкало Володимир Анатолійович." Так вот он ответил так как и утверждал MNL.. MNL вы были правы, но я все-таки не согласна...и он плавал в этом вопросе точно...но, увы, будем делать как они говорят)))

Відповісти
  • MNL
15.01.16 08:53

БуХ, прочитайте всю нормативку по РРО , застосування яких повино було бути в 2015р., до 01.07.15р.без застосування штрафів а з 01.07.15р. зі штрафними санкціями без застосування РРО при готівкових розрахункам, але так як пішла хвиля невдоволення і протестів спрощенців внесли зміни з 23.07.15р..Вся котовасія велася по 2015р., за 2016р. і мови не було, та й грудневі зміни нічого не змінили.

Відповісти
  • dayzy
15.01.16 12:16

MNL и БуХ: По-моему очередная неточность формулировок всех путает. Сомнений нет, что разговор о применении с 2016 года, только как всегда очень туманно и нечетко сформулировано. Спасибо MNL за Ваш комментарий 13.01.2016 15:49:06!

Відповісти