Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно взаимодействия органов ГНС, местных финансовых органов и органов Госказначейства в процессе возвращения налогоплательщикам ошибочно и/или излишне оплаченных сумм денежных обязательств

Относительно взаимодействия органов ГНС, местных финансовых органов и органов Госказначейства в процессе возвращения налогоплательщикам ошибочно и/или излишне оплаченных сумм денежных обязательств



   

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 26.01.2011 р. N 1911/7/19-0117/90


   
   Державним податковим адміністраціям в
   Автономній Республіці Крим, областях,
   містах Києві та Севастополі
   
   

Щодо надання роз'яснення


   
   ДПА України повідомляє, що 21.01.2011 року набрав чинності наказ Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.2010 N 974/1597/499 "Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань" (далі - порядок N 974), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за N 1386/18681.
   
   Згідно із пунктом 4 цього наказу визнається таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 03.02.2005 N 58/78/22.
   
   Порядком N 974, розробленим на виконання статті 43 Податкового кодексу України, частини другої статті 45, частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України, нормативно врегульовано взаємовідносини органів державної податкової служби України, місцевих фінансових органів та органів державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (далі - переплати) та інших платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби України. Крім того, порядком N 974 передбачено механізм повернення переплати фізичним особам, що не мають рахунка в установах банків, готівкою, а також повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб.
   
   У разі звернення платника податку до органу ДПС з заявою про повернення переплати, обов'язковою умовою для здійснення такого повернення на поточний рахунок платника у відповідному банку є відсутність у платника податкового боргу. Тобто, у разі наявності у платника податкового боргу повернення переплати проводиться лише після повного погашення податкового боргу платником податків. При цьому для його погашення платник має право використати зазначену суму переплати, подавши відповідну заяву на перекид.
   
   До Порядку N 974 додаються форми документів, які використовуються при поверненні платникам податків переплати, а саме:
   
   форма висновку про повернення переплат (додаток 1);
   
   реєстр висновків за платежами, належними державному бюджету (додаток 2);
   
   реєстр висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (додаток 3);
   
   журнал обліку висновків (додаток 4).
   
   Усі форми документів уніфіковано.
   
   Підрозділами обліку та звітності при формуванні в режимі 2.4.1 "Формування висновку на перекид/повернення платежу" висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань необхідно попередньо провести розрахункові операції по платнику за всіма платежами. За умови відсутності у платника податкового боргу податковий орган готує висновок за оновленою формою з використанням відповідного програмного забезпечення.
   
   За платежами, належними державному бюджету, підрозділи обліку та звітності в строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує та передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному територіальному органу Державного казначейства України.
   
   За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, підрозділи обліку та звітності в строк не пізніше ніж за сім робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує та передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу.
   
   Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом завірення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу державної податкової служби.
   
   Орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, територіальному органу Державного казначейства України.
   
   Зобов'язую довести зазначене роз'яснення до підпорядкованих органів державної податкової служби для використання в роботі та встановити належний контроль за його дотриманням.
   
   Заступник Голови
   О. М. Любченко

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам