Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • При керуванні автотранспортом учні разом із інструкторами здійснюють паркування. Чи потрібно в таких випадках сплачувати збір за припаркування автотранспорту?

При керуванні автотранспортом учні разом із інструкторами здійснюють паркування. Чи потрібно в таких випадках сплачувати збір за припаркування автотранспорту?


Статтею 15 Закону України від 25.06.91 № 1251-ХІІ „Про систему оподаткування” (із змінами і доповненнями) визначено, що до місцевих зборів належить збір за припаркування автотранспорту. При цьому збір за припаркування автотранспорту є обов’язковим для встановлення органами місцевого самоврядування за наявності об’єктів оподаткування або умов, з якими пов’язане запровадження цього збору.
Відповідно до ст. 3 Декрету КМ України від 20.05.93 № 56-93 ”Про місцеві податки і збори” (із змінами і доповненнями, далі – Декрет № 56-93) платниками збору за припаркування автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях. Ставка збору за припаркування автотранспорту встановлюється із розрахунку за одну годину паркування, її граничний розмір не повинен перевищувати 3% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в спеціально обладнаних місцях і 1% — у відведених місцях. Збір за припаркування автотранспорту сплачується водіями на місці паркування.
У ст. 18 Декрету № 56 - 93 зазначено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Рішенням Київської міської ради від 26.09.2002 № 47/207, наприклад, затверджено Правила паркування транспортних засобів у м. Києві, відповідно до яких паркування автотранспорту — це тимчасова стоянка автотранспорту у відведених або спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту, визначених органами міської влади, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місць для паркування необхідним обладнанням.
Підпунктами 10.1 та 10.2 п. 10 цих Правил визначено, що правом безкоштовного паркування користуються:
- спеціальний автотранспорт із службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків у зоні місць для платного паркування (МВС, СБУ, пожежної охорони, швидкої допомоги; аварійний спецтранспорт міських комунальних служб тощо);
- інваліди війни, інваліди з дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання.
Пільги при користуванні місцями платного паркування мають:
- ветерани Великої Вітчизняної та інших локальних воєн, а також громадяни, що користуються пільгами згідно з чинним законодавством України;
- мешканці будинків, прилеглих до паркувальних майданчиків, за умови, якщо в межах 200 м від будинку стоянка транспортних засобів неможлива або заборонена, крім як на території платного паркування.
Враховуючи зазначене та те, що пільг щодо навчального автотранспорту не передбачено, збір за припаркування автотранспорту має сплачуватися на загальних умовах.

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
115868 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно